Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem mindig emlékszünk...

Miért nem mindig emlékszünk az álmainkra reggel? És miért felejtjük el őket hamar?

Figyelt kérdés

Gondolom mással is előfordult már, hogy nem emlékezett rá mit álmodott, vagy éppen emlékezett de nem teljesen, pedig tudta hogy történt még más is álmában. Vagy éppen emlékezett rá, de aztán pár óra vagy egy két nap után fokozatosan elhalványodott annak emléke amit álmodott. Viszont vannak álmok amikre sokáig emlékezünk, évek múltán is. Mitől függenek ezek a dolgok?


Köszi a válaszokat előre is!


2010. szept. 19. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
az álmoknak van több fázisa, és felébredéskor attól függ, hogy emlékszünk-e, hogy melyik fázisban "jártunk" a felébredéskor.a többi kérdésre én sem tudom a választ igazából.én évek múltán csak azokra emlékszem,amiket leírtam,vagy nagyon sokat gondoltam rá.
2010. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos. Ezek könnyű kérdések. :)

Először is, az álom fő két szaka az álmodás, és a nem-álmodás. Az álmodást mindig nem-álmodás követi, és ha X álomból Y nem-álomba jutunk, nem fogunk emlékezni az X-re.


Azért múlik el egy-két nap alatt, akár óra alatt, mert az álom egy nem-fizikai dolog, emlék, ami olyan, mint egy nagyon élénk képzelet. Nap közben, ahogy lassan közeledünk a napi dolgaink közé és egyre jobban ébredünk fel, szép lassan elfelejtjük, ami a közelmúltban jelentéktelen volt, és nincs olyan kézzel fogható bizonyítéka, aminek a segítségével emlékeznénk. Tehát lényegében nem gondolunk rá, ezért hamar elfelejtjük.


Az évekig tartó emlékek pedig egy nagyon emlékezetes álomból születhetnek, vagy egy olyanból, amitől féltünk, vagy pusztán jól esett az az álomközeg. Pl. egy remek bulit is évekkel később is emlegetünk :)

2010. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. szept. 19. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!