Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Láttam álmomban ahogyan...

Láttam álmomban ahogyan megölik az Apámat! Mit jelent?

Figyelt kérdés
Részletesebben:Ketten ültünk valahol (azt már pontosan nem tudom hogy hol) beszélgettem az apukámmal majd odalépett hozzánk egy nő akit én nem ismertem viszont az apám igen odanyult és az apukám kezére kent valami piros színű dolgot két pontba egymás alá majd a nő ránknézett és csak várakozoan nézett apukámra én nem értettem majd oldalra néztem és annyit láttam hogy egyre rosszabbul van majd el kezd fuldokolni és levegő után kapkod (gondolom a kezére kent dolog valami méreg lehetett ami ilyen hatást váltott ki) majd fel akart állni ekkor a nő mögé lépett annyit mondott hogy "most vége van mindennek és lezárjuk végre" ekkor egy kést fogott az apukám nyakához majd azt elvágta gyors képváltás és egy folyoba lökte a nő majd rám nézett és ő is utána ugyrott. Én zokogtam kiabáltam majd utána csak képek maradtak meg hogy felölrül nézem a folyot majd utána futok majd megint a víz. Tömören ennyi nagyon megrázott a dolog és reggel az álmom után is sírogörcsöt kaptam szeretnék válszt kapni vagy csak valami kis magyarázatot hogy miért álmodhattam ezt!? A válaszokat köszönöm a helyesírási hibákért pedig bocsánat!

2018. jan. 28. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Harcban áll benned a női és a férfi princípium. Az az érzésem, hogy lány vagy és elfojtod magadban azt, hogy néha te is dominálhatsz. Mostanában voltál olyan helyzetben, amikor befogtad a szád és nem védted meg magad, amikor igazságtalanul bántott valaki.
2018. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Semmit nem jelent az álom, tanuljuk már meg.
2018. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A jungi álomfejtés:



Szerinte az egymás utáni álmokat álomsorozatokként kell elemezni, ahogy a tudat tudatfolyamatot alkot, úgy a tudattalan is. Az álmok feladata, hogy kompenzálják a tudatos részt, hogy fennmaradjon az egyensúly (kompenzatív jellegű). Az álom egy belső színház, aminek a tudattalan a rendezője, minden szereplő egy-egy személyiségrészünket képezi. Jung szerint az álom prospektív (előrejelző) szereppel rendelkezhet, egyfajta intuíció a jövőről. Itt megmutatkozik misztikus gondolkodása (Freud ezzel ellentétben azt állította, hogy az álom a múltról szól). Megkülönböztetett hétköznapi álmokat és archetipikus álmokat. Utóbbiak főleg kritikus élethelyzetekben jellemzőek, nagyon megmozgatják az embert, mindig mitológiai tartalmúak. Álomfejtéskor az álomban található szimbólumok megfejtése nem ad megoldást az álom jelentésére. Tanítványainak azt mondta, hogy tanulják meg a mítoszokat, szimbólumokat, aztán felejtsék el őket. Egy egyén álmának elemzésekor fontos a szimbólumok jelentésének figyelembe vétele mellett az egyénnel szóasszociációs vizsgálatot végezni, hogy kiderüljön, az egyénnek személyesen mit jelentenek azok a tartalmak, amelyek megjelentek az álmában.

2018. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. jan. 28. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Minek kell minden álomban jelentést keresni?
2018. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy sok Oroszlánkirályt néztél.
2018. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Semmi jelentése nincs. Az álmok a tudatalatti kivetülései. Teljesen értelmetlenek. Csak nagyon ritkán van jelentése. Azt javaslom hogy ne gondolkozz rajta. Mert csak bele fásulsz.
2018. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!