Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy lehet az, hogy ha az...

Hogy lehet az, hogy ha az álmunkban meghalunk felébredünk?

Figyelt kérdés
Ugye mindenki tudja: ha álmunkban meghalunk felébredünk. Na most ha belegondolunk, álmunkban bármi sérülésünk lehet, mégsem fáj. De ha meghalunk egyből felébredünk... Milyen lenne, ha valaki meghalna álmában és nem ébredne fel? Milyen lenne, ha valaki elvérzik álmában és nem tudja mikor következik be a halál?
2018. júl. 19. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

A mindenkinél egyel kevesebben tudják: én nem tudok erről, most hallom először, hogy "ha álmunkban meghalunk felébredünk", és még nem haltam meg álmomban, pedig már megettem a kenyerem javát, és nem keveset álmodtam.

Mellesleg, egy alvás során több 6-7-8, álomcikluson megy át az ember, és felébredve arra az álomra emlékszik, ami közben felébredt. Lehetségesnek tartom ezért, hogy a meghalást álmodó álombeli halála az utolsó álomciklusra esik - ezért emlékszik rá felébredve. A többi, ami kérdésben megfogalmazásra kerül, fantáziálás.

"Milyen lenne, ha...?" Programozz magadnak ilyen álmot, és meglátod! Találgatni felesleges, és nem is vezet eredményre.

2018. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Ez így van, nagyon fontos is. Az is hogy nem fáj- csak 'tudjuk, hogy fáj', de nem érezzük a fájdalmat. Az igazi fájdalom felébreszti az alvót - fogorvos szokta kérdezni 'felébred rá, éjjel is fáj?'

Jön az oroszlán, hogy leharapja a fejem, és hopp! egyből felébredek. Fontos ezen gondolkodni is. Nem tudjuk álomban átélni a halált, nincs ilyen tapasztalati élményünk. Régen a szakrális beavatásoknál ez történt: megpróbálták a beavatáskor tudatosan átélni a halált - mert végül majd ez lesz a cél. Bonyolult egyébként.

2018. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem is olyan régen, éppen itt kért tanácsot valski, hogyan szabaduljon meg a remalmaitól. Ugyanis rendszeresen azt álmodta, hogy meghal, de egy éjszaka alatt többféle módon is. Egyébként, neha mar én is almodtam azt, hogy meghalok, de nem mindig ebredtem fel.
2018. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
(rémálmok vannak, meg az, hogy meghal- és utána érdeklődve figyeli halottként a körülállók viselkedését és sajnálkozását:))
2018. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem van aki meghal, aztán szellem lesz. Főleg ha kis lány. Azok szeretnek dúdolászni és akaratlanul is ráhozni a frászt az élőkre. Nem hiszem amúgy, hogy mindenki felébred. Egyszerűen amíg tudatod van, nem fogsz tudatlanságot érezni. Biztos került már sok ember így a pokolba és a levegőbe is.

Izgalmasabb álom, ha órákig esznek....

2018. júl. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mi az hogy "ugye mindenki tudja"? mi vagy te valami álomprofesszor? amikor én meghalok álmomban csak átkerülök egy másikba. és még azt is hozzátenném hogy DE, érzünk fájdalmat álomban. attól függetlenül hogy te nem. bár nem tudom miket álmodhatsz, de én harcolok meglőnek megsebeznek megszúrnak és bár nem fáj annyira mint élőben fájna de azért érzem. másik meg, milyen lenne? hát most konkrétan azt kérdezted milyen lenne ha meghalnál. abból meg még senki se jött vissza hogy elmesélje szóval nem tudom mit vártál a kérdéstől. semmi különbség nincs abban hogy álmodban halsz meg vagy autóbalesetben, max annyi hogy az előbbi kellemesebb. de ugyanoda kerülsz, ha kerülsz valahova. az meg hogy szellem leszel e, ha vannak, az kvára nem függ attól e hogy kislány vagy e (ez wtf logika amúgy is), hanem attól hogy van e elintézetlen ügyed, el tudod e engedni a földi létedet, ill. amit még el tudok képzelni az az hogy sok szellem simán észre se veszi hogy meghal a sokk miatt.
2018. júl. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Gondolom azért, mert nincs nagyon elképzelésünk mi is lehet a halál után. Pontosabban elképzelésünk lehet, csak tapasztalatunk nincs. Egészen addig a pillanatig, amíg be nem következik a halál, a dolgokat, akár a való életben is megélhetnéd. Egyébként meg az emberekbe nagyon mélyen bele van rögzülve, hogy a halál fájdalmas és rossz dolog, tehát a minisokk kihúz az álomból.
2018. júl. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Emberek, én nem úgy értettem az álmunkban meghalunkot, hogy mondjuk álmodok és amíg alszom, valaki bejön a szobámba és agyonlő, hanem úgy, hogy az álmomon belül, csak a fejemben következik be a halál.
2018. júl. 20. 12:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi sem úgy értettük, Ember.
2018. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Te lehethogy nem, és tényleg a válaszok nagyrésze nem úgy értette, de azért vannak olyan válaszolók, akik nincsenek tisztában ezzel
2018. júl. 20. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!