Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álom egy kórházban-mire utalhat?

Álom egy kórházban-mire utalhat?

Figyelt kérdés

Álmomban egy kórház, vagy rendelő üres, kivilágítatlan folyosóján sétáltam, ellenőrzés céljából. Jobbra mellettem tipikus fehér műanyag széksor, balra az orvosi szobák, csukott ajtókkal. Ahogy haladtam előre, baloldalt egy elmentem egy 50-60 év közötti elég kövér, őszhajú férfi mellett, aki tök egyedül üldögélt egy széken, valami kékes pizsama féleségben. Úgy tűnt, várja, hogy beengedjék az orvoshoz. De akkor ott nem volt rendelés. Nem nagyon néztem meg az arcát, inkább félve siettem tovább a folyosón, az első villanykapcsolóig.

Ahogy felkapcsoltam a villanyt, visszanéztem a férfire, aki körül vagy 10 ember állt még, egyikük mankóval támaszkodott, piros kockás ingben volt.

Elég félelmetes álom volt, közeli ismerősök között nincs a leírásnak megfelelő férfi.



2018. okt. 30. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszer volt egy pont ilyen àlmom!csak ott volt vilàgítàs a folyosón és eleve több idős ember üldögélt a székeken.De mozdulatlanul.Olyan volt,mintha ott megàllt volna az idő.Aztàn ahogy elhaladtam mellettük ott a vàróban,az egyik idős nő felpattant a székből,hozzàm lépett és egy újsàgból kivàgott oldalt mutogatott amin egy régi kép is volt valakiről.Làtszott,hogy nagyon régi az a kép és a megsàrgult,gyűrött újsàgdarab.Aztàn ràjöttem,a nő azt magyaràzta,hogy ott a képen ő is rajta van és nem érti,miért kellett meghalnia a hàborúban.Feldúlt volt emiatt.Magyaràzatot,segítséget remélt.De nem tudtam mit tenni,mentem tovàbb.

Hogy mit jelenthet? Talàn ahogy az àlom környezet is mutatja: egy vàrakozó àllapotot talàn az élet vége felé,vagy a halàl utàn ..Lehetnek lelkek,akik nem talàljàk helyüket.Csak vàrnak...Esetlegy egy életszakasz megrekedt periódusàt is jelképezheti.Hogy ki volt,aki a padon ült,az szerintem lényegtele.A kora lehet inkàbb meghatàrozó,hogy nàlad is öreg volt.

2018. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Plusz érdekesség:Néha,mikor ilyen tipusú helyekre tévedek àlmomban,akkor vannak valami féle őrök.Akiket nem jellemző,hogy összetalàlkoznék,igyekszem is kerülni őket.De érzem,tudom,hogy ott vannak és veszélyes lenne ha elkapnànak.Tehàt úgymond tiltott területekre tévedek be néha.Úgy emlékszem,az említett àlmom is ilyen őrzött épületben volt.Te pedig ellenőrízni mentél!? Hú hàt felettébb elgondolkoztató tapasztalat! Én azt gondoltam,az őrzők nem földi halandók.
2018. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy mindezt leírtad, libabőrös lettem... Én is arra gondoltam, hogy ez a férfi az "átjutásra" várakozott, és akik körülötte álltak villanykapcsolás után, szintén holt lelkek voltak.


Talán az is lehet a háttérben, hogy a valóságban gyereket szeretnénk, és már egy jó ideje várjuk, hogy jöjjön -talán erre is utalhat az álmom, hogy várunk, várakozunk, megakadt egy ponton most az életem.

2018. okt. 30. 14:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Az "ellenőrzés" tényéről még annyit el tudok mondani, hogy a magaménak éreztem az épületet, éppen ezért is volt riasztó, hogy mit keres ez a valaki ott a sötétben ücsörögve.
2018. okt. 30. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Magányosnak érzed magad (rendelő üres), és dolgozol valami ügyön (sétálsz, folyosón), amit nem értesz tisztán (kivilágítatlan). Biztos vagy a sikerben, de elbizonytalanodtál (ellenőrzés céljából). Türelmetlen vagy, nem tudsz várni (műanyag széksor). Úgy érzed (balra) nincs aki segítsen (csukott ajtók). Úgy érzed (baloldalt), hogy a tapasztalt (50-60 év közötti férfi), bölcs (őszhajú) gondolat, hogy várni kell (üldögélt) elfogadás, megértés kell (kékes pizsama) a siker érdekében (elég kövér) az olyan mellékes dolog (elmentem mellette). Te sietteted, mert félsz az ügyedet (siettem tovább). És kockáztatsz, belevágsz (felkapcsoltam a villanyt). Evvel embereket tartasz fel (álltak) és fölényeskedsz (10). Van közöttük aki jobban rászorult (mankón támaszkodott) rendes (kockás ing) és ideges (piros).
2018. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jézusom! Azért minden szót nem kell külön értelmezni, mert a végén egy káosz lesz belőle.Mondjuk, a kövérség nem tudom, miféle kapcsolatban áll a sikerrel? Bocs, hogy belekotyogtam.
2018. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki tehetős, gazdag, sikeres, tekintélyes az a lelki szemeink előtt kövér. Dúskál a zsírban, tehát könnyen célt ér, lezsíroz magának bármit. Az álomban a siker volt a cél. Ezért az lett kiragadva.
2018. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, elgondolkodtató volt, amiket írtatok. Az igaz, hogy a szó szerinti elemzés elég zavaros, szerintem egy álomban nem minden apró részletnek van jelentősége. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2018. okt. 31. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!