Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Kiveszem az újszülött énem...

Kiveszem az újszülött énem anyám kezéből, és én nevelem fel magamat?

Figyelt kérdés

Visszatérő álmaim, hogy nem anyám nevel... Hol pici kortól, hol csak iskolás kortól. Az utóbbi egy hétben viszont azt álmodom, hogy a mostani énem nevel fel.

Egy nappal a hazaadás után bemegyek a szülői házba, a kapu magától nyílik, a két nagy kutyus pedig barátságosan fogad, örülnek nekem, mint gazdájuknak(senki nem jöhetett be, csak ha személyesen engedtük be). Amikor belépek a házba a nagyszüleim megölelem, megpuszilom, bár nem ismernek fel, teljesen ledöbbennek, hogy ki vagyok. Amikor megkértek, hogy távozzak a két kutya velük szemben nem támadóan, de jelzik, hogy nincs semmi baj.

Apámat egy pohár vízzel arcon öntöm, az apai nagyanyám pedig rendre utasítom, hogy jobban teszi, ha csendben marad. Ezután csak úgy kiveszem a pici énem anyám kezéből és elindulok kifelé. A két kutya pedig engem véd, bárki aki közelebb lép azokra rávicsorognak, odakapnak, és kikisérnek az utcáig. A nagyszüleimtöl elköszönök, megnyugtatom öket, hogy látnak még minket, de a többiekre nem vagyok kíváncsi.

Mivel minden érzésem emlék gond nélkül cseperedek fel, jó anya lánya párosban növök fel, és nyoma sem marad a mostani életemnek.

Egyszerre szép, de nagyon nyomasztó.

Van egy sejtésem mit "jelent". Ez mit jelenthet szerintetek?


2019. jan. 15. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm. Az álomfejtés nem egzakt tudomány.


Az utalások számomra több réteget is hordoznak (bár nem mind bomlik ki teljes mértékben):

1. nem kell hogy a múltad foglya legyél a továbbiakban(elvetted a kisgyerekkori magad, de "oda is adtak" ellenállás nélkül. Ha vállaold az életed irányításáéert a felelősséged (ki mersz menni az utcára), az ösztöneid is veled lesznek (a kutyák jelképezik az ösztönöket).


2. Az utad mostantól már csk a saját befolyásod és uralmad áll (elvetted-odaadtak). Már nem vagy fogoly, szabad vagy és felelős is: nem foghatsz semmit a szüleidre (elhagytad a házat). Semmiben nem kell a múltadnak engedelmeskedned, de nem is vádolhatsz mást, csak magadat, ha nem sikerül valami (magadon kívül semmit nem hoztál el a házból). Megígérted anyád anyjának, hogy támaszkodsz az ő bölcsességére is. Nyúlj vissza érte!


3. Felvetted a gyermeki éneddel újra a kapcsolatot: kicsi ő, de védendő és védhető, felnevelése a te dolgod. Vedd észre, a körülmények megváltoztak, jobb a helyzet, a fájdalom és a negatív emlékek alól ezennek felszabadultál (kötelességed és jogod dolgozni a megbocsátáson, és a feledésen). Nem szűnt meg minden kapcsolat a "vérvonaladdal," az ősökkel, hisz nagyinak ígéretet tettél. Ezen kívül dolgoznod kel az édesapáddal való viszonyodon, illetve a saját nőiségeddel való viszonyodon is.


Csak te tudod, melyik a helyes értelmezés, melyik nem az. De sztem ez egy felszabadító álom lehet, ha ki is használod a távozást a szülői házból. H ne csak az álmodban, hanem az evilági 3D-ben is szabad légy, azon persze tevőlegesen dolgozni kell.

2019. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bárcsak én is magamat nevelhettem volna fel, most nem itt tartanék.

Lehet, hogy te sem vagy elégedett a családod nyújtotta háttérrel? Csalódtál bennük, akár tudat alatt? Attól is függ, hány éves vagy, de pl kamaszkor vége felé, önálló felnőttkor elején gyakori az ilyesmi.

2019. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!