Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez a motívum az...

Mit jelenthet ez a motívum az álmaimban? (Nem ezotéria)

Figyelt kérdés

(Nem szeretném ezotéria kategóriába rakni, mert azokban a dolgokban nem nagyon hiszek. Viszont a pszichológiában, a személyiségben és az agy működésében igen.)


Nagyon gyakran visszatérő motívum az álmaimban, hogy be akarom zárni az ajtót, mert tudom, hogy olyasvalaki jön/van kívül, akit nem akarok beengedni a házba, mert árt nekem, és nálam is van a kulcs, ne is zárom, de folyton kinyílik. Ennek "továbbfejlesztett" változatai, amikor bezárom az ajtót, de lyukas, és egyre nő a lyuk, vagy az ajtó belseje hirtelen eltávolodik a kerettől, de nem esik ki, és így is hiába zárom be, nem tudom kizárni a rossz dolgokat.

Az is gyakori álmom, hogy mosdóban lyukas az ajtó, nincs ajtó egyáltalán, öltözőben törülközővel kell függönyt csinálnom, ilyenek.

Mit jelenthet ez az elrázkózni vágyás? Mit jelent, hogy nem sikerül soha?



2019. jan. 31. 14:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*be is zárom

Bocsi az esetleges elírásokért

2019. jan. 31. 14:55
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Az álomfejtés kategóriát az ezotériába sorolták, tehát ez akkor is oda tartozik, ha nem akarod oda sorolni.
2019. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Ide egyértelműen pszichológus kell, de ő sem tudja elsőre megmondani, dolgozni kell vele.

Ami biztos: ki akarsz zárni valamit a gondolataidból, de nem megy.

Ne is erőltesd, mert rossz vége lesz.

Tehát álmodban próbáld meg nem bezárni az ajtót, hanem kinyitni, és szembenézni azzal, ami mögötte van.


De előtte beszélj pszichológussal, mert ez nem egyszerű dolog.

2019. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jójó, vettem az adást, kedves gyakori kérdések khmm khmm...

Legutóbb amikor kinyílt az ajtó és nem tudtam becsukni fűrészes emberkék álltak a házam előtt, akik meg akartak ölni. Kb 6-7 ember, favágónak/ valami ipari munkásnak öltözve.

2019. jan. 31. 16:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudok tudatosan álmodni, nem tartok igényt rá, hogy megtanuljam, de amint meg akarnának ölni úgyis felébredné valahogy.
2019. jan. 31. 16:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, hogy ez alapján nem lehet megmondani.

Ha téged nem zavar, hogy van egy komoly problémád...

vagy ha a lábad vagy a fogad fájna, akkor nem mennél orvoshoz, hanem tudomásul vennéd, hogy szétesik a tested?

2019. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pontosan :D

Rendben, csak nem akartam "látatlanban" elmenni pszichológushoz, meg akartam kérdezni valakit előbb, hogy mi lehet a baj forrása. Köszi a válaszokat.

2019. jan. 31. 16:33
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

"(Nem szeretném ezotéria kategóriába rakni, mert azokban a dolgokban nem nagyon hiszek. Viszont a pszichológiában, a személyiségben és az agy működésében igen.)"→→→"hiszek az agy működésében"- szerintem nem eléggé, mert ha hinnél, nem tetted volna fel ezt a kérdést, vagy legalább ezt a pár sort kihagytad volna.


Az ezotériában nem is kell hinni, csak egy buta gyűjtőnév marketing és bulvár haszonszerzési célzattal. A pszichológia nem egy önálló tudományág, nem a mostani századokban élő emberek agyából pattant ki. A modern pszichológia alapja, az általad elítélt okkult tudományok, és filozófiai/vallási nézeteken/téziseken alapul, és egyes dolgokat csak agyonmagyaráz/skatulyáz (nézd ezt az oldalt, itt minden második tini bipoláris vagy pszichopata, és sok bulvárpszichológus, akik adják az ilyenek alá a lovat→ ez egy másik okfejtéshez tartozik, hogy miért van ez). Továbbá, az "agy működése" alatt, gondolom a tudományos nézetet érted (vegyészet→biokémia→biológia...+ némi fizika), de az nem fog neked olyan választ adni amit vársz, sőt, nagyon gyerekcipőben jár a tudomány és az ilyen réseken nyert teret a vallás meg a többi...


Kérdésre:

Egyszerű szimbolika: ajtó/függöny+zár próbálod magad bezárni→ valakitől vagy valamitől félsz. Félelem: alapösztön→ ellen reakció: védekezési mechanizmusok beindulása "élet ösztön". Agy: többnyire zsír és víz massza (fontos az információ azaz impulzusok terjedéséhez és a tárolásához), idegrendszer központi egysége, az ingerületek értelmezése és raktározás→ memória→ hosszútávú memória→ valami rossz behatást elraktározott, amit az agyad újra és újra előhoz álmodban (álmodban az agyad tanul és kiveszi a napjaidból a lényeges információt)→ hogy miért? Életbenmaradásra törekszik a test, "éberen" tart, így akarja elkerülni, hogy újra megismétlődjön az az eset, nyilván nem boldogságot éreztél akkor→ ha rossz a közérzeted, nem tudja a tested normális fenntartani magát→hanyatlásnak indul→elhal. Szóval felhívja a figyelmedet, hogy van vhol egy probléma, amit hamarost orvosolni kéne.


Na egy tudományos válasz (inkább támpont, hogy miket kell átnézni) nagyon de nagyon lebutítva, mégsem teljesen azt a választ adva amit kéne: innentől fogva az ember megfoghatatlan és tudományosan kifejthetetlen részeivel a: filozófia, asztrológia, vallások és egyéb általad elítélt megközelítések kínálnak rá választ, jobban mondva eshetőséget. Itt visszatérek az elejére, és a furcsa egybekapcsolódásra, de ez már filó.

2019. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet az az álmodban, hogy valamivel nem mersz szembenézni, amivel pedig kéne.


Nekem egy időben az volt a visszatérő álmom, hogy kutyák üldöztek, és én a levegőben futottam, és mindig csak hajszál híján tudtam megmenekülni. Na most nekem volt gyerekkoromban rossz kutyás élményem, de az álom csak annyiban kapcsolható hozzá, hogy ezt a képet használta fel az elmém egy másik probléma megjelenítésére, mivel a kutyák azokat a családtagjaimat jelképezték álmomban, akik folyton nyaggattak, akiknek sose voltam elég jól, én meg ugye ösztönösen menekültem előlük. Aztán mikor nagyobb lettem, elkezdtem kiállni magamért velük szemben, az álom pedig megszűnt, mivel a megoldás útjára léptem.

2019. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg nagyon jó dolgokat írtok.
2019. jan. 31. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!