Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Csak erős idegzetűeknek!...

Csak erős idegzetűeknek! Durva álom, mit jelent?

Figyelt kérdés
Először egy őrlő fogat szedtem ki a számból, saját kezemmel, nem fájt, el volt már rohadva. Aztán egy lenti szemfog is következett. Azt is kivettem, bár már meg voltam ijedve, de arra gondoltam hogy ha már úgy is kijön, akkor már mindegy, inkább kiveszem őket. Aztán ahogy kivettem a szemfogamat, egy hosszú eres íny darab is kijött vele. Felszakadt amikor kivettem a szemfogamat, és hosszú volt, lógott ki a számból, és nem tudtam mit kezdjek vele. Nagyon meg voltam ijedve az egésztől, de fájdalmat nem éreztem. Fogtam egy kis ollót, mivel zavart, hogy annyira lóg ki, és próbáltam vágni belőle, hogy rövidebb legyen. Anyám kérdezte mi történt, de nem tudtam neki elmagyarázni, csak érthetetlen, halálra ijedten mutogattam a számra. Ő annyit mondott, hogy holnap mennem kell a fogorvoshoz. Félve vágtam még egy darabot a kilógó ínyemből, féltem hogy fájni fog, de nem fájt. Aztán azt hiszem belegyűrtem az egészet a számba. Sírtam, az ijedtségtől, és a kiszolgáltatott, megalázó helyzetem miatt. - Megjegyzem, gyűlölök mások előtt sírni.
2019. máj. 2. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én szkeptikus vagyok ebben, viszont pár éve decemberben hasonló álmom volt 5 fogam kiesett stb.. akkor elolvastam mit jelent: halál, veszteség, májusra 5 közeli rokonunk meghalt, havonta egy.. többség fiatal volt és egészséges


Úgyhogy lehet van ebben valami, de az is lehet hogy csak egy sima álom. Szerintem próbáld elfelejteni.


22L


U.i: én egy múlt századi nagyon öreg Krúdy álmoskönyvből néztem a jelentés és valami ilyesmi volt: halál, veszteség, ha fájdalmat éreztél mellé akkor közeli ismerős akinek a vesztesége fájdalmas számodra, de ez a veszteség nem feltétlenül halált jelent, lehet csak megszakad köztetek a kapcsolat, vagy szakítás stb

2019. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el a fogaid állapotán, azon hogy kell-e mostanság fogorvoshoz menned? Mert ha ez nappal néha felmerül benned, akkor álmodban is simán elöjöhet.Én is álmodom néha a fogaimrol hogy baj van velük, de nekem van pár rossz, amiket féltek és a fogdokitol me irtózom, és ez a dilemma megjelenik igy álmomban is néha, de semmi rossz nem szokott történni.Azért a legtöbb embernek megvan a sajátos szimbolum rendszere.

Bennem felmerült, hogy talán van, vagy közeleg most az életedben egy kellemetlen helyzet, amitől szabadulni akarsz.Nem halálesetet jelent ez szerintem, hanem valamit, amit te akarsz eltüntetni, kikerülni, de ugy tűnik, nem igazán találod a megoldást, valami, amin "nem tudod átrágni magad".

2019. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 2. Igen, te azért értesz hozzá.

Nem tudok szabadulni attól, ami elrohasztja az életemet. Én tudom, hogy mi az. És azért nem fáj, mert nem szeretem őket, csak óriási lelki terhet jelentenek. Bár mindenáron szeretnék szabadulni, nem tudok.

2019. máj. 2. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ilyen "fogas" álmokat akkor szoktam látni, ha alvás közben nagyon össze van szorítva a fogsorom. Olyankor gyakran álmodom, hogy kitörnek egyesével, kipotyognak, vagy vasdarabra haraptam meg ilyesmik.

Álomfejtésként a fogak elvesztése valóban egy talonban fekvő problémára utal, egy megoldatlan gond, ami belül emészt téged.

2019. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Krúdy Álmoskönyvében a felső fogak a felmenőket, az alsók a leszármazókat jelképezik. Tehát a felső fogak elvesztése jelzi, hogy kezdesz önállósodni, egyre kevésbé kéred ki szüleid tanácsát. Az íny sérülése jelzi, hogy nem lesz zökkenőmentes, és épp az álomban szereplő anya miatt, mert még valamelyest mindig az ő kisbabájának gondol téged. Ezt jelzi az is, hogy elsírtad magad. (Legalábbis az én álomfejtésem szerint)
2019. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!