Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha december 22.-én elindul a...

Ha december 22.-én elindul a Vízöntő korszak - akkor könnyebb lesz változtatni az életmódon?

Figyelt kérdés
Mert a Vízöntős időszámítás arról szólna hogy sikerül meghaladni önmagunk. Most épp egy elcseszett életet élek. Egy olyan szerepet játszok ami már senkinek sem jó ezen a világon. Viszont a változtatás félelmetes, mivel ahhoz teljesen új emberré kéne válnom. Ettől annyira félek hogy inkább tudatosan benne maradok a biztos "rosszba". A régi szerepembe. Vajon ha az év végén elindul a Vízöntő korszakváltás, akkor az majd "kilök" ebből az állapotból. Sikerül megtalálnom önmagamban az elhatározást, magabiztosságot, akaraterőt? (Nekem egyébként halak a csillagjegyem.)

2020. dec. 3. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Ne haragudj, hogy ezt mondom de ha te ettől teszed függővé, hogy erőt vegyél-e magadon vagy sem az rég rossz. Ha látod, hogy változtatnod kell akkor változtass, ha épp valami olyan jönne ami azt mondja ülj csak a langyos szarban tovább akkor az úgy megfelelne neked csak mert még az asztrológia is azt mondja?
2020. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A változtatáshoz több évnyi kemény munka kellene, és egyáltalán nem biztos hogy akkor is elérném amit szeretnék. Sőt mire oda érnék, már teljesen meg kéne változnom. Nem is tudom elképzelni hogy milyen lenne..

A mostani életem legalább tudom hogy milyen. Ezt már ismerem, és volt időm hozzá szokni.., sőt már arra is valahol felkészültem hogy így fogom bevégezni.

Vagyis inkább úgy írom hogy a jelenlegi élemnek el tudom képzelni a folytatását/kimenetelét - de ha valami csoda folytán rálépnék a változás ismeretlen útjára - arról fogalmam sincs hogy az merre vinne.

De azt is tudom hogy változnom/fejlődnöm kéne. Csak ehhez keresem önmagamban épp az akaraterőt. Ezért gondoltam hogy az új korszakváltás ezt a felszínre is dobhatja.. Hiszen előbb-utóbb vagy belül kell megtalálnom - vagy kívülről érnie kell valami hatásnak ami segít.

2020. dec. 3. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendszerint az ember addig marad a komfortzónájában, amíg már a helyzet tarthatatlan, és a szenvedés elviselhetetlen.Ha sorsszerűen éled az életed, akkor természetesen az asztrológiai tranzitok képesek jelezni egy-egy helyzet feszültségének kicsúcsosodását, amikor a legvalószínűbb, hogy már a körülmények kényszerítik az alanyt változtatásra.


Viszont...


"A bölcs ura csillagainak."


Ez annyit tesz, hogy nem kell ezt megvárni, ha tudatos vagy akkor nem a sors irányít téged, akkor kezedbe veheted saját sorsodat, és megteheted a lépéseket magadért, mielőtt az adott helyzet már tarthatatlanná/elviselhetetlenné válna.


Rajtad múlik.


Amit most élsz, ami a kérdés megírását is motiválta, az egy megrekedés az úgynevezett "mágikus gondolkodás" szintjén, ami olyan 3 éves korra tehető, asztropszichológiai szempontból pedig a Rák archetípushoz köthető.Most vonatkoztass el tőle, hogy Halakban áll a Napod, ez ennél komplexebb.


Ezen megélés mibenléte az "én kicsi vagyok, a dolgok csak történnek velem".


A megoldás tehát nem a csillagokon múlik.Gondold csak végig.A Szaturnusz és a Jupiter december 19.-én a Bakből kilépnek a Vízöntőbe, igen.Ez kollektív szinten is változásokat jelet a társadalmi szférában.


De...


Ha te magad nem fejlődsz, akkor a változásokat ugyanazzal a személyiségeddel tudok csak fogadni, tehát valójában nem változik semmi, esetleg csak körülmények, de később, ha hasonló helyzetbe kerülsz megint csak elszenvedni fogod azt, nem pedig tudatosan cselekedni.


A kulcs a tudatosság, ezen igazság felismerése, és elismerése.


Mondok egy példát a saját életemből.


Mikor leváltam anyámékról, ott már nagy feszültségek voltak köztünk a párjával.Láttam, hogy az IC tengelyemhez közelít egy tranzit, ami azon év Szeptember végére-Október elejére jelezte, hogy ott lesz egy nagy lehetőség költözni.Ha én féltem volna lépni, akkor a feszültség csak fokozódott volna, és egy óriási vita miatt, valószínűleg fizikai erőszak végett is kényszerültem volna menni, ugyanis anyám párja korábban megpróbált megtámadni egyszer, én pedig úgy voltam vele, hogy ha hozzám nyúl, akkor nem kegyelmezek.(Nyolcas házas Marsom van. :) ) Viszont felismertem ezt, és jeleztem, hogy megyek már 2 hónappal előtte, elkezdtem lakást keresni, így a feszültségek feloldódtak, békében váltunk el, és október 1.-én átvettem a a lakáskulcsot.Anyám párja segített a költözésben, rendes volt, és belátom volt neki is igaza, csak nem jól kezelte a szitut.Onnantól az elején mindenféle irányból támogató erők érkeztek, random kaptam barátoktól, rokonoktól ezt azt a lakásba, az új városban körbevezettek, megmutattak mindent, bemutattak embereknek.


Tehát...


Ha mész az áramlással, akkor könnyű, ha szembe mész vele, akkor kapod a hordalékot az arcodba.

2020. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3, Értem, ezt szerintem nagyon jól leírtad.

Viszont nekem az eddigi szenvedés-kicsúcsosodások is már olyan mértékűek voltak, hogy hajszál híján belehaltam. (Több alkalommal is.) Tehát ha még több szenvedés kell, akkor lehet még messzebb kell majd mennem. Bár nem bánom ezt sem, mert ha túlélem, akkor talán végre megtalálom azt ami hiányzik.

Viszont amíg nem jön az újabb mélypont, akkor addig magamban keresem a változtatás kulcsát. Én is így látom, hogy megtalálhatom, és akkor elkerülhetem az újabb szenvedést.

De nagyon köszönöm hogy így ezt leírtad. Most már értem hogy jobb ha nem a korszak-változástól várom a megoldást ;)

2020. dec. 3. 13:44
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudatosan átgondolva jelenleg azt érzem hogy egyszerűbb nem változni, és amikor eljön az idő - akkor bevégezni így ezt az életet ahogy most élem. Az látom, tudom hogy nekem így sokkal több szenvedés jár - de ezt is tudatosan fogom átélni. Hiszen az én tetteimnek a gyümölcsei ezek.

Valamiért benne akarok maradni ebbe - mert a változástól talán jobban félek mint bármitől. Viszont nem adom magam olyan könnyen sem az életnek, és minden követ megmozgatok hogy ezt a negatív áramlást minél kisebb "lángon égessem" és minél tovább elkerüljem az újabb mélypontokat, és a végén a befejeződést.

Tehát nem kell keresnek magamban már semmit, mert megtaláltam. Nem is hiányzott semmi. Az én döntésem az hogy ezt az utat választom. Aztán majd a jövő eldönti azt hogy valóban ez lesz-e az igazi utam...

2020. dec. 3. 14:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező. Te vagy a drogfüggő aki nem tud leszokni?
2020. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen. Én vagyok. Az intravénás drogfüggő.

Nemrégiben volt egy komoly nekifutásom egyedül, de 3 nap után vissza estem.

Tényleg be kellene már látnom hogy egyedül nem megy. De hát ha inkább akarom az újabb túladagolásokat, vagy a kint csövezést a tél közepén - akkor nincs mit tenni.

Hiába is nézek magamba akárhogy, mert bármit inkább bevállalok, csak ne kelljen más emberek közé mennem. De ha ismersz, akkor ezt biztos tudod mert már elég sok helyen leírtam. Az évek alatt mégis talán egyre jobban rálátok önmagamra...

2020. dec. 3. 14:58
 8/12 anonim ***** válasza:

3as válaszíró.

Igazán jó a tudásod.

Nekem valahogy az asztrológia kimaradt, de mindig is érdekelt, csak nem tudtam vele foglalkozni.

Engem a mágia érdekel és a sors irányítás a mágia által.

Ha gondolod írj rám privát üzit, vagy itt az oldalon.

2020. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A szenvedélybetegség mindig csak következmény, tehát van egy valós ok, és ha az megszűnik, a függőséget felszabadulás követi.


Én 7 éve vagyok tiszta, lassan 8. :)


Ha elakarod hagyni végre, akkor tegyél meg annyit magadért, hogy rám írsz, és útbaigazítalak, hogy merre indulj, ami tényleg segíthet, és lehet neked egy mentőöv.

2020. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Drukkolok neked hogy megtaláld végre a kiutat a labirintusból. Megtaláld azt a szakembert aki tényleg lehoz a szerről véglegesen.
2020. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!