Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Pluto az aszcendensen?

Pluto az aszcendensen?

Figyelt kérdés

(aszc. Szűz 29 fok, Pluto Mérleg 1 fok)

Tessék mondani, ez mit jelent?



2021. máj. 12. 13:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

4

Megnéztem, köszönöm. Ezt te állítottad össze? Szép, igényes munka.


Ami legjobban tetszett a Plútó analógiáiból, az ez: "világi szerepek: reformer".


(Amit mondogatni szoktam magamnak régóta, az ez: "Én egész népemet fogom..." stb.)

2021. máj. 12. 19:26
 12/17 anonim válasza:

Te tudod, hogy ez a pontos születési időd vagy asztrológus állította be ezt a képletet? A 29 fok anaritikus fok, nem a legjobb. Azt is jelenti, hogy így a többi házcsúcs is anaritikus fokra esik. Ennek utána kell járni és egyébként főleg, ha 1-es házas plútó van. Képzett asztrológusokhoz fordulj, akár többhöz is, így még több, kiegészítő infókhoz is juthatsz. Én csak ennyit tudtam segíteni.

A plútó az aszcendenshez ilyen közel elég erős. Magas szellemiséget, intelligenciát is jelent többek közt. Sajnos nem könnyű természetet is és nehezebb életutat. A szűz aszcendenst és mérleg 1. házat plutonikussá teszi.

2021. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kórházi feljegyzés szerint 18.55. Pontosítás szerint 18.59. Így Szűz 28 / 29 fok.

Anyám szerint 19.05. Így Mérleg 0 fok. De nem egézsen volt magánál szegényem, plusz nem sírtam fel rögtön (emiatt is zavarodhatott meg az időérzéke) meg akkor nem volt szokás órát, percet nézni.

2021. máj. 14. 17:49
 14/17 A kérdező kommentje:

12

Ó, és köszönöm!


A természetem mintha rossz irányba változna: egyre kevésbé vagyok toleráns és empatikus (Halak Napom van) és egyre erősödő bosszúvágy van bennem. Bármilyen vélt vagy valós sérelmet ezerszeresen meg akarok torolni.

A nehéz életút kipipálva (több súlyos mentális betegség).

2021. máj. 14. 17:52
 15/17 anonim válasza:

A Plútó az aszcendensen azt a "feladatot" is jelenti, hogy a szülött személyiségének élete során teljesen, gyökeresen meg kell változnia. Természetesen nem a rossz irányba. Jobb ezt önként, tudatosan vállalni. Igazából a plútó tanítását és működését csak azok értik, akik vagy mélyebben foglalkoznak asztrológiával vagy érdekeltek az ügyben, tehát plútói vagy skorpió karmával, sorssal, életfeladattal születnek. Sok anyagot lehet erről találni is, de a bulvár, hatásvadász asztrológia a Plútót az ördöggel és a gonosszal azonosítja, ez így nem teljesen igaz. Tényleg a plútóhoz kapcsolhatók ezek a dolgok, de ugyanakkor a plútó a legmagasabb szintű Sorsot, az egyetemes Isteni Igazságot jelenti. Nekem ezt úgy mondták, hogy ugyanolyan, mint a Neptunusz (Halak) az asztrológiában, csak "sűrített energia bomba" formájában :) A plútó a szaturnusszal együtt a két nagy sors bolygó, de a plútó elsősorban generációkra és tömegek sorsára hat, csak akkor válik személyessé, ha olyan házban (életterületen) áll. Az első házban és aszcendensen mondható, hogy igencsak személyes. Az embert magát jelöli. Befolyásolhatja a személyiséget, a testi, fizikai megjelenést is. Nem szabad engedni a plútó erőszakos, romboló hatásának. Sok mondás igaz rá nagyon is: Az egyik, hogy "a plútó úgy gyógyít, hogy közben nem használ fájdalomcsillapítót". Nagyon igaz, de ezt így nagyon hosszú és bonyolult leírni. A másik: egy jézusi tanítás: "aki megakarja nyerni az életét elveszíti azt, aki lemond az életéről megnyeri azt" Ez a plútó legnagyobb tanítása. Félnivalója csak annak van tőle, aki megtagadja, ellenáll, fellázad ellene. Konkrétan megtagadja a saját árnyékszemélyiségét, ami mindenkinek van plútótól függetlenül is. A legjobb amit az ember tehet, ha elfogadja és együttműködik vele pozitív értelelemben.


Ilyen állással az emberek sokszor rendkívüli erőt is kapnak, amit nem lehet "rosszra" használni. Olyan, mintha rendszeres kísértéseknek lennének kitéve. Gyakran találkoznak életükben akár többször is a halál, újjászületés kérdésével és megtapasztalásával. Akár "visszatérnek" a halálközeli állapotból, vagy felgyógyulnak halálos betegségből, rendkívül jó regenerációs képességük van. Esetleg túlélnek olyan sorstragédiákat is,amibe mindenki más többször is belehalna. Meg kell tanulniuk és tapasztalniuk a végleteket, a poklot és a mennyországot is, de nem ez a cél, hanem, hogy tanuljanak is belőle és megtalálják a köztes egyensúlyt. Tehetségesek a pszichológiában. A Halak napot mindenképp erősíteni kell, egyébként is általánosságban mindenkire igaz, hogy a Nap helyes megélése abban a jegyben amiben van, és azon a területen főleg, amelyik házban van, az egyik legfontosabb az ember egészsége szempontjából. Az erős nap nagy lelkierőt, életenergiát, testi egészséget is biztosít. Persze ez nemcsak ezen múlik. Ha férfi vagy, akkor főleg fontos a Nap és a mars szereppel való azonosulás, ahogy nőknél a hold és a vénusz. Az aszcendens jegyének vagy jegyeinek a pozitív megélése, működtetése szintén nagy segítség. Főleg a mérleg sokat segíthet a skorpiónak vagy plútónak a szélsőségekből kijutni és megtalálni az arany középutat.


Még ami eszembe jut: a plútóval a fájdalmakat, veszteségeket nem nagyon lehet elkerülni. Tanítása a fájdalmak megtapasztalásán át vezet. Ezért mondják, hogy nem könnyű sors. Tanulnia kell az elengedést, felhagyni a mások fölött való kényszeres uralkodási vágyával, féltékenységgel, minden öncélú "ördögi" erőket szolgáló manipulációval. És tiszta, isteni szeretet működtetve kapcsolódni másokhoz. Hatalmával nem rombolni, hanem gyógyítani kell.

2021. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettél. Lesz min gondolkoznom. :)

Amit legutoljára írtál, az nagyon érdekes. "Tanulnia kell az elengedést, felhagyni a mások fölött való kényszeres uralkodási vágyával, féltékenységgel, minden öncélú "ördögi" erőket szolgáló manipulációval. És tiszta, isteni szeretet működtetve kapcsolódni másokhoz. Hatalmával nem rombolni, hanem gyógyítani kell." Ezek az uralkodási vágy, manipuláció, "öncélú ördögi erő", hatalom egyáltalán nem volt rám jellemző soha. A Halak érvényesült maximálisan. Rettenetesen félénk (ugyanakkor nagyon barátkozós és kedves) lány voltam, nagyon introvertált, semmilyen (jó vagy rossz) erőt nem éreztem és nem is volt enyém. Nem voltam szép, nem voltak sikereim a másik nemnél, nagyon nehezen és rengeteg lemondással alakult az anyaságom, rendkívül sok anyagi problémám volt, nagyon nehezen találtam munkahelyet, stb. 30 éves koromtól egyre komolyabb mentális betegségeim bontakoztak ki. Talán a tavaly nyári teljes összeomlás (pszichózis) után kezdtem másként látni a dolgokat. Most merem képviselni magam, megmondom, hogy mit akarok és mit nem. Magyarán határokat szabok, kb. olyan mértékben, mint bármilyen más, normális ember.


"A másik: egy jézusi tanítás: "aki megakarja nyerni az életét elveszíti azt, aki lemond az életéről megnyeri azt" Ez a plútó legnagyobb tanítása." Itt egyetlen dolog jut eszembe most, hogy nagyon vonz a hospice világa és egészen kicsi korom óta rettegek a haláltól.


Még egyszer köszönöm.

2021. máj. 15. 13:45
 17/17 anonim válasza:
Én is köszönöm, amit leírtál, a gyakorlatban tanulom én is, én nem vagyok ilyen, de mások által sok közöm van a plútóhoz. (nekem 7-es házas,ami azt jelenti, hogy nálam a plútó a kapcsolatokon keresztül "jön") hát ez sem könnyű. Sok minden függ a képletben attól is, hogy jól vagy rosszul áll-e, milyen fényszöggel kapcsolódik más bolygókhoz, ezek mind befolyásolják.
2021. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!