Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mit határoz meg az aszcendens?

Mit határoz meg az aszcendens?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 12:55
1 2
 1/11 D-Mano ***** válasza:
93%

-Alapkarakter; a testi alapvonások kinézeti, egészségügyi szempontból; a külvilágra való kihatás, benyomáskeltés; a létezésben/sorsban betöltött szereped.

-Tartalmát közvetlenül az I. ház tartalma és az aszcendens urának helyzete árnyalja.

-De az aszcendens is, mint minden más asztrológiai jelölő, az egész horoszkóp tükrében értelmezhető igazán pontosan.

2021. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én elsődleges perspektívája. Itt találsz róla bővebben: https://www.youtube.com/watch?v=0OTokMLHXQU
2021. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az aszcendens az eredendő megnyilvánüló természeteddel áll összefüggésben. Tehát tömöreren a kommunikáció, és ezen keresztül minden. Viszony a környezetedhez, kapcsolattartás, önérvényesítés, önkifejezés, hatás a "külvilágra". Az amilyennek kintről láthatnak.


Szemben a napjeggyel ami, az eredendő (születéskori) a legbelső alap motivácól, mozgatóerők.

Ezért gyakran a "horszkóp" hamisnak túnik, mert a bulvárlapok a napjeggyel foglalkoznak, ami pedig látszik és "nyilvánvaló" az inkább az aszcendens

2021. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kisugárzást igencsak befolyásolja, meg a fizikai testet (állítólag...) De úgy tudom az életutat és a lehetséges kihívásokat is.


Nekem az aszcendensem skorpió, és szerintem szívás, mert nagyon zárkózott és gyanakvó vagyok, meg egy kicsit agresszív a legjobb védekezés a támadás alapon. Az életutamat is soksok trauma és megaláztatás kísérte, a fizikai testem meg már régóta betegségektől szenved. Lelkileg sem vagyok a toppon sokszor.


DE egyébként meg oroszlán a napjegyem, szóval belül egyáltalán nem vagyok kibékülve ezzel a helyzettel, egyébként meglepően optimista alkat voltam és gyerekként igazi vezető alkat. A mai napig vezető alkat vagyok, viszont már inkább olyan megelőzés gyanánt, mintsem természetből fakadólag.


Magányossá tett mindig is ez a dolog, de hálistennek a párkapcsolatom szuper, abban egyáltalán nem érvényesül az aszcendensem, teljes szimbiózisba élünk a rák jegyű édesemmel.


Egy szó mint száz, nyilván a személyiségünknek a gyerekkori élmények és a sérülések meg tapasztalatok adják a keretét, de ha már asztrológiai szempontból nézzük, van valami az aszcendens befolyásoló hatásában.

Egyébként a testvérem is hasonló felállás, alapvetően pozitív, nyilas jegyű, de a skorpió aszcendens miatt igencsak sötét dolgai voltak, meg szenved saját magától.

2021. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4, nagyon sokat számít, hogy a születési uralkodód (ez nálad a Mars, és a Plútót is nézzük) - ez ugye az aszcendensednek az uralkodó bolygója - melyik házban, melyik jegyben áll.

Én is Skorpió vagyok (és Nyilas), így valamennyire értelek. Sőt, nagyon is..

2021. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Nekem a hold-mars a mérlegben vannak, az enyhít valamennyit :D
2021. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6, igen, az tompítja a Mars élét. Nekem a Rákban
2021. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez nagyon érdekelt, de nem találtam választ a kérdésemre.

Egyébként a horoszkópom oroszlán és az aszcendensem bak.

2021. máj. 17. 22:02
 9/11 anonim ***** válasza:
A horoszkópod biztosan nem Oroszlán, max. a Napjegyed.
2021. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudtam! Nem igazán ismerem ezt az egészet csak ez érdekelt😅
2021. máj. 18. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!