Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Vannak itt olyan aki egyetemet...

Vannak itt olyan aki egyetemet végzett vagy és még is nagyon hisznek horoszkópokban?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Igen, én pl két diplomával, "sikeres emberként", amolyan ateista szkeptikusból "változtam " hívővé, egy teljesen független, a horoszkópokhoz semmilyen módon nem kapcsolódó sokezer éves spirituális út gyakorlójaként.

Azért mondom hogy hiszek benne, mert más úton saját megértéshez jutottam, és így helyére kerültek bennem a vallások, a csillagjegyekhez kötődő archetipusok, és kicsit eltérő látásmódhoz jutottam a világegyetemmel kapcsolatban.

2022. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A feleségemnek 3 diplomája is van, sőt doktoriba is belekezdett, mégis hisz abban részében, hogy melyik jegy melyiket viseli el.


Persze abban nem hisz épeszű ember, amikor leírják, hogy jövő héten az összes kos anyagi csődöt jelent.

2022. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a 2-eshez hasonlóan én is hiszek az egyes csillagjegyek jellemzőiben. Csak gondolkodj: a Hold hatással van a tengerekre (apály-dagály), a ciklusra stb. akkor a csillagok miért ne lennéne hatással ránk?

De ahogy az előző is írta, a horoszkópokban leírt dolgokban nyilván nem hiszek. Én is írtam már pénzért horoszkópot. :D

2022. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Én egészen egyetemig adtam neki valamennyi esélyt.

Aztán egy csoporttársam mondta, hogy amúgy ő írja a heti horoszkópokat a Blikkbe vagy Borsba, már nem tudom. Diákmunkaként. A technikája annyi, hogy a hasára üt és leír valamit:D

Mondom okkk

2022. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A magazinokban lévő "horoszkópoknak" semmi köze az asztrológiához.
2022. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

„Vannak itt olyan aki egyetemet végzett vagy és még is...”

Ezen megfogalmazás alapján neked a 6 általánosod sincs meg...

2022. jún. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem a Blikkből meg a Borsból kellene megítélni talán... az asztrológia egy nagyon ősi tudomány, és igenis van alapja... Persze nem kell az olyan ostobaságokat komolyan venni, hogy melyik jegy melyikkel illik össze, meg hogy melyik napon kellene lottószelvényt venned stb.
2022. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy ateista nem hisz egyik vallásváltozatban sem. Éppúgy nem hisz a horoszkópokban sem. Az igazi ateistának csak a bizonyíték számít. Amit nem sikerült (eddig) bizonyítani, azzal várakozó állásponton van, nem bújik a hit mögé. Előbb-utóbb megfejti a tudomány. Semmi nem mutat arra, hogy a bolygók látszólagos állásának bármi köze lenne az emberi sorsokhoz.

Egy természettudományos szakon végzett valaki hogyan tudna a tükörbe nézni, ha komolyan venné a horoszkópot, vagy bármelyik vallást. A humán szakokon végzettek között inkább elképzelhető hogy van aki hísz ilyesmiben.

2022. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

3-as, "Csak gondolkodj: a Hold hatással van a tengerekre (apály-dagály), a ciklusra stb. akkor a csillagok miért ne lennéne hatással ránk?"


Csak gondolkodj, mondjuk azért, mert a Hold a gravitációjával jól érzékelhető hatással van a Földre, a csillagok viszont, amik szó szerint milliárdszor messzebb vannak a Holdnál, annyi hatással sincsenek ránk, mint egy gyertya a szomszéd faluban?

2022. jún. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-nek igaza van. A hold közel van, hatással van az életünkre. Például a terhesség pontosan 10 holdhónap. Kicsi az esély, hogy ez véletlen lenne. De a bolygók távolsága már sokkal nagyagyobb, mint a holdé, a csillagoké még ennél is nagyságrendekkel. Ezek hatása már teljesen elhanyagolható.
2022. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!