Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha az aszcendens két jegy...

Ha az aszcendens két jegy határán van, akkor mindkettő tulajdonságai jellemzik az egyént?

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem éppen az a jegy kel fel, ami már felkelt, hanem ami éppen kel fel.
2022. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ezzel mit szerettél volna közölni? 🙂
2022. dec. 11. 12:04
 3/11 Grimfox ***** válasza:
83%
Szerintem arra utalt, hogy a következő jegy számít, nem az, ami már teljesen felkelt, és aminek a következő a határán van.
2022. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehetséges.
2022. dec. 11. 12:22
 5/11 anonim válasza:
0%
hogy lehet hinni ekkora baromságban
2022. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Grimfox ***** válasza:
29%
5. ismerkedj meg a szcientológia tanításával, a "mitológiájával". Utána ez már egy teljesen elfogadharó, és reális hitvilágnak fog tűnni.
2022. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Mi köze a szcientológiának a csillagjegyekhez?

Az nem inkább egy örülteknek való szekta?

2022. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Grimfox ***** válasza:
63%
Arra akartam utalni, hogy sokan skomindenben hisznek. Ezek között az asztrológia még nem is olyan elvont, légbőlkapott marhaság. Végtére is a bolygók, és csillagok tényleg ott vannak, meg tudod őket figyelni, látod ahogy a bolygók mozognak, a holdállás változik, stb. Még ha a földi események, és az égi jelenségek közötti összefüggés hibás következtetés is, amit régi tudós emberek sok évszázadnyi megfigyelés alatt állapítottak meg, talán hibásan, még mindig hihetőbb, mint egy földönkívüli főgonosz, aki egy vulkánba dobál egy rakás idegent, és utánukvág egy hidrogénbombát, csak hogy aztán fogságba ejtse a lelküket, hogy a földi lényeket kínozzák. Pláne hogy ezt egy sci-fi író ötlötte ki, nem pedig a kor legértelmesebb emberei ültek össze, hogy megvitassák.
2022. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár sosem néztem utána de az asztrológia mögött szerintem nincs tudomány… én legalábbis kétlem hogy lett volna olyan elismert tudós, aki ezt tényként kezelte volna

És laikusként nehéz is elhinni hogy bolygók/égitestek hatással vannak egy ember személyiségére/sorsára

Eleve hogy pont havonta váltakoznak a jegyek, minden jegynek saját bolygója van…

Kicsit átment már irritálóba szerintem hogy mekkora körítés van a jegyekkel kapcsolatban

De igen a szcientológiánál meg mindig logikusabb az asztrológia, ez igaz

2022. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Grimfox ***** válasza:

Az asztrológia alapozta meg a modern asztronómia tudományát. Ahhoz, hogy az égitestek mozgását figyeld, és előre megjósold, nem csak megfigyelésre, hanem hatalmas számítási kapacitásra is szükség volt. Akkoriban ezt mind emberek végezték. Ismerték az üstökösök keringési idejét, a bolygók mozgását, és mindezeket számszerűsítették. Ők a kor legnagyobb tudósai voltak. Persze a vallásuk befolyásolta az ismereteiket, ezért szimmbolikus fogalmakat, isteni princípiumokat kötöttek a bolygókhoz, és az isteni erőkből vezették le az emberekre gyakorolt hatást. Ma a számításokat gépek végzik, vagy előre kiszámolva, vaskos kötetekben adják ki asztrológusok számára. És ma már csak a hozzárendelt hatást tanulják meg az asztrológusok, nincs semmiféle spirituális háttér. A bolygókat nem véletlen nevezték el istenekről. Ténylegesen az istenekhez kötötték őket. Mai ésszel egy random égitestnek gravitációja van, mágneses mezeje(már amelyiknek), és radioaktív sugárzása(ismét már amelyiknek). Ezek tényleges erők, és ezek tényleg nem befolyásolják láthatóan a földi életet. De amíg isteneknek hitték őket, vagy az isteneket képviselő bolygócsillagoknak, addig logikus volt, hogy ezek hatást gyakorolnak az emberre.

Elég jól látható, hogy a mai asztrológia már csak árnyéka annak, ami eredetileg volt. Függetlenül attól, hogy régen működött e, vagy sem.

2022. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!