Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Összeegyeztethető az asztrológ...

Összeegyeztethető az asztrológia a kereszténységgel, a keresztény hittel?

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem. Mindena bibliában nem szereplő praktikát a sátán eszközének könyvelnek el.
2022. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biblia tiltja a babonát.
2022. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bálvány ***** válasza:
53%

Persze....álljon itt egy-két érv:

1. Kik hódoltak legelőször a kis Jézusnak? Napkeleti Bölcsek akik a csillagokból ovastak. -> asztrológusok

2. Menj be a Szent István Bazilikába és a bejáratnál nézz fel a homlokzatra! Mit látsz? -> A 12 zodiákus jegyet.

3. A folyton változó Húsvéti időpontjához is csak a Skorpió Hold idejét próbálja megtalálni az egyház.

2022. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"1. Kik hódoltak legelőször a kis Jézusnak? Napkeleti Bölcsek akik a csillagokból ovastak. -> asztrológusok"

. A napkeleti bölcsek nem voltak keresztények.

De egyébként egyetlen csillagról van szó, ami elvezette őket Jézushoz, nincs arról szó, hogy egyébként értették és gyakorolták volna csillagokból való kiolvasás hagyományát.

Vagy ezek szerint lehet tudni, mely csillag volt, amely vezette őket? Hiszen ha asztrológiát követték, akkor az asztrológia hagyománya megőrizte azt.


"2. Menj be a Szent István Bazilikába és a bejáratnál nézz fel a homlokzatra! Mit látsz? -> A 12 zodiákus jegyet."

. Ez nem érv. Ez csak annyit mond, hogy az illető művész szerette az asztrológiát.


"3. A folyton változó Húsvéti időpontjához is csak a Skorpió Hold idejét próbálja megtalálni az egyház."

. Nem tudom, erre akövetkeztetésre hogyan jutottál.

2022. dec. 14. 09:31
 5/7 Bálvány ***** válasza:
47%

1. "Hiszen ha asztrológiát követték, akkor az asztrológia hagyománya megőrizte azt." Igen megőrizte. Jupiter-Szaturnusz együttállás volt i.e. 7-ben. Ha akarsz olvasgatni róla:

[link]


2. Tehát egy művész a megrendelő épületének falára azt fest fel ami neki tetszik? Érdekes elgondolás. Szerintem ha az egyház szerint eretnek hülyeségeket pingált egy kiemelt templomba, akkor azonnal mázolták volna fehérre.


3.

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__asztrologia-horoszk..


Bár neked biztos más keresztény teóriád van arról, hogy a Húsvét dátumát miért kell mindig bonyolultan számolgatni.

2022. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem. Mert ahogy az első írja ez a felfogás, nos én katolikus vagyok, de mégis érdekel az asztrológia. Nem hiszem hogy ettől egyébként rossz ember lennék. Sok spirituális dolog érdekel.
2022. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem erről szól ez a Kányádi-vers :)

2022. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!