Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni ezt az Ascendens dolgot? Mert nagyon nem értem!

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok tisztában ezzel a dologgal. Azt tudom, hogy melyik csillagjegy melyik hónapban van meg azt is tudom, hogy én hány órakor születtem, de ezt az Ascendens dolgot egyáltalán nem értem. Vajon honnan tudják azt, hogy melyik órában melyik csillagjegy szerepel? Például ha másnak akarom megtudni az ascendensét akkor azt honnan tudom meg? Kérem segítsetek!

febr. 20. 21:09
 1/6 Grimfox ***** válasza:
79%
Azt jelenti, hogy az adott időpontban melyik csillagjegy kel fel a horizonton az adott helyen. Például születhet két ember pontosan egyszerre, de ha az egyik Ohio-ban születik, a másik Dubai-ban, akkor nem ugyanaz a jegy fog felkelni a horizonton. Ez persze nappal nem látszik szabad szemmel, de abból könnyen ki lehet számítani milyen gyorsan váltják egymást, ha az éjjeli felkelő jegyeket megfigyelik. Ha jól rémlik, az aszncendens két óránként változik. Ennek ellentéte a deszcendens, a jegy, ami éppen lemegy adott időpontban, adott helyen.
febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell adnod a pontos időt amikor születtél és akkor tudhatod meg
febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Az ascendens lényege az, h ha a csillagjegyed egyenleírása nem illik rád, akkor az ascendensedet kell alapul venni. Ha az sem, akkor a kettőt vegyesen. Így a legtöbb marha elkezd hinni a horoszkópban, hiszen “Úr isten de igaz, amit ír!”
febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bálvány ***** válasza:

Az aszcendens az Ént, személyiséget, testet mutatja a születési horoszkópban. Ki vagy Te, ösztönösen hogyan viselkedsz? Ezt látja belőled a külvilág. A Napjegy - amit mások általánosan csillagjegynek mondanak - a tudatos Énkép, amivé válni akarsz, szellemiség, ego fejlődési irány.

pl.: Kos aszcendens, Bika napjeggyel.

A személy egy lendületes, dinamikus megjelenésü ember, aki számára tudatosan fontos anyagi stabilitás.

Az aszcendens meghatározásához elengedhetetlen az időbeli pontosság és asztrológiai oldalakon lekérdezhető. pl. astro-seek.com

febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Grimfox: "Ez persze nappal nem látszik szabad szemmel, de abból könnyen ki lehet számítani milyen gyorsan váltják egymást, ha az éjjeli felkelő jegyeket megfigyelik"


Oh, akkor biztos éjszaka kell nézelődni, hogy megtudjuk hanyadika van. Vicces lenne, ha így működne.

Ma Halak kel, és Halak nyugszik. Mit tudsz még ebből? Azt hogy a Szűz nyugodott és kelt ugyanekkor. Huszonegyedike van, ami a Halak 2" foka.

Milyen a sötétség és a fény aránya huszonegyedikén? Hány perc jut nappalra, és mennyi éjszakára? 24 óra egy nap. Végig időről beszélünk és térbeli irányokra számítható ki, hogy a napi ciklus egy adott időpontjában hol van a horizont a Naphoz képest, amit ugye mindig tudunk hogy pontosan hol van a zodiákuson belül, hiszen ő maga a zodiákus mércéje.

febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimfox ***** válasza:
Ezzel arra akartam magyarázatot adni, hogy régen hogy állapították meg, nem azt, hogy ma. Talán ezt is egyérteműen említenem kellett volna. Ami most egyértelmű, az a naptárak megalkotásakor még nem volt az. Majd legközelebb nem leszek lusta legépelni azt a pár plusz sort.
febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!