Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért eltérő az adott állatövi...

Miért eltérő az adott állatövi csillagjegyhez tartozó születési időszak a VÍZÖNTŐ esetében? Kétféle európai horoszkóppal találkoztam, az egyik szerint január 20-tól kezdődik, míg a másik szerint (ezt tartják a hagyományosnak) január 21-től.

Figyelt kérdés

Január 20-án születtem, és a bak jegyre jellemzőkből szinte semmi sem igaz rám, ellenben a vízöntővel.

Mi az oka ennek az eltérésnek? Egy példa: astronet.hu/horoszkop



2012. márc. 26. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ezen az egy napon múlik az eltérőség, hanem azon, hogy a napjegy csak egy jegy a 11-ből, ami a horoszkópodat alkotja.

11 bolygó van a Naprendszerben, és hogy azok milyen jegyben álltak a születésedkor, az MIND számít.

Nagyon hangsúlyos az ún. aszcendens, sokkal hangsúlyosabb, mint a napjegy.

Én pl. bak napjegyű vagyok vízöntő aszcendenssel, és rám is a vízöntő az igaz, a bakból alig valami.:)

2012. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a probléma ezzel, hogy ha kiszámításra is kerül sor, akkori is eltérő a csillagjegyem. Krúdy szerint és az astronet.hu, és megannyi irodalom szerint is vízöntő vagyok, míg a másik szerint bak. Ez mindig eltérő, akár újságonként is. Erre lettem volna kíváncsi :)
2012. márc. 26. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát a napjegyed pontosítására vagy kiváncsi.

Ebben nem tudok segíteni.

Viszont azt mondom, ne foglalkozz evvel túl görcsösen, mert ha 2 jegy határán vagy, akkor úgyis mind2 jegy hat Rád.:)

Az aszcendensed számold ki, az a legmeghatározóbb, találsz a neten aszcendenskalkulátort.:)

2012. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként arra tippelek, hogy nem éjfélkor vált a napjegy, hanem mondjuk jan. 20. 22:34-kor, és ezért az eltérés a horoszkópok között. De miért nem egy azstrologiai oldalon keresel erre választ, és kérdezel megy egy asztrológust? Rengeteg tanácsadó rovat van.
2012. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól érzi az előző válaszoló, éppen ma kérdezte tőlem egy anyuka, hogy a kislánya 2011. augusztus 23-án született, akkor ő mi? Szerencsére tudtuk a születési időpontot, azon a napon a Nap 13:21 órakor lépett a Szűz jegyébe. De az is teljesen igaz, hogy a jegyhatáron születettekre mindkét jegy energiaminősége hat. A horoszkópelemek nem pontszerű valamik, hanem van asztrológiai értelemben vett kiterjedésük, hatásterületük (orbisz), ezért képesek egyszerre két jegyre vagy két Házra energiát közvetíteni.
2012. márc. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!