Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mérleg aszcendensű Bikaként...

Mérleg aszcendensű Bikaként alapvetően milyen embernek kéne lennem?

Figyelt kérdés

Mert hogy a gyakorlatiasság, szervezettség, kissé hedonista életmód, ugyanakkor tradíciók feltétel nélküli megőrzése - klasszikus Bika jellemvonások - nem egyeztethetőek össze velem az hót ziher, s bárhol hozakodjak elő ezzel, mindig megkapom az aszcendens befolyásoló erejét, mint választ. Ha valóban átkódolhatja a személyiséget, milyen irányba?

(Szkeptikus és/vagy cinizmustól nem mentes megjegyzésekkel kikerülhettek; én sem veszem vérre menően komolyan ezt az egészet, egyszerűen kíváncsivá tett az állítás esetleges valóságalapja.)



2012. júl. 9. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Amilyennek a szüleid és a társadalom formál. Nem gondolhatod komolyan, hogy az képes befolyásolni egy ember személyiségét, hogy azon a napon amikor született hogyan áltak a csillagok. Ez egyszerüen, hügyeség.
2012. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, nem vagyok agyködösített retardált, vágom én amit vágnom kell, azt, hogy a csillagjegy még a mérvadótlannál is kevesebbet nyom a latba, de ez mégis hol zárja ki az elmélet iránti érdeklődést? Hogy vallhatnám megrögzötten hülyeségnek és engem totálisan mellélőttnek az asztrológiát, míg alaposan meg nem bizonyosodom a hitelességéről vagy épp hiteltelenségéről? Igazán leállhatnátok az OFFolással.
2012. júl. 9. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban jobban számít az aszcendens a horoszkópban.

www.cupp.hu -n , ha érdekel nézd meg a részletes horoszkópodat. Kellene tudni a születés óra/percét. Ha komolyabban érdekel, és nem tudod a pontos időpontot, akkor találsz a neten olyat, aki kiszámolja neked, életed nagy eseményeinek időpontjából.

Egyszer készíttettem horoszkópot egy olyan emberrel, aki soha nem látott nem ismert, pusztán a születési adatokat, nevet és címet. Nagyvárosban lakom, a horoszkóp az ország másik végéből jött.

Nagyon klappolt, olyan dolgok is, mint iskolai végzettség (iránya) elég ritka végzettség, munkahely (szintén nem mindennapi) végzettségtől nagyon távol esik.

De az gyerekkori dolgok is meglepő egyezést mutattak.

Sajnos, a jövőre nézve nem találtam egyértelmű jelzéseket. Vagy szerencsére. Nézőpont kérdése.

Szóval, mindenesetre furcsa.

2012. júl. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A születésemet mákomra percre pontosan megjegyezte az én életadó anyám, remélem, császármetszés által is ugyanúgy ér.:D Azért is nyitottam itt külön topicot a bennem motoszkáló kérdésnek, mert bár "hivatalos" jellemzéseket magukkal hoztak a kutatásaim, azok valamelyest mindig ellent mondtak egymásnak. Példának okáért ez a cupp.hu is kihozta az előre sejtett Bika-Mérleg kombót, bővebb kiadásban:


"A Bikák rendkívül előrelátóak. Két lábbal állnak a földön és teljesen konkrét dolgok foglalkoztatják őket. Az anyagra összpontosítanak, fontosnak tartják a dolgok értékét és hasznosságát. Testi irányultságúak, az érzékelés fontos szerepet játszik életükben. Kimondottan szeretik az élvezeteket, értékelik a finom ételeket és italokat, kellemes illatokat és az érzéki erotikát. Kedvelik a növényeket, legfőképp a virágokat. Szép és értékes dolgokat gyűjtenek maguk köré, hogy tovább gyarapíthassák őket. Jól bánnak a pénzzel. Birtoklási vágyuk azonban felerősödhet, zsugoriak lesznek, ha értékrendjükben a hangsúly önmagukról tulajdonaikra helyeződik. A Bikák félnek a veszteségektől-legyen szó tárgyakról vagy emberekről."


ÉS ezzel párhuzamban:


"Nyitott típus. Külső ingerekre gyorsan reagál. Harmóniára, békére, kiegyensúlyozottságra, tartós emberi kapcsolatokra törekszik. Legfontosabb számára a környezet harmóniája; tönkre tudják tenni az életét, ha a társaságában veszekszenek: neked is igazad van, neked is igazad van, csak hagyjátok már abba... Született békebíró. Szívesen szervez kisebb-nagyobb dolgokat, mint pl. lakberendezés, bevásárlókörút, ruhák megtervezése, stb. Rendkivül társcentrikus, nehezen létezik partner nélkül. Ha éppen nincs, keres magának... Sajnos ritkán talál igazi társra, és sokat csalódik életében. Túlérzékeny és mégis hűvös, józan. Értelmi síkon keresi a kapcsolódási lehetőséget. Bohém, kedves."


A közéjük ékelődött fordulat még ha nem is 180°-os, kellően megférhetetlenné teszi a másik mellett őket. Ezért is tartanék igényt egy összegzett leírásra, persze amennyiben gondot és/vagy különösebb erőfeszítést nem jelent ez senkinek.

Köszönet a normális hangvételért!

2012. júl. 10. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!