Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Az indiai és az európai...

Az indiai és az európai horoszkók között hatalmas a külömbség, ennek mi az oka?

Figyelt kérdés
Nekem teljesen más az aljegyem és a holdam például, amit irtó furának tartok, és igazából összezavaró egy kicsit...

2013. aug. 6. 15:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Az ok, hogy ez a horoszkóposdi egy hatalmas átverés, kamu.
2013. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
jajj már, akkor nem kell ebbe a csoportba írni :D a csoport neve asztrológia, horoszkóp. aki nem hisz benne, vagy nem érdekli, az elkerüli... engem nem érdekel a divat, de nem is mászkálok abba a csoportba, hogy "oltsam" őket...
2013. aug. 6. 16:07
 3/39 anonim ***** válasza:
54%
Attól még, hogy valaki nem hisz benne, érdekelheti a téma.
2013. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
csakhogy van egy minimális ellentmondás a dologban :) ha nem hisz benne, de érdekli, az elmegy... bár az is (nem kis fokú) nyitottságra utal, így nem zárja ki a lehetőségét annak, hogy ebben van valami. De itt nem erről van szó, csak arról, hogy valaki szerint ez a horoszkóposdi kamu. Tehát teljesen elutasítja, nem nyitott rá, és nem is érdekli. Ebben az esetben megintcsak ott kötünk ki, hogy akkor nem kell ebbe a csoportba unatkozni. :) No, de vissza az eredeti témához, ami a kérdésben áll. A logika levezetést, a premisszákat meg a konklúziókat hagyjuk, mert mondjuk azt se valami precízen alkotta meg Arisztotelész bácsi, úgy, mint ahogy valakik szerint a horoszkópot sincsenek rendben. 1:1, haladjunk.
2013. aug. 6. 17:53
 5/39 anonim ***** válasza:
85%
Másfajta zodiákus rendszert használnak. A nyugati asztrológiában tropikus zodiákust használnak ami a nap útját követi nyomon. A védikus asztrológiában pedig sziderikus zodiákust használnak, ami a jegyeket az állócsillagokhoz viszonyítja. A kétfajta zodiákus rendszer feltehetőleg már pár ezer éve elvált egymástól... Nap a csillagokhoz képest mindig egy kicsit hátrább kerül a tavaszi napéjegyenlőség alkalmával, mint előző évben. Ezért a két zodiákus között kb 23,5 fokos eltérés van. Tehát a tropikus zodiákusban 23,5 fokkal helyezkednek el hátrébb az égitestek mint a sziderikus zodiákusban.
2013. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%
Elrontottam... tehát a sziderikus zodiákusban helyezkednek el hátrébb az égitestek...
2013. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
ááá... értem! valamiért ez a védikus megoldás mintha kiterjedtebbnek tűnne... vagy átfogóbbnak így, hogy a fix pontok azok, amikhez mi alkalmazkodunk, ha lehet ezt mondani.. az európainál pedig mintha azon lenne a hangsúly, hogy mi vagyunk az a fix pont... mindenesetre fura, mert az európai az, ami szinte teljesen illik rám, mégis a védikus az, amit precízebbnek gondolok. nem tudtam, hogy itt is ekkora eltérések vannak. bár olvastam, hogy magyarországon pl van olyan asztrológus, aki próbálja ezt a kettőt összehangolni. és nem egy lebecsülendő névről van szó. meglátjuk mi lesz belőle
2013. aug. 6. 18:30
 8/39 anonim ***** válasza:
Én is a védikust precízebbnek tartom, az a baj hogy sokkal nehezebben érhető ez el Magyarországon. De az a pár dolog amit megnéztem ez alapján, olyan pontosan illett rám, hogy majdnem sokkot kaptam... A nyugati asztrológia elemzései gyakran csak részben illettek rám, pedig párszor még eléggé homályosan is fogalmaztak...
2013. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
lenne egy kérdésem... ha egy bolygó mellett zárójelben egy R betű áll, az azt jelenti, hogy az a bolgyó visszafele forog, és pont a leírt ellentettje érvényes?
2013. aug. 6. 18:50
 10/39 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!


Ne reklamálj, ha valaki azt írja, hogy a horoszkóp marhaság. Főleg ha egy olyan kérdést tettél fel, ami alapjaiban kérdőjelezi meg az asztrológiát. Érdekes módon gravitációból nincs külön keleti és nyugati.

2013. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!