Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ki csinálja az asztrológia...

Ki csinálja az asztrológia "kánonját"? Azokhoz lenne kérdésem, akik kicsit jobban ismerik az asztrológia történetét (úgy mint az egyetemes kultúra részeként, nem konkrétan a csillagjóslás részletei érdekelnek.

Figyelt kérdés

1. Tulajdonképpen azt ki vagy kik döntötték el hogy az egyes uralkodó bolygókhoz és csillagjegyekhez milyen tulajdonságokat és jellemzőket rendelnek hozzá? Ki volt az aki a hasára csapott és azt mondta hogy "na akkor a nyilas az ilyen meg amolyan személyiségjellemzőkkel bír"...Mégis mi alapján határozták ezt meg? És ki?


2. Az első asztrológiai mű a wiki szerint a mezopotámiai II. Szargon (Kr. e. 722–705) 72 részből álló műve volt. Kötve hiszem hogy a görög-római istenek neveit használták volna. Ki vagy kik csinálták az európai asztrológiai "kánont"? (Vagy mindenki forráskritika nélkül szentírásként elfogadta Baktay Ervin 1942-ben írt csillagfejtés könyvét, mint a dolog omegáját és kész?)


3. Mikor a Plútót 1930-ban felfedezték ki volt az a jó képességű aki azt asztrológiai jellemzőkkel látta el és beillesztette ebbe a rendszerbe? Történelmi előzményekre forrásokra nem támaszkodhatott, hisz újonnan felfedezett bolygóról van szó. Ki és honnan szopta ki az ujjából hogy a Skorpió egyik uralkodó bolygója lesz, ilyen-olyan-amolyan jellemzőkkel?


Egyátalán az asztrológia mit kezd a Plúton túl felfedezett új törpebolygókkal? (Ceres, Eris, Sedna, stb)

Van valami megmondóember aki ezeket is majd jól beilleszti a Baktay által felvázolt alapokba?

Ha már itt tartunk az egyes bolygóknak is van egy rakás holdjuk amiről a régi idők asztrológusai nem tudtak, azokkal mi lesz? Azok nem játszanak? (pl. A Plútónak 5 db van.)


2015. máj. 13. 21:29
 1/2 Ozmium42 ***** válasza:
2015. máj. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

európai asztrológiai "kánon" - Én azt vettem észre, "uralkodó bolygókhoz és csillagjegyekhez milyen tulajdonságokat és jellemzőket rendelnek hozzá" - ezek szerintem zsidó okkult prakitkák lehetnek mint az elénk tárt okkult 99%-a.


A Salamon Kulcsai (nem a kis kulcsai) Az Bolygókról szól tehát zsido praktikn alapszik. Viszont a csillagjegyek nem tudom....

2022. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!