Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Kos vagyok, de mi az accendensem?

Kos vagyok, de mi az accendensem?

Figyelt kérdés
Pontosan mi az accendens?
2010. máj. 5. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, de akkor hogyan találtad meg ezt a katególiát egyáltalán! :O
2010. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az aszcendens a személyes horoszkópok kiinduló pontja. Erre épül a képlet, melyből az asztrológus kiolvashatja a kérdező múltját, jelenét, jövőjét, jó és rossz tulajdonságait, önmagához és a világhoz való viszonyát.


Csupán babona, mely hatezer év óta keményen tartja magát – morgolódnak a csillagfejtés örök ellenzői. Jól néznénk ki - mondják -, ha a világon a tizenkét csillagjegynek megfelelően mindössze tizenkétféle embertípus rohangálna.


Percről percre változik!


Mit mondanak erre az asztrológusok? „Az égi képlet percről percre változik, ezért csak azoknak a természete, sorsa lehet nagyjából hasonló, akik ugyanabban a pillanatban, ugyanazon a földrajzi helyen születtek.” És azért csak nagyjából hasonló, mert azt az égi jelekből olvasók is elismerik, egyáltalán nem mindegy, hogy az azonos tulajdonságú emberek milyen társadalmi, gazdasági, érzelmi közegbe születnek, magyarul: mit kapnak a családtól.


Napok, órák hatása:


Nostradamus és a többi középkori asztrológus bonyolult számítási rendszert vezetett be. Szerintük a születés napja szerinti csillagjegy az égi

adottságokat, a születési hely és óra szerinti pedig a földi adottságokat

mutatja meg, vagyis a Nap-jegyből kiderül, milyen lehetőségeink vannak, az aszcendens szerinti jegy pedig megmutatja, hogyan fogunk élni azokkal.


Az aszcendens az a pont, ahol a születés pillanatában éppen felkelőben volt a Nap. Aki tehát mondjuk április 21-én napkeltekor született, annak a Nap-jegye és az aszcendens szerinti jegye is egybe esik, tehát Bika/Bika adottságokkal rendelkezik. Általában ő az, akinek az újságokban olvasható előrejelzések bejönnek. Viszont ha a Bika havában, de egy-két órával napkelte előtt született, aszcendense a Kosba esik, tehát a Bika adottságokkal Kos módjára fog bánni, nem visszahúzódó, inkább vezéregyéniség, sokkal lobbanékonyabb, merészebb, vállalkozóbb, mint a hagyományokhoz ragaszkodó Bika/Bika társa. Ha viszont napkelte után született, akkor már vagy az Ikrek, vagy a Rák tulajdonságokkal keveredik a Bika-adottság.


Évek múlva is igaz...


Az aszcendens pontjának kiszámítása bonyolult matematikai módszerrel történik, ugyanis ha valaki nemcsak a csillagokból kiolvasható jellemre kíváncsi, hanem arra is, hogy mi vár rá az elkövetkező években, akkor az aszcendenst nagyon pontosan kell ismernie, ugyanis ehhez a ponthoz viszonyítja az asztrológus az egyes bolygókat, az életeseményeket meghatározó úgynevezett házakat, illetve ettől a ponttól tudja kiszámítani, hogy a bolygók által jelzett esemény mikor következik be.


Ahhoz, hogy megtudjuk frissen szerzett barátaink gyengéit és erényeit, hogy illik-e hozzánk az egyénisége, vagy jobb, ha már a kezdet kezdetén elköszönünk tőle, ahhoz elegendő az aszcendens-órával megkeresni, melyik csillagjegy hatása alatt áll. Ha ugyanis nagyon összeférhetetlen a saját aszcendens-jegyünkkel, nagyon sok mindenben kell megalkudni, alkalmazkodni ahhoz, hogy a kapcsolat tartós legyen. És egyáltalán nem biztos, hogy ettől boldog is lesz.


Ha megírod, hogy percre pontosan hánykor, és városra pontosan hol születtél, meg tudom nézni az aszcendensed.

2010. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Én 05.28-án születtem 16:00-kor. Mi az aszcendensem?
2010. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nekem is megtudnád nézni? Ha igen, kérlek írj privit :D

Em mi van az ikrekkel? Közöttük ált. kb 5 perc van, még is van olyan, h az egyik visszahúzódó, a másik meg inkább bulizós típus :D

2010. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*utolsó előttinek szántam.

Aki 05.28-án kommentelt: Az unokatesóm is akkor született :D [csak ő éjfélkor :D]

2010. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kommentelt helyett született*
2010. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az én barátom is 05.28.-án született :)
2010. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

20:42-es vagyok.

Aki meg akarja nézni az aszcendensét, vagy úgy ált. a horoszkópját, kattintson ide: [link]

Itt kövesd az utasításokat. A "Zóna", "Long" és "Lat" mezőkbe nem kell írni semmit, az magától kitöltődik, ha beírtad az összes adatot.


Jó keresgélést mindenkinek! :)

2010. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó: én is kitöltöttem azt az izét és az jött ki hogy ez az aszcendens vagy mim,nyilas


pedig én kos vagyok


mármint az a csillagjegyem,és rám azok a tulajdonságok illenek


akkor ez most mit jelent?


13l

2011. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!