Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Szerintetek ez az egész nem...

Szerintetek ez az egész nem csak ámítás?

Figyelt kérdés

Tömören és röviden szeretném kifejezni magam. Természettudományokat tanulok hazánk legnagyobb egyetemén, és a másik leghíresebben meg gazdaság-szociológiát. Úgy érzem mind humán és reál "műveltségem" bőven megüti az átlagot, mindemellett sokat tanulmányoztam a Bibliát nem vallási, hanem kultúr-történeti érdeklődésem révén. Fentieket csak azért írom le, hogy alátámasszam, hogy évek tanulmányai alatt felgyülemlett véleményemet mondom el, 25 évesen.


Véleményem szerint a horoszkóp butaság. Érveimet gyorsan pontokba szedem:

1. A Földön 6 milliárd és még több ember él. Szerintem égtelen nagy egoizmusra vall, hogy a világegyetem úgy lett elrendezve, hogy az ember sorsát megmutassák.

2. A csillagokból való következtetés azt felételezi, hogy azon csillagokból olvasnak, amelyeket látnak. Pedig milliószor több olyan csillag van, amelyeket nem látunk. Akkor azok nem hatnak az életünkre? (És ha igen, hogyan tudnánk felérni a hatásukat, ha nem is látjuk őket?)

3. Az emberi psziché és attitűd rendkívül bonyolult dolog. Az ember személyiségfejlődését rengeteg dolog befolyásolja (nevelés, anyagi háttér, iskolázottság, betegség stb.), éppen ezért úgy vélem, hogy az innen millió kilométerre lévő égi objektumok egyszerűen nem hathatnak az ember életére.

4. Természettudósok a csillagok együtt álását is minimálisan kis hatásúnak vélik bolygónkra (mint forgási sebesség, ár-apály jelenségre való hatás). Ha ők (vagyis lassan mi) semmi érdemit nem tudunk kimutatni több évtizedes/évszázados kutatással, akkor miért hisznek olyanok szavának, akik a megismerés sokkal "alacsonyabb", bizonyíthatatlan fokán állnak.

5. Én igazából úgy gondolom, hogy a horoszkóp és csilagképek jövendölései önbeteljesítő jóslat. Ha az embernek azt mondják, hogy "ez meg az jó lesz a jövő pár napban/hétben, és más dolgok meg rosszabbak", akkor az ember meg fogja találni az életének, a vele történtek azon eseményeit, amivel önmagának alátámaszthatja a horoszkópok jóslatait.

6. Barátnőmmel (én mérleg vagyok, míg ő kos) több "szakértő" szerint sem vagyunk egymásnak valók a csillagképünk alapján. Ő túl heves, én túl nyugodt típus vagyok, szerintük (3 független szakértőhöz mentünk, én főként szkeptikus kíváncsiságból, barátnőm meg ismeretszerzés céllal volt a dologban), szóval valami képlet alapján mindannyian azt állították, hogy mi nem vagyunk egymásnak valók.

Ezen megmondom őszintén először felháborodtam, hogy "mégis mit képzelnek, 5 perce sem ismernek", de a végén összemosolyogtunk a barátnőmmel, akivel nagyon szeretjük egymást immár 3 éve.

Ha esetleg valami közbejönne, és szétmennénk (ennek nyoma sincs most) akkor sem lennék képes elhinni, hogy a csillagok miatt így rendeltetett. Pláne, ha nem megyünk szét.

Tényleg nagyon kíváncsi lennék, ha megosztanátok vele, hogy ti miért hisztek a horoszkópokban?


2010. máj. 7. 22:04
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan olyan módon ahogy te elhiszed azt fizikából amit az iskolában tanulsz, mások elhihetik a horoszkópot is.


Természetesen ezeket a párkapcsolati horoszkópokat nem kell ennyire komolyan venni, ahogy egyesek írják.

De bármennyire is nem hiszel a horoszkópban, mégis sok olyan dolog van benne ami igaz.


Abból a szempontból nézve, hogy nem tudsz megmagyarázni valamit a jelenlegi természettudományi tudásod alapján, az még nem azt jelenti hogy ez a dolog csak egy kitaláció.

2010. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

A fizika nem hit, hanem tapasztalati törvények sokasága, amelyek mind addig igazak, amíg ellenkező (vagy a törvényt meg nem sértő) jelenséggel nem találkozunk. Ha találkozunk ilyennel megpróbáljuk megérteni, és ez újabb törvényekhez vezet, majd újabb finomításokhoz.

Ezzel szemben úgy veszem észre, hogy a horoszkóp, jóslás és társai merő szemfényvesztés. Szerintem.

De engem az ok érdekel. Miért hisz valaki benne?

2010. máj. 7. 22:20
 3/40 anonim ***** válasza:

Mindenki azt hisz el amit akar.

Lehet, hogy én sem hiszem el, hogy tanult ember vagy, mert tele van helyesírási hibákkal a mondandód! :)


Na jó! Én sem hiszem el ezt a sok maszlagot.

2010. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
És a tudományok kritizálást sem értem, amivel sok helyen telálkozom "horoszkópos környezetben". Minket tudósokat az vezérle, hogy megismerjük a világ működését. Én lennék a legboldogabb, ha valamiféle összefüggést fel tudnánk fedezni a csillagok állása és az emberi kapcsolatok, események között. Mivel kb. 200.000 évre előre méter pontossággal meg tudjuk mondani, hogy melyik bolygók hogy és merre helyezkednek majd el, óriási hatalom lenne a kezünkben. Csak semmi sem támasztja alá....
2010. máj. 7. 22:24
 5/40 anonim ***** válasza:
A jóslás az más kérdés! Az teljesen intuitív dolog, nem lehet megmagyarázni vki vmit miért lát vagy észlel.
2010. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibák: régi klaviatúra és 12 óra labor gyakon vagyok túl.... Álmos vagyok, de ez foglalkoztat.
2010. máj. 7. 22:25
 7/40 A kérdező kommentje:
Maradjunk a horoszkópnál! És kérlek, a fentiekben felsoroltam érveket, amelyek (főleg az első 5) teljességgel abszurddá teszik a szememben a dolgot. Kérdésem ismét: Miért tud valaki hinni benne?
2010. máj. 7. 22:26
 8/40 A kérdező kommentje:
Több mint 12 írásom jelent meg az Élet és Tudományban 2008-2010 között. Ez itt most nem az a stílus- és formai követelményrendszer... Ha megengeded!
2010. máj. 7. 22:27
 9/40 anonim ***** válasza:
Inkább sztem csak szórakozásból, kíváncsiságból olvassák, vagy szerzik be. Nem hiszem, hogy vki ezt komolyan gondolja...
2010. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

A szórakozás az elfogadható! Én is sok butaságot csinálok szórakozásból: pl. játszom 5-ös lottón, pedig tudom, hogy ' 43.500.000-hez az esélyem.

De engem az érdekel, ha valaki hisz benne.

(Ismerek ilyet egyetemről, de azt mondta, hogy ha nem hiszek benne úgysem érthetem meg... ezzel kitért a kérdésem elől)

2010. máj. 7. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!