Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek az ételeknek...

Szerintetek az ételeknek van-e lelkük? Tehát az ételek élőlények, csak mi nem tudjuk ezt megtapasztalni? Bocsi a kategória miatt, nem tudtam hogy melyik a jó.

Figyelt kérdés

Olyasmira gondolok mint a virsliparti.

És van ehhez hasonló film?



2019. aug. 29. 22:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
😲
2019. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Hát szerintem csak az élő ételek élőlények, de pl. egy virsli az már eléggé feldolgozott ahhoz, hogy halott legyen.
2019. aug. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

Nem elo, de auraja van az eteleknek is, ahogy mindennek van.


Lelke csak az allatnak vagy novenynek lehetett, amibol kesobb az eled kerult etel lett.

2019. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
Volt valami ilyen, hogy egy spirituális tanító elment Indiába talán, azért, hogy megvilágosodjon. És akkor ezért így felkeresett egy mestert, egy gurut ennek érdekében. És akkor mondta neki, hogy ment megvilágosodni. És akkor a mester nem értette, erre ez a tanító elmagyarázta neki, hogy nagyjából mire gondolt. És akkor a mester kérdezte tőle, hogy na jó, és mit tett eddig ennek érdekében. És akkor mondta a csávó, hogy 5 éve nem eszik húst, és nem iszik alkoholt. Erre a csávó felnevetett, és utána elmagyarázta neki, hogy "Gondolod, hogy annak a növénynek nem fáj, csak mert nem ordít, amikor kihúzod a földből?" És akkor még mondta azt is , hogy ők ott azért nem esznek, húst, mert ilyen egyszerű oka van, hogy amíg fölnevelsz egy kecskét, akkor az addig fogyaszt nemtom, húsz, vagy nemtom hány kiló kaját, és utána ad 1 kiló húst. Tehát ott pl azért nem tartanak állatokat; tehát ilyen észszerű okokból, és nem vallási meggyőződésből. Na, mindegy, szal csak ez jutott az eszembe. Egyébként amikor megfőzöd, utána nem tudom, él-e, de a növények egyébként állítólag tudósok is kimutatták, hogy tudnak kommunikálni egymással, tudnak érezni is érzelmeket; és pl amikor levágnak egy szegény fát csonkra, a többi fa akkoris eteti őt valahogy. Ez már egy ilyen mégújabb megállapítás. Én ezeket nem tudom, csak olvastam. De egyébként pl szal valaki azt mondja, hogy a tárgyaknak is van aurájuk, valaki azt mondja, hogy nincs. Szal pl egy asztalnak, egy seprűnek nincs. Viszont az asztal , vagy pl mindennek a molekulái, a részecskéi állítólag folyamatosan rezegnek. Folyamatos mozgásban vannak, és te csak úgy látod, mintha pl nem mozogna egy tárgy. Viszont még pl mondjuk ha úgy vesszük, hogy van isten, szal kinek hite szerint, de most vegyük úgy, hogy van, szal, hogy valaki még azt mondta pl, asszem a Bibliából vonta le ezt a következtetést; azt , hogy pl Isten előtt kezdetben nem volt semmi, és akkor csak úgy tudott elkezdeni teremteni, ha önmagát osztotta föl, és akkor ez így meg nem egy ősrobbanás lenne, hanem pl egy tudatos felosztás; és valaki mikor ezt valahol leírtam, hozzátette pl, hogy "de akkor most sincs Istenen kívül semmi, nemde?" És akkor ja. Szóval tehát így meg akkor minden őbelőle van, ha pl alapul vesszük ezt. Tehát minden él. Vagy például valahol máshol meg olvastam, hogy Isten pl nem egy személy, hanem egy ilyen kozmikus intelligencia, akit mi személynek gondolunk, személyként képzelünk el. Meg amúgy egyébként ő hogy keletkezett volna, vagy ha alapból nem volt semmi, de valami kicsi aprónak azért minimum csak lennie kellett, ami istenre fejlődött, szóval ja, ez már bonyolult, nemtom van-e aki érti, olyan ember a Világon létezik-e:):):)
2019. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
*mánhogy én pl egy ember vagyok, aki nem érti, és nem tudom, létezik -e olyan ember:):):)
2019. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 ******?! ***** válasza:
51%
Nem tudom, de jó lenne, mert akkor eltudnám őket adni az ördögnek.
2019. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

4es,

Kicsit katyvasz lett amit irtal. Ertem mit akartal mondani de legkozelebb kicsit gondold at a megfogalmazasodat 😅

2019. aug. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

A döglött állatnak, amit eszel már biztosan nincs.

Bár lehet a virsli sikít a fájdalmtól, amikor rágod. Csak nem hallod, ahogy sír.

2019. aug. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Minden csecsemő egy kis koporsó és születésekor halálra ítéltetett. Ha csak nem öl, vérengzik. Ilyen világot teremtett Isten.
2019. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Persze ígyis elrohad minden és nem marad más csak egy tömegsír, összetört álmok, összetört vágyak, őrület, vér és csontok.
2019. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!