Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spiritualizmus értelme?

A spiritualizmus értelme?

Figyelt kérdés

Megkernék 50- edszerre mindenkit, AKI NEM HISZ a témakör alá tartozó dolgokban, NE jöjjön ide “ turistáskodni”.

Én nem értek például az autószereléshez, ezért nem megyek autószerelős topicocba okoskodni a fékolajról.

Roppant zavarö, ha ír / kérdez valaki talán még jót is, erre jönnek a szkeptikus és semmitmondó , kioktató válaszok.

A lepontozásokról már nem is írok, remélem jót élvez ilyenkor az, aki ezért jön ide.

Uff.


2019. szept. 19. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:
* ja és ofkorsz a “ témakör” az Ezotériát jelenti, mert szinte bárnely része alatt megy a savazás.
2019. szept. 19. 14:24
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Könyvet lehet róla teleírni.

Sok oldalról meg lehet közelíteni:


A tökéletes jelenlét elérése

A tökéletes szeretet elérése

A tökéletes elmehasználat elérése

A tökéletes csend elérése

A univerzális eggyé válás elérése

stb...


Valójában mind egy és ugyanaz

2019. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Az elme szintjén meghatározott spiritualitás nem spiritualitás. Max ezotéria, amit én csak álspiritualitásnak vagy az egó spiritualitásának nevezek.


Nem is kell hinned semmiben, nem erről szól a spiritualitás. Az ezotériában lehet hinni. Az elme hisz bármiben is. A spiritualitás azzal a térrel foglalkozik, ami az elmén, tehát a hiteken, ideológián, filozófiákon túl van. Amiből minden kiindul és visszaérkezik.

2019. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy értelmetlen a kérdés.

Az elme felteszi a kérdést, hogy mi értelme annak a térnek, amiből "ő" született. Ez egy paradoxon.

Minden abból a térből született, ami a spiritualitással foglalkozik, így maga az elme is.

Ez a paradoxon abból ered, hogy az elmének fogalma sem lehet, mi az a tér, amiből ő született. Az elme csak egy eszköz, nem pedig identitás. Ha nem azonosulnál az elméddel, akkor fel sem tetted volna ezt a kérdést.

2019. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A teljes tudatosság, belső nyugalom és boldogság elérése.

Fejlődés, helyes életmód, mások megfelelő segítsége..

Önmagad megismerése, a világ megismerése (és megértése)


Nincs konkrét értelme, ez egy nagyon szerteágazó dolog.

A spiritualitás maga a -helyes és teljes- élet, nem csak a fizikai, hanem mindenre kiterjed.

2019. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Én egyszer kb. 12 éves korom körül kaptam egy könyvet, kb. valami spiritualista sátánizmusról, okkultizmusról szólhatott, vagy hasonló. Azt tudom hogy befaltam pár nap alatt, és utána is sokszor újra olvastam mert megvett kilóra. :D Már nem tudom pontosan hogy mi volt olyan jó benne, mert kb. 6 éve a kezembe sem vettem, most már valahogy ódzkodom tőle, a témája miatt. De akkor nagyon ráfüggtem neten is, rengetek ilyen oldalt kutattam. Viszont most így hogy feljött ez a kérdés lehet újra elolvasom, és akkor vissza jövök elmondani. :D
2019. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Segítése*

Elnézést, nem szeretek utólag javítani de most bevallom nem olvastam át újra amit írtam.

2019. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7%

"Én nem értek például az autószereléshez, ezért nem megyek autószerelős topicocba okoskodni a fékolajról."


A különbség az hogy az autószerelés nem egy fantazmagória.


Egyébként az, hogy hiszékeny embereket sok pénzel le lehet húzni vele.

2019. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!