Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Semmi értelme a létezésünknek?

Semmi értelme a létezésünknek?

Figyelt kérdés

Minden embernek ugyanaz a sorsa. Egy rövid élet után végleges megszűnik, lebomlás, majd megesznek a kukacok. Ilyenkor úgy érzem magam mint valami tárgy ami egyszer csak eltűnik végleg... mi értelme így fenttartani az emberiséget hogy ilyen jelentéktelenek vagyunk?

Belegondolni abba az örök sötét ürességbe ez lenne a halál után? És milyen gének döntötték el hogy ÉN éppen most létezzek?



2019. máj. 18. 12:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Fenntartani az emberiséget? Ki tartja fenn? Nincs értelme. Nincs mindennek magyarázata, de ha már van életünk, mert így alakult a világ (nem a gének döntik el), akkor az legalább legyen boldog.
2019. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Mivel szabad vagy, ezért te magad döntheted el, hogy milyen értelmet adsz a létezésednek. Te magad tűzheted ki a céljaidat.


Persze ez a szabadság nagyon sok embert megrémít, mivel szolgalelkűek, és azt várják, hogy valami felsőbb hatalom tűzze ki az ő céljukat saját maguk helyett.

2019. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#2

És minek legyenek céljaim ha hamarosan úgy is elfogok tűnni véglegesen?

2019. máj. 18. 13:22
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, egy nap meghalunk.

Tudod, az összes többi nap viszont nem.

2019. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
37%
Én keresztény vagyok. Úgy gondolom a föld csak egy vizsga az életünkben. Ha átmentünk a mennybe jutunk.
2019. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
Miért kell bárminek is értelmet tulajdonítani ?
2019. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

Ez az örök kérdés, ez nem csak a te kérdésed. Ami engem illet, nem a haláltól félek, hanem attól félek, hogy nem teljesítettem azt, ami lehettem volna.

Hinned kell, hogy van értelme. És hogy az számít, ahogyan élsz. Ahogyan magaddal és ahogy másokkal bánsz. Ez számít. Tudom mit érzel. Nincs olyan rossz érzés, amivel már ne küzdöttem volna meg. Azt érzed, hogy nincs a kezedben az életed, a sorsod. Hogy kiszolgáltatott vagy, és jelentéktelen. Figyelj, minden döntésed, minden tetted és szavad hatással van másokra. Akik közvetlenül a környezetedben élnek. Remény és hit nélkül nincs élet. Csak üresség. Az élet maga a remény, a remény maga az élet. Nem azért élünk, hogy majd elrothadjunk, hanem hogy rövid életünk alatt, milyenek voltunk? És aszerint lesz majd mindenki megítélve, amilyen volt. És jutalmát is aszerint kapja meg majd, mikor majd eljő a feltámadás.


Efézusiakhoz 6:12-13 Hungarian Károli (KAR)

12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.


13 Annak okáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellent állhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megállhassatok.

2019. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Mikor olvastam a kérdés, kis összegben mertem volna fogadni rá, hogy belátható időn belül a kérdezőre borít valaki pár Biblia-idézetet :))
2019. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

A te létezésednek csakugyan nincs sok értelme, de az hagy döntsem már el, hogy az enyémnek van-e!

Eleve egy csoda maga az élet, a létezésünk, és az is, hogy kaptunk hozzá némi intelligenciát, úgyhogy ezt a kis időt kell tartalmasan és hasznosan tölteni. Kaptál 70-80-90 évet ajándékba, örülj neki, és használd ki! Az meg már pont nem érdekel, hogy hány kukac fog jóllakni belőlem 50 év múlva.

2019. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#9

Képzeld egy rakás ember hal meg fiatalon.

Velük mi van?

Ők miért nem kapnak lehetőséget hogy megéljék az öreg korukat ????

Az emberek csak egy kis része él 80-90 éves korig.

2019. máj. 18. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!