Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen indíttatásból, kezd el...

Milyen indíttatásból, kezd el valaki hinni az olyan dolgokban, mint pl. Ezotéria, Feng-Shui, Horoszkóp, Mágia, Agykontroll. stb. stb?

Figyelt kérdés
Egy szkeptikus kérdezi!
2010. júl. 15. 13:56
 1/10 anonim válasza:
9%

sok a szabadideje :D


üdv, egy másik szkeptikus

2010. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Erre én is kíváncsi volnák mert csak a kárára van mindenkinek.Igaz hogy az ember olyan ostoba aki saját magának kárt okoz.
2010. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én amolyan útmutatásként használom őket. Pl nem hiszek abban, hogyha azt írja a horoszkópom hogy mittudomén 'ezen a héten jól teljesít munkahelyén, fizetésemelést kaphat' akkor ha egész nap ülök és netezek munka helyett, akkor is kapok fizetésemelést xD Szóval ha pl ilyet olvasok, kicsit jobban ráhajtok a dologra. Igazából nem tudom mennyire válik be mert utána már nem tartom számon, csak jó hogy van ilyen, mert egyébként sok dolgot nem jutna eszembe megcsinálni. 19L
2010. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán kíváncsi vagyok. Igazából egyikben sem hiszek de érdekes róla olvasni, és még érdekesebb kipróbálni. Sohasem lesz kiemelkedően nagy szerepe az ezotériának az életemben de kár lenne nem utánajárni a dolgoknak.
2010. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én akkor kezdtem el hinni az asztrológiában, amikor felkerestem egy igazi asztrológust. Az újságok horoszkóprovata semmi! Nem abból kell kiindulni...

Nekem az asztrológus olyan dolgokat mondott és látott a képletemből, amiket esetleg a közeli családtagjaim tudhatnak, ha tudják. És ne higgyétek azt, hogy előtte kikérdezett és abból következtetgetett...egy rohadt szót nem szóltam azon túl, hogy mikor születtem. Iszonyat sok problémát segített feloldani, azóta én magam is elkezdtem utánajárni, tanulgatni a dolgot. Sok egészségügyi problémámat is megoldottam az asztrológia segítségével.

2010. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Na az én válaszom nagyon XD lesz. Szóval volt az a könyv, még kicsi koromban, hogy Harry Potter és a bölcsek köve. xD Aztán az összes részt elolvastam, (a filmek nem tetszettek) na és rájöttem, hogy milyen zsír lehet úgy élni. Aztán ahogy így kutatgattam a dolgok után sok érdekes infót találtam, más "tudományokból" is érdekelni kezdett, jobban beleástam magam a dologba, és úgy gondoltam, hogy van vmi alapja. Persze nem hiszek el mindent, de van amit igen.
2010. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg meggyőződés,ami után hisz az ilyen dolgokban..de amúgy egyáltalán nem jól hiszi,hogy ezek bejönnek,mert az akaratunk irányít minket,és nem mi az akaratunkat...illetve a "véletlen"-nek nevezett cseppett sem véletlen dolgokat..
2010. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem félénkségből és korlátozott tudásból. Ha valamit ne tudnak megmagyarázni arra jobb ráfogni, hogy szellem volt.
2010. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Okkultistának vallom magam, bár inkább csak elméleti okkultista vagyok, nemigen varázsolgatok. :)


Én azért kezdtem e témában művelődni, mert vannak a tudománynak olyan jelenségei, melyeket nem magyaráznak a törvények, elég ha a puszta fizikára gondolsz, melynek ha minden leírt törvényét betű szerint vennénk, nem lenne élet.

Azért az okkultista irányt választottam, mert ez a tudományos mágia, ez az, ami először bővíti a tudását, kutatja a természet tudományokat, és tudományos magyarázatot keres, de közben nyitott más természetes, de nem annak tartott magyarázatokra.

Minden tudományos fejlődés abból adódik, hogy a tudós elszakad a szokványostól, absztrakt gondolkodásba kezd, új irányvonalat, új elméleteket gyárt. Ezt lehet kis lépésekben, hiteles adatokból, eredményekből akár az okkult világ bevonásával is tenni.


Kedvelt példa hangszerem ezekre a teremin, amit távolról meg lehet szólaltatni, látszólagos kapcsolat nélkül. Régen az ördüg hangszeránek nevezték, mert úgy hitték, mágia szólaltatja meg. De ma már ott van a tudomány, hogy megérti a kis nyomás és hőváltozásokat, akár messziről is, így nem varázslat kell a megszólaltatásához, illetve a régi varázslat teljesen természetes változássá alakult..


Elég ha az ember kicsit hívő és kicsit szkeptikus és akkor a maga és mások számára is elfogadható határon tud lavírozni, és könnyen érhetik meglepő élmények.

2010. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Agykontroll, Meditáció, Reiki...--->Tapasztalom az ott tanultakat. Nem hiszek benne hanem tapasztalom őket.

Ez most olyan hogy te bele akarod dugni a kezed a forrásban lévő vízbe de azt mondják neked, hogy ne mert megégeted de te nem hiszed el és beledugod a kezedet a vízbe és rájössz, hogy tényleg miléyen forro vagyis tapasztaltad eleinte én sem hittem el a vonzás törvényét de kipróbáltam és megtapasztaltam. Mostmár azt kapok meg amit csak akarok ;) és még csak 17 vagyok :D

2010. júl. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!