Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetetlen a halál utáni élet?

Lehetetlen a halál utáni élet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rettegek a haláltól.

Nem tudom elképzelni hogy soha többé ne létezzek.

Olvastam valamit ami még jobban elszomorít:

"Ahhoz, hogy élhessünk a halál után, a tudat egy a fizikai testünktől teljesen független tényező kellene legyen, holott a tudat atomok és elektronok egész sora csupán.

A fizikai törvényei nem engedik, hogy a halálunkat követően ezek a részecskék működjenek, így a halálunk után nem lehet élet. Carroll szerint, ha valamilyen formában folytatódna az élet a halálunk után, akkor az a kvantummező szintjén megjelenne valamilyen lélek részecske vagy lélek erő formájában."



2019. nov. 1. 12:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

melyik a mese?

a halál utániról szóló hiedelmek

vagy

az a tény ami a mesében van benne?

2019. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#7 Írd le a véleményed, ezért van ez az oldal! Mindnyájan szeretnénk bizonyosságot! Miért vagyunk picik?
2019. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#7 bizony, mind...sőt parányiak...te is...de számít?
2019. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

Ha van "halál utáni élet", akkor nincs halál.

A halál az élet megszünése.

2019. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Meg törékenyek...Azon gondolkodtam, hogy mi lett volna, ha a fekete erenyőm széle véletlenül beleakad a velem szemben elsétáló bácsi szemébe és vittem volna magammal a fejét, ahogy azt az ernyő letépte. Biztos hiányzott volna a családjának, vagy az is lehet, hogy senkinek nem tűnt volna fel. Mindkettő szomorú.:(

Lényeg, ami lényeg. Lehet, hogy picik vagyunk, de én fontosabbnak tartom magamat a Jupiternél.

2019. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hál isten nem esett baja, az utóbbival meg igen, csak helyeselni tudom.


#14 ebben azért van valami...

Viszont ha úgy nézzük, hogy az élet egy pillanat, azaz minden szempillantás egy-egy halál? Úgy értem, minden olyan pillanatban mikor be van hunyva a szemünk, nem látunk, még sem leszünk teljesen vakok. De ha sosem pislognánk, kiszáradna a szem és ezáltal ismét vakság lép fel úgy mintha sose nyitnánk ki?

szóval lehet e, hogy az élet-halál váltakozása szükségszerű mint a pislogás? És mit értünk örök élet alatt a "szemet" vagy a "hal szemet"; "nyitott szemet"; "farkas szemet"? (nem tudom melyik lenne a helyes erre)


... ezeket a kérdéseket és gondolatokat vetette fel, szóval köszi! :)


kérdező belinkelnéd az idézethez tartozó oldalt?

2019. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Olyan picik vagytok még."


Igen, picik vagyunk, nem úgy, mint az egód. xD

2019. nov. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 szunyo37 ***** válasza:
100%

Szerintem igen, de megmagyarázni nem lehet. Tudományosan, vagy vallási alapon közelítjük meg a témát. Viszont sok esetben megfeledkezünk, azokról a dolgokról, amit még nem fedezett fel az emberiség, és lehet, hogy nem is fog, vagy nem fogják engedni.

A tudomány szerint egy ősrobbanás csillagpórjából vagyunk, ami több véletlenszerű dolgokból tevődik össze. A vallások több manipulált, és teoriák összessége.

Véleményem szerint a lelkünket nem tudjuk irányítani tudatosan a halálunk után. A végtelen univerzum valamelyik pontján fogunk kikötni, és végtelen formájú létformából választhatunk. Egy végtelen energi vagyunk, ami folyamatosan (át)alakul . Lehetünk akár egy vírus, vagy baktérium is, de olyan létformát is el tudok képzelni a kozmoszba, ami nem anyagi jellegű. És minden létformának van tudata, ami maga a lélek.

2020. jan. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mit nevezünk halálnak, ez itt a kérdés.
2020. jan. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

feltételezhetően a fizikai elmúlást...mikortól a fizikai valóság megszűnik létezni, s a test újfent porhüvely lesz. a természet erőinek átadva magát, hasznos tápanyaggá válva. A test, melyből új élet fakad...az idők végezetéig.

Hmmm, materialista reinkarnáció?


te milyen halálra gondoltál?

Arra mikor a lélek visszaszolgáltatja a Földnek anyagi mivoltát...mikor a kapu előtt mérlegelik, s megszabadítják tekeit súlyától...Hogy a világ gondjaitól szabadulva, léphessen át egy következő életbe?

2020. jan. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!