Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Élet a halál után?

Élet a halál után?

Figyelt kérdés

Lehet bolond vagyok, de minap belegondoltam abba, hogy semmi értelme az egész életnek, hiszen a végén ugyis egy dobozba végezzük a föld alatt. Már-már szinte depressziós leszek a tudattól, hogy nem vár ránk semmi, és minden hiába történik. Van itt valaki, akivel tudnék kicsit beszélgetni ezekről a dolgokról?

Köszönöm!



2019. máj. 3. 09:38
1 2
 1/14 anonim válasza:

Butaságnak tartom azt a gondolatot, hogy semmi nem vár ránk. Hiszen most is van valami. Azt, hogy mi van utána igazából senki sem tudja jelenleg biztosra. Reálisan kiindulva abból, hogy a tudatunk (érzéseink) fizikai és kémiai rezgések összessége, melyek külső impulzusok hatására változnak, abban az esetben TALÁN feltételezhető az üresség. Viszont sok fajta teóriát olvastam ennek kapcsán, meg beszélgetéseket hallgattam végig és több, mint valószínű, hogy nem a semmi vár ránk utána. Ha például a húrelméletet nézzük, akkor lehet ez az élet kezdődik folyamatosan újra és újra.


De az élet komprumisszuma halál, képes megadni a boldogságot, amit elvesz viszont cserébe a rosszat is ugyan úgy magával viszi. Nem emlékszünk arra, hogy honnan jöttünk, de arra sem tudjuk a választ, hogy mivé válunk a végén. Nagyon izgalmas téma, de az a baj, hogy ez nem véletlen van kitalálva, a szimbiózis igen magas szinten áll, viszont az elménknek és a lehetőségeinknek (mind testileg és mentálisan) megvannak a korlátai, ami véleményem szerint nem véletlen!


Azt hiszem Gandhi mondta azt, hogy a halál hasonló érzés lesz, mint mikor alszol és álmodsz valamit. (ezt már nem ő mondta)Gondolom azért, mert akkor is már félig kikapcsol állapotban van az agyad, vagyhát tudja a fene.


Ha hülyeségeket írtam, akkor elnézést kérek csak hobbi szinten foglalkoztat ez a téma! :D

2019. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Én örülök hogy egyszer meghalok. Én attól bolondulnék meg ha örökké élnék.
2019. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nincs halál. Élet van, csak más-más formában, mint az elképzeljük.


Az én felfogásomban az élet hasonló az álomhoz. Amikor benne vagy, az tűnik az egyetlen realitásnak, majd ébredés után sokszor csak nevetsz rajta, hogy milyen őrült volt.


Egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy mindig egy nagyobb tudatosságra ébredünk, akár több szinten túl is.


A kérdés az, hogy az anyag az elsődleges vagy a tudat. Melyik melyiknek az eredete. Ha a halálközeli élményeket vizsgáljuk, egyértelmű az utóbbi. Ha az agyat, akkor az alapján azt feltételezik, hogy az előbbi, bár a pontos működését senki sem ismeri egyelőre.

2019. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezzel az erovel semminek sincs ertelme minek felkelni ha ujra lefekszunk miert alakult ki a naprendszer ha par milliard ev mulva megsemmisul a vegtelensegig lehetne folytatni
2019. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Alig várom, hogy már a dobozban feküdhessek ...
2019. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Jézus Krisztus feltámadt a halálból, én ezt abszolút hiszem, tehát van élet a halál után. Van feltámadás.
2019. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Dehogyis buta állatok vagytok, meghaltok és annyi.
2019. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mikor fogja már valaki azt a kérdést feltenni, hogy van az élet után halál? Érdekelne.
2019. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Semmi sincs a halál után.

Aki meghal az megszűnik létezni , a tudata a semmivé válik. Végleges megszűnés van sajnos. A tudomány már bizonyította.

Járj utána , ott leírnak mindent.

2019. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nincs halál
2019. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!