Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egyes emberek mégis hogy...

Egyes emberek mégis hogy képzelik azt hogy nincsen folytatás a halál után?

Figyelt kérdés

Mi ez az undorító pesszimista elképzelés hogy a halál után nincs semmi?????


Én szerintem kell hogy legyen egy sokkal szebb és tökéletes valóság a túlvilágon

Üdvözlettel Péter

24/f


2019. dec. 19. 20:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kimaradtak fizika órákról az iskolában.
2019. dec. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szervusz Péter, én szerintem nem undorító és pesszimista, szerintem annak is megvan a szépsége és a haszna. Racionális logikus és nem kell túlgondolni.

Bár én is hiszek egy bizonyos túlvilági felvetésben, de ha csak a fizikai van akkor sem csalódok...

Üdv Máté

25/f

2019. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Vixen, te nem hiszel a túlvilágban? Vagy csak húzod az agyát?
2019. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem érdekel mi van utána, itt és most az életemben szeretnék boldog (és jobb ember) lenni.
2019. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
A spirituálisan halott embereknek mondhatsz és mutathatsz bármit, nem érdekli őket. Kell még nekik idő, mire felébrednek. Nincs azokkal semmi probléma, akik úgy hiszik, hogy a halállal vége mindennek, erre is szükség van.
2019. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha a halál után van valami (élet a halál után), akkor nincs halál, mert értelmetlen lenne a szóösszetétel.
2019. dec. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ugyan, valljuk be,

unalmas lenne az örök élet halál nélkül. ;)


De igaz, ha úgy vesszük a halál értelmetlen lenne. Olyan lenne mint egy film. Aminek a végén ott a "To be coninued..." felirat.

Vagy az "I'll be back".


De ha csak simán vége lenne, mint test. Él és meghal, majd lebomlik, értékes táptalajjá válva. Azaz a halál után "semmi".


Akkor hova kerül a tudat, az értelem? Akkor miért halmozzuk fel a tudást, a tapasztalatot, ha az a 'semmibe' vész? Az átlag ember nem kerül a történelem könyvekbe, a Guinness rekordok könyvébe, az utódok idővel megfeledkeznek róla... Velük, (velünk) mi lesz?

-Szerintem igazából erről szól a kérdés.

Igaz kicsit, sértően fogalmazott, de részemről érthető okokból.

"Egyes emberek mégis hogy képzelik azt hogy nincsen folytatás a halál után?

Mi ez az undorító pesszimista elképzelés hogy a halál után nincs semmi?????"


Persze igazából, csak azok tudják, mi van a halál után, akik előttünk éltek, s már ott vannak. S Ők már nem tudják ezt megosztani velünk.

Szerintem is, a fizikai értelembe vett halál a logikus, s a vallások által kialakított kép, mint Menny-Pokol; Valhalla; Szamszara ,reinkarnáció; Hadak útja..és az összes túlvilági lét, a "Minőségi életre" sarkal. A Halál után nincs semmi, hogy képes egészséges társadalmi életre tanítani, kényszeríteni? Mi adja meg reményt, hogy a végén nyugodtan, s méltón távozz? Mi fog vissza a "bűntől", mi add lendületet s erőt a jóra? Ha utána az egész a semmibe ér, szóval semmit se ér...Ez bár ésszerű és logikus, mégis lehangoló, szomorú és lehangoló, nem tart vissza az bűntől, az erőszaktól és az anarchiától.

A haláltól való félelem és az azon túliba vetet hit a múlt emberének fegyelmet, rendet, szabályt, szigort, szigort és összhangot, meg regulázta a népet.

S ez a 'semmi' kinek, s minek jó?


? „Oszd meg és uralkodj!” /divide et impera/ ?

2019. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Ezt jól leírtad. Szerintem a halált azt igazából senki sem tudja elfogadni, legbelül még a materialisták, ateisták sem. Teljesen logikátlan szerintem is, hogy a nagy semmiből egyszer csak megszületünk, tudatunk lesz, élünk, küszködünk, szenvedünk, néha örülünk, aztán mindennek vége lesz örökre. Valószínűleg azért tiltakozunk ez ellen, mert ez nem igaz, csak mi most testnek éljük meg magunkat, ami múlandó. És innen származik a kérdező indulata is, mert az ő lelkében is megszólalt ez a hang, ami józan logikával azt mondja neki, hogy van folytatás, mert ez így tényleg értelmetlen.
2019. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

vagyis csak kegyes hazugsag az orokelet?

hogy sokan a kilatastalansag, ertelmetlenseg miatt ne esenek oruletbe? es ezen sokak pedig a tobbi "hitetlenbe" (materialistaba) is pislakoltassak azt hogy "lehet nem is ertelmetlen"


mert pusztan tudomanyosan hogy kell tekinteni a letezesre? Egyszer vege lesz nem? Ez esetben teljesen mindegy ha a Teljes Letezesnek vege lesz, akkor nincsen semmilyen materialis ertelmesseg a letezesben, nincsennaz sem hogy az utodok a kovetkezo generaciok orokke letezhetnek, mert nem fognak, az pedig szinten teljesen mindegy hogy a letezes ("univerzum") ujraindul majd megint

mennyiben ad ez ertelmet? se az ha megszunik orokre se az ha allabdoan ismetlodik


es teljesen materialisan tekintunk most a fent leirtakra!


szoval?

vagyis ugy van ahogy elejen irtam hogy a hivok ketelyt ebresztenek a hitetlenekben? es ilyen illuzio ertelem tartja fent a letezest (letezesunk, emberiseget)?


hivoi elkepzelesek errol tul "idealisak"

ezert mondjak hogy vagyaikat valosagosnak hiszik


szoval a legeslegelejerol: kegyes hazugsag (barki(k)-tol!) az amikrol SzentIrasokbol ismerunk? materialis dolgokon kivul nincs semmi? Es materialis szempontbol sincs semmi? Csak a kilatastalan ertelmetlenseg ami illuzio ertelmesseget teremt?

2019. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!