Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Más is úgy látja, hogy nem...

Más is úgy látja, hogy nem igazán, illetve nagyon lassan halad az emberiség lelki fejlődése?

Figyelt kérdés

Most bővebben is kifejtem, de szerintem érthető, hogy hová akarok kilyukadni. Szerintem valami nem stimmel ezzel a "felemelkedésnek" nevezett dologgal. Sokak szerint korszakváltás van, ami érthető, hogy nem gyorsan zajlik le. De inkább az látszik, hogy a Föld halad a pusztulás felé, olyan mértékben szennyezi az emberiség a környezetet. Talán pont ez, a környezettudatosság az, amin a legjobban látszik, hogy valamit akarnának tenni az emberek, mert ugye, érezzük a veszélyt. Csak sajnos ez is a politika kezében van, ők pedig nem biztos, hogy tiszta szándékkal állnak ehhez a dologhoz, sőt inkább úgy tűnik, mintha csak meg akarnák lovagolni ezt az egész dolgot a saját népszerűségük érdekében. Vagy pedig azt mondják, hogy nincsen semmi baj, és nem tesznek semmit.

Tehát magában a politikában és a pénzügyi elitben nem úgy tűnik, hogy gyökeres változás tapasztalható, ami azért tragikus, mert elsősorban nekik kéne megváltozniuk ahhoz, hogy valóban komoly pozitív változások történjenek a bolygón.

Egyes emberek valóban "ébredeznek", nem szívesen használom ezt a szót, csak lényegretörő. Viszont ez nagyon kevés ahhoz, hogy feltűnő változás legyen, mert ahogyan írtam, az eliten ez nem tapasztalható. Pedig ők is nagyon jól tudják véleményem szerint, hogy ez a profitcentrikus kapitalista fogyasztói társadalom nem fenntartható sokáig, sőt a Föld pusztulását okozza. Tehát sürgősen valami alternatíva kéne.

Eközben ráadásul a népesség is növekszik nagy tempóban, a nyersanyagkészletek pedig fogynak. Csökkennek a termőterületek és a vízkészletek is.

Mindezek mellett a Földön ma is kibékíthetetlennek tűnő faji és vallási ellentétek vannak. Itt Európában pedig a bevándorlással nem hogy előremutató spirituális folyamatok zajlanak tömeges szinten, hanem pont az ellenkezője történik, középkori eszmék terjednek az iszlám vallás formájában. Nekem nem lenne semmi bajom a vallásokkal, hogyha valóban az eredeti mondanivalót és célt képviselnék.

Vannak tehát bizonyos emberek, akiknél már megfigyelhetőek a pozitív változások, de ez a folyamat nagyon lassú, és attól tartok, hogy eközben rá fog menni a Föld, hogyha a hatalmi elit nem változtat gyökeresen ezen az egészen. Egyelőre nyomát sem lehet látni a sokak által beígért új Földnek, új civilizációnak, a felemelkedésnak. Vannak, akik szerint ez nem mostanában lesz, hanem évszázadok múlva. De addig mi lesz a Földdel, nem utolsósorban pedig hol leszünk mi addigra? Már rég nem fogunk élni, maximum valamelyik következő életünkben. Mások is így látják ezt az egészet?


2020. febr. 9. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyetlen dolgot árulj el: mindannak amit leírtál, mi köze az ezotériához?
2020. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Kollektíven nincs fejlődés. Ha lenne, akkor az alsóbb dimenziók megszünnének idővel.
2020. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

Elolvastam az első sort.


Ez nem fejlődés, hanem tisztulás. Mondhatjuk fejlődésnek, de ezzel nem fejlődik a szellem, csak jobb formát ölt.


Szóval lesz itt átalakulás ne félj, csak még nem vált ketté a polaritás. Még mindig ahogy te is látod haladunk a negatív felé. Pl sosem volt akkor embertelenség mint most. Sok évig nem volt világháború, aztán egyből kettő is, és azóta is mindenki úgy viselkedik, mintha minden más ország és ember tárgyak lennének. Elhanyavolható mértékű anyagi jóért taszítanak milliókat szenvedésbe, és mentális és szellemi megrekedésbe.

Számomra látszik a haladás is. És olyan 50-300 évet jósolok az átbillenésre.


Ha lenne valami konkrét kérdésed, privátban tedd fel.

2020. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért halad lassan, mert az emberek önmaguk helyett még mindig túl sokat foglalkoznak a másik emberrel és a külvilággal.
2020. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Inkább visszafele halad.
2020. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a lelki fejlődés folyamatos, persze nagyon sok "visszavágyást" látunk lépten-nyomon, ami ezt kérdőjelessé teszi. De valójában ez a hangos kisebbség.


Mindjárt elmondom, mire gondolok.

Láthatjuk, hogy a liberalizmus nem tud kibontakozni igazán. Remek, hogy ma már a világ fejlettebb részein nincs faji diszkrimináció (legalábbis intézményes szinten), nem kezelik másodrangúként a nőket, és a társadalmi mobilitás is egyre nagyobb.


Ugyanakkor felerősödnek sajnos a szélsőségek is: a rasszisták és a szélsőbalosok is egyre hangosabbak. Ez egyáltalán nem tesz jót a többség fejlődésének, inkább visszaveti azt. (De ettől még a fejlődés úgy gondolom, folyamatos.)


"Mindezek mellett a Földön ma is kibékíthetetlennek tűnő faji és vallási ellentétek vannak."


Ezek addig a pontig kibékíthetetlenek, amíg ezt az érintettek lelki szinten nem haladják meg. Onnantól fogva egyszerűen nem fog számítani.


Például én annak idején utáltam a románokat és a franciákat, ismeretlenül, csak azért, mert románok és franciák. Aztán rájöttem, hogy ez mekkora hülyeség, és ma már kivétel nélkül mindenkihez úgy állok hozzá, hogy ő milyen ember.


"Itt Európában pedig a bevándorlással nem hogy előremutató spirituális folyamatok zajlanak tömeges szinten, hanem pont az ellenkezője történik, középkori eszmék terjednek az iszlám vallás formájában."


Sajnos igen, de ez is a lelki fejlődés következménye. Most jutottak el sokan Európában a befogadás eszmééig, odáig, hogy minden ember egyenlő. Sajnos azzal még nem párosult ez a tudatosság, hogy határokat is kell szabni, különben egyesek ezzel visszaélnek (pl. a terroristák, bűnözők, szociális hálón függeni akarók).


Olyan ez, mintha válogatás nélkül bárkit beengednél a házadba mondjuk fürdeni vagy melegedni, de rá sem álmodnál, hogy egyesek azért mennek be hozzád, hogy ellopjanak valamit. Ezzel a fokú naivitással is le kell számolni a lelki fejlődés során. Az, hogy nyitott vagy nem jelenti automatikusan azt, hogy komplett hülye is, akivel bármit meg lehet csinálni.


Sokan ezt nem értik, és nem tudják a helyén kezelni.

2020. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És te például mit teszel azért, hogy fejlődjön? Tudod, ezért tenni is kell, nem fog minden csak úgy az ölünkbe hullani ajándékként.
2020. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Igyekszek azokhoz a dolgokhoz tartani magam, amiket a 6-os hozzászóló írt. Hogyha minden ember betartaná ezeket, az már óriási előrelépés lenne.


#1 Ennek nagyon is sok köze van az ezotériához, de tág szemszögből nézem ezt az egészet, mert a dolgok összefüggenek egymással.

2020. febr. 9. 12:13
 9/11 A kérdező kommentje:
A fő baj szerintem a vezetőkkel van. Ami a bevándorlást illeti, én attól tartok, hogy a vezető embereket nem a naivitás vezeti ebből a szempontból, hanem más hátsó szándékok meg politikai célok. De biztosan vannak sokan naivak is.
2020. febr. 9. 12:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ha a középkorban élnél, ahol az emberek a legapróbb hülyeség miatt is legyilkolták, felakasztották, kivégezték egymást, akkor nem mondanál ilyeneket. Ez nem is olyan rég volt, mindössze pár száz éve.

Egy folyamatos, és egyre gyorsuló ütemű megvilágosodás jellemző az emberiségre, ami megállíthatatlan, visszafordíthatatlan. Az emberiség fel fog ébredni, ha csak nem pusztítja el addig önmagát.

2020. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!