Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan származik az emberiség?

Honnan származik az emberiség?

Figyelt kérdés

A valláskritika rovatban feltettem egy kérdést, ami szerint a teremtéselmélet rasszista, hiszen ha Isten fehérnek, vagy feketének teremtette Ádámot és Évát, akkor valamelyik bőrszín már degeneráció, nem beszélve a sárga, vagy vörös bőrű emberekről, mert Isten bizonyára tudta, melyik a jó bőrszín az embernek.

Szórakoztatóak a válaszok, főleg az evolúciótagadóké, de felmerült bennem a kérdés, hogy honnan származik az emberiség?

A modern genetikai feltérképezés szerint egy szűkebb afrikai csoport az emberiség őse, de ez csak egy határig igaz, mert ha sikerült nekik később elvándorolni Afrikából, ugyanazzal az erővel előtte oda is mehettek az elődeik, amit az is bizonyít, hogy szerte a Földön vannak ősemberi maradványok, például az Australopithecus, amelynek bizonyára van köze Ausztráliához, nemigen értek hozzá, meg nem is biztos, hogy benne van a leszármazási vonalunkban, de a neve erre utal, de mindenhol vannak őskori leletek.

Aztán tényleg azon túl, hogy valójában honnan származunk, az is kérdés, milyen jellegűek voltak az őseink, negroidok, vagy ázsiai, kínai fajta, vagy fehér, szóval melyik dominálhatott?

Milyen lehetett a bőrszínek, antropológiai jegyek változásának a folyamata?



2019. dec. 29. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Az ember ősei Kelet-Afrikából származnak. Pont. Nem fogok neked 60 oldalt gépelni az emberré válás folyamatáról. Ha tényleg érdekelne nem itt kérdezgetnél, hanem utána olvasnál, szóval azt tudom mondani: Google a barátod.
2019. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1!

Pedig pont ezt kérdeztem, hogy valaki vázlatosan össze tudja e foglalni, vagy ismer olyan helyet, ahol ezt akár pár oldalon megteszik.

Nem vagyok már fiatal, valaha tanultam is antropológiát, de egyrészt nem nagyon emlékszem már rá, másrészt az már túl van haladva, mert én még úgy tanultam anno, hogy a neandervölgyi előbb volt a láncban, aztán a cro magnoni ősember, de az már biztos, hogy egy időben is éltek és az emberiségnek csak egy részének vannak neandervölgyi génjei is.

Szóval egy link is megteszi, ha viszonylag szűkszavú, mert annyira azért nem érdekel mindez, hogy vaskos fóliánsokat böngésszek, meg arra időm sincs és szerintem ilyen kérdésekre is lehet normális választ adni, de azért köszönöm, hogy időt pazaroltál rám, ha nem is sokat.

Na meg a kioktatást is, bevallom van már vagy ötven éve, hogy utoljára részem volt ilyesmiben, jól esett, egészen megfiatalodtam.

:)

2019. dec. 29. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

stb.

Persze vannak még kérdéses részletek.

[link]

[link]

2019. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, egészen érdekes volt és elég jól képbe is kerültem, amennyire ez lehetséges, majd még tovább is nézelődöm, mert restellem, hogy tudatlan voltam ebben a dologban, meg felkeltette az érdeklődésemet is, igazán kiváló összeállítás volt.

Még egyszer kösz!

2019. dec. 29. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:

"ha sikerült nekik később elvándorolni Afrikából, ugyanazzal az erővel előtte oda is mehettek az elődeik"


Elvben igen, de erre nincs semmilyen bizonyíték.

A genetikai markerek vizsgálata azt mutatja, hogy Afrikából terjedtünk szét.


Ha pl közép Ázsiában alakult volna ki a modern ember, akkor kellene találnunk olyan népcsoportot, aminek vannak olyan markerei, amik Afrikában nem találhatóak meg. De ilyet még nem találtunk.


Ezért a leghihetőbb az, hogy Kelet-Afrikában alakult ki a modern ember és onnan vándorolt mindenfelé, több hullámban.

2019. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy értettem, hogy sokkal korábban, hiszen az egész bolygón vannak paleontológiai leletek, így például az Australopithecus-africanus és más fajai ugyan már valóban Afrikában lelhetők fel és 'így átmenetet képeznek az emberszabású majmok és az emberfélék homo neme között', mint megtudtam a WIKI-ből.

Lehet persze, hogy kihalt oldalág, hiszen ez vitás kérdéssé változott, de a nem képviselői mégiscsak tanulmányozhatók a főemlősök fejlődésében.

[link]

Azonban elődeik, az Emberfélék (Hominidae) családjának különféle képviselőinek emlékei a világ minden részén fellelhetőek, így például hazánk legrégibb korú lelete az őskőkorra tehető, mely az időszámítás előtt 600000-1000000 közötti időből, az őskőkorszak alsó szakaszából származik. Ebben az időben jelent meg a kínai ősember és Vértesszőlős embere, így annak utóda semmiképpen sem vándorolhatott sokkal később Afrikából ki, csak legfeljebb akkor, ha előbb odament.

2019. dec. 30. 04:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a kemoton elméletetről is el tudom képzelni, hogy igaz lehet. Van egy könyv róla: Az élet általános elmélete, ahol hétköznapi embereknek is érthető példákon keresztül segít megérteni és összefűzni az egész élet kialakulását.
2019. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezzel kapcsolatban én a TED sorozatot nézegettem, az is érdekes.

[link]

2019. dec. 30. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!