Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Luis L Hay Éld az életed című...

Luis L Hay Éld az életed című könyvről mi a véleményetek meg úgy az írónőről általánosságban?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 25. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
100%-ban ajánlanám mindenkinek kötelező jelleggel elolvasásra a szerzőnő összes művét. Nagyon pozitív, nagyon sokat lehet belőle tanulni.
2020. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D-Mano ***** válasza:
73%

Van egy olyan könyve is, hogy "Az élet szeret téged" valamint, ha jól tudom, sok pozitív megerősítést alkalmaz az írónő.


Nem olvastam tőle könyvet, de nekem az ilyesmik mindig gyanúsak. Akik ezo-spirituális érdeklődésűek, azoknak nagy többsége 2 féle igényüket kívánják kielégíteni az ilyen művek olvasásával.

Az egyik csoport úgy képzeli, hogy ilyesféle misztikus ismeretekkel valami nagy elzárt tudás birtokosa, ami által többet tud a többi embernél, egyszóval misztikuskodás általi ego-dopping csupán az egész.

A másik csoport az ezo-spirituális ismeretei által egy cukormázas pozitív illúzióba (önáltatásba, önbecsapásba) burkolózik. Ultrapozitívan gondolkodik mint egy proton, bevonz mindent mint egy mágnes, a spirituális gyakorlatok által pedig egyre sikeresebb, egyre boldogabb ember lesz. Ideig-óráig működik a dolog. De aztán sokszor ennek a pozitív spirituális illúzióködnek köszönhetően a legkomolyabb problémák rejtve maradnak, szépen lassan végzik aknamunkájukat, s végül nekik köszönhetően beomlik a talaj, és összeomlik a rájuk épített spirituális kártyavár.

A mai ezo-spirituális irodalom többségéről 2 fontos megállapítás:

1) Fő céljuk a fentebb említett 2 emberi igény (a misztikus ego-dopping és a cukormázas pozitív spirituális illúziók) kiszolgálása, nem pedig valóban hasznos ezoterikus vagy spirituális tudás átadása.

2) Mindezek ellenére sokszor valóban működő dolgokat is tartalmaznak. A probléma ott van, hogy ami működik benne, az a magábanfoglalt féligazságoknak köszönhető. Ami veszélyes ezekben, hogy a módszerek hiányosságait, hibáit nem említik. S a féligazságoknak definíció szerint félhamisság a szerves része.


Már csak statisztikai alapon is kb. 90% az esélye annak, hogy ilyen tömegigényt kielégítő, féligazságokra alapuló művet veszel le a bolt/ könyvtár polcáról. Ha pedig valaki siker-író egy ilyen témában, ott ez az esély 99%-ra nő. Az igazi spirituális út része a pokoljárás is. (asztrológiában a 8. horoszkópház jelöli ezt az életterületet) A pokol itt az ember személyes tudatalattijának és karmikus feladatainak a legsötétebb, legszörnyűbb, legfélelmetesebb és legfájdalmasabb részével való szembenézés. Ezek a dolgok nem hiába vannak elzárva a tudatalatti legmélyebb, legsötétebb zugaiba. Az ember menekül ezek elől, retteg szembe nézni velük. S, amikor valaki eljut VALÓDI spirituális fejlődés által odáig, hogy bátran szembe nézzen ezekkel, az fájdalmas és durván kemény menet lesz. Egy igazi pokoljárás. De a valódi spirituális fejlődéshez, egy magasabb szintű és boldogabb élethez, a sorsfeladat valódi teljesítéséhez kizárólag ezen a pokoljáráson keresztül vezethet az út.

Némely spirituális könyv említ ilyesmiket, de azért általában eléggé elkerülik a lényeget hozzá, hogy igazi pokoljárás helyett gyorsan eljuthassunk a cukormázas pozitív spirituális illúziókban való önfeledt lebegésig.


Szerintem (nem biztos, de valószínűleg) Louise L. Hay a pozitív spirituális illúziók képviselői közé tartozik. Ha neked ez a az önbecsapó lebegés kell, olvasd bátran.


Egy ebbe a témába vágó rendkívül fontos blogbejegyzés részletét idézem alább:


"[...] Onnantól, hogy a haszonlesők hada rácuppant a témára, az ezomizéria önjáró jelenséggé változott: már nem kellett a szabadkőműveseknek okosan megszerkesztett, manipulatív könyveket írniuk, az „egy bolond százat csinál" elv alapján egymást kezdték kábítani a téma szerelmesei, a 100. könyv elolvasása után már mindenki annyira képben érezte magát, hogy írt egy 101-ediket, és így az ostobaságok tengerébe veszett az a gyűszűnyi tudás, melyet az Irányítók emberei a kezdetekkor belecsepegtettek a dologba. Az a néhány hiteles szerző, valódi beavatott, akik valódi tudást próbáltak közvetíteni, pl. Eliphas Lévi vagy akár a magyar Victor Charon, elvesztek a hülyeségek tengerében. A mai ezoterikus irodalom szinte bármely kötetét fellapozva 5-10% tudást és 90-95% hülyeséget találunk, tökéletes emulzióban feloldva, hogy legtöbb embernek a tudás kiszűrésére esélye sem legyen. Saját környezetemben tapasztalom rendszeresen, hogy valódi misztikus tudással is rendelkező személyek néha milyen képtelen elméletekben hisznek. [...]"


Forrás:

[link]

2020. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

# 2


Megkérdezhetem, hogy Louis L. Hay könyvei közül olvastad-e valamelyiket?

2020. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D-Mano ***** válasza:
100%

Előző válaszom második mondatát olvasd újra.


Mivel látatlanban válaszoltam, ezért, az alapján, amit írtam, van kb. max. 10% esélye, hogy tévedek, és ő tiszta spirituális tanítást képvisel. [Mivel a Földre 100%-ig tiszta tanítás nem jöhet le, ezért pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy "eléggé"/"kellően" tiszta tanítást képvisel]


Bár így látatlanban sem hiszem, hogy mellényúltam volna.


Mindazonáltal, amiket itt leírtam mindenképpen fontos tudni, ha valaki ezo-spirituális útra indul.

2020. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fenti konkrét könyv nem kifejezetten spirituális könyv (főleg nem ezoizé irodalom), hanem hétköznapi életvezetési-életirányítási tanácsokat ad. A technikája egyszerű: megtanít arra, hogyan urald a gondolataidat. Hasznos írásnak tartom, mert az elme működésének egy érthető modelljét adja.
2020. ápr. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
D-Mano nagyon igazad van, bár az is igaz, amit az ötös hozzászóló írt.
2020. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
D-Mano Tudsz olyan gurut, írót aki véleményed szerinte az általad említett tiszta spirituális tanítást képviseli könyveiben?
2020. ápr. 27. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!