Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Google fordított levél érkezet...

Google fordított levél érkezett, egy nő Angliából, aki betegnek mondja magát s rám akar bízni egy halom pénzt, hogy általa meghatározott célra használjam fel. Az email címre nem ad ki semmit a google. Hogy lehetne a nyomára jutni? Ötletek?

Figyelt kérdés

#csaló #emailben jelentkező csaló #adathalász email #nagy pénzt ígér
2020. júl. 14. 12:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nigériai csalásnak hívják az ilyet. Elképesztő, hogy ennek valaki be tud dőlni, de ne szégyelld magad, a nagyokos Csisztu Zsuzsát is átcseszték így pár millió forinttal.
2020. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


1991-be meghalt. Szóval az a levél kamu. Már csak arra az egyre adj magadnak választ hogy mikor írtál ennek a nőnek. Tehát a válaszod soha így egyértelmű hogy adathalász csalók vaktába küldözgetik a szegény halott nő nevében a leveleket hátha bankszámla adatokat tudnak kicsikarni.

2020. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne harii a google nem úgy értelmezte a kérdésem 😃, de általában ilyen kulcsszavakkal már ki szoktak dobni scamer figyelmeztető oldalakon az ilyet.A Brisbon az egyik vezetékneve ennek a nőnek és nem város, magyarán mindegy nem ez a nő csak a lényegen akkor sem változtat az ilyen levelek mind kuka ahol valaki ilyet ír úgy hogy mintha ismerne és a leveledre válaszolt az mind csaló.
2020. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
* ki szokta dobni scammer figyelmeztető oldalakat. Magyarán elsők között szokta listázni mert már van ilyen kezdeményezés szerencsére, hogy figyelmeztessék a naívakat.
2020. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon régen nekem is küldtek ilyen levelet csak nem Amélia névvel, de kidobtam a kukába mivel én nem írtam a címzettnek. Tehát tök ismeretlen irt nekem ergo hogyan válaszolhatna ha én nem írtam neki.


Ezeket nevezik scammer-eknek vagy ahogy fentebb is írták Nigériai csalóknak. Pl.

2020. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ez a nő egy hazai társkereső portálról írt rám. Egyébként ne gondolja senki, hogy ilyennek bedőlök! De nem értem, hogyan juthatott eszébe egy csalásra épülő rendszernek szexpartner kereső oldalról küldeni nekem ilyen levelet?
2020. júl. 15. 08:56
 17/18 A kérdező kommentje:
Ez a nő nem kért tőlem pénzt, adni akar pénzt feltétel nélkül. csak egy bankszámlaszámot kell megadni. Nyilván nem a magamét adnám meg, hanem nyitnék egy üres kamuszámlát ezer forinttal.
2020. júl. 15. 08:58
 18/18 A kérdező kommentje:
10. Ez nem az a nő, a nekem küldött képen teljesen másvalaki látható. De persze ez tökmindegy.
2020. júl. 15. 09:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!