Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisz annyi ember a...

Miért hisz annyi ember a bibliában és e mellet mégsem hisz semmi féle mágiában, jóslásban, termézset felettiben? Illetve mért hiszik hogy Isten igazságos és egyenlően szeret mindenkit?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy mindenféle hitet elutásítok és a varázslásban hiszek, mert eggyértelműen nem tudom bizonyítani se Isten, se a mágia létezését vagy hamisságát sem. De ha Isten létezik nem értem mágia mért ne létezhetne. Illetve ha létezik, hogy mondhatnánk rá, hogy igazságos mikor ő teremtett mindent és az embereket mégis minden felé helyezett a földön. Nekem ez eggyértelmű kivételezésnek látszik. Ha az embert és az állatokat is ő teremtette az állatokat is ugyan úgy szeretnie kéne és nem kellett volna föléjük emelni az embert.


Ezen felül kérdőjelezzük meg a logikát a két jelenség elterjedettsége között. Ti minek örülnétek jobban? Egy felsőbb, mindenható lénynek aki eldönti mi jó és rossz vagy egy természetfeletti erőnek ami segitheti az életed napjait? Isten vagy mágia?



2020. júl. 28. 15:44
A kérdező szavazást indított:
Isten
Mágia
20 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Én magam a mágiát választanám.
2020. júl. 28. 15:46
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Senki nem mondta, hogy mágia nincs.Csak van nagyobb nála, ami már legyőzte. Válaszd. Ki akadályoz meg benne? Senki. Mindenki a saját életével azt kezd amit akar.
2020. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1.

Csak szép sorban tisztáznám a dolgokat.


1:igenis sokan mondják,hogy nem létezik mágia


2:mint ahogy az elején leírtam tudományosan semmi nem bizonyítja egyik létezését sem így ami valójában "legyőzte" a mágiát (ugyan úgy nem bizonyítható) az nem Isten volt hanem egy csoport által befolyásolt emberi közösség véleménye. Egy Istenben hívő csoport egyszer azt mondta nincs mágia vagy Istennel szemben áll a használata és az emberek elhitték. A régi emberek cáfoltak rá először a mágiára.


3:nem hiszem, hogy válsztanom kéne a között melyikben hiszek (annak ellenére, hogy valóban nem akadályoz senki) mivel eggyiket se lehet bizonyítani. Az utolsó kérdés ezért:"Ti minek örülnétek jobban?" és nem "Ti melyikben hisztek?". Én azért írtam, hogy a mágiának jobban örülnék mert az tudáshoz mérten egyenlően oszlana el ember és ember között. Egyenlő eséllyel szerezhetnéd meg. Nem egy felsőbb hatalom döntené el méltó vagy e a jóra és bőségre. Te használnád az erőt arra amire akarod és amikor akarod. Persze morális és emberségi kérdéseken belül.


4:ebben az utolsóban igazat kell adnom(mindenki azt kezd az életével amit akar) bár nem sok köze van a kérdésemhez.


5:amennyiben értelmesen megfogalmazott véleményetek van és a kérdéshez kapcsolódó azt szívesen várom.

2020. júl. 28. 16:49
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha valamit használsz "illik" tudni mi az, kitől ered és sorolhatnám, de láthatóan fogalmad nincs, akkor minek kezdjünk bármibe is bele a beszélgetésbe? Felesleges.
2020. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4-eske.

Ha valamit használok annak illik tudni kitől ered. Akkor most elemmezzem a történelmet a házak, ruhák, stb... feltalálásáig? Egy idő után mindenkit elfelejtenek. Nem értem az érvelésed. Esetleg legközelebb megfogalmazhatnád a egy ilyen tudatlannak mint én egy icipicit érthetőbben. Tudod, csak hogy ne a mondataid jelentésének elemzésével teljen az időm.

Illetve a kitől ered részhez. Ha arra célzol, hogy minden Istentől akkor ki kell ábrándítsalak de előbb hiszem el az univerzum örök idők óta létezését minthogy egy random csávó egy másik világból amit egyesek "menyország" nak hívnak csak úgy létrehozott mindent és minket figyel minden percünkben.

2020. júl. 28. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a Harry Potter jobb fantasy könyv, mint a Biblia. Hihetőbb ism
2020. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2020. júl. 28. 22:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint a keresztény teológia hisz a mágiában. Például a próféták vagy Jézus csodákat tettek, ez nevezhető mágiának.

Csupán a keresztény teológia úgy tartja, hogy a mágia nem szükségszerűen isteni eredetű, származhat egy mágus hatalma rossz indulatú lélektől is (a boszorkány üldözés is részben emiatt volt).

Továbbá a Biblia figyelmeztet a hamis prófétára, aki csodákat fog tenni, ha úgy tetszik varázsolni fog, hogy félre vezesse az embereket.

Ebből kiindulva, egy keresztény embernek nem szükségszerűen a mágia létezésében kellene kételkedni, hanem annak isteni eredetében.

Remélem tudtam segíteni. :)

2020. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8.

A válszod teljesen érthető és köszönöm. Annyit szeretnék hozzátenni, hogy nekünk azt tanították Jézus csodáit Isten hajtotta végre mert Jézus imádkozott hozzá. Ezért az indokért nem venném varázslatnak amit ő tett.

Emellett az elmondottaid alapján a biblia nem fogadja jó szándékkal a nem isteni eredetű csodákat. Bár legalább ebben az esetben nem tagadja a létezését.

2020. júl. 29. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:
A zsidók "istene" egy félreértés/hazugság, a mágia maga a természet, amit még nem értünk teljesen.
2020. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!