Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az az energia? Hogyan...

Mi az az energia? Hogyan képzeljem el?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy a dolgok változó vagy változtató képessége, vagy nem tudom... nem értem. Én ha energiára gondolok, akkor egy világító, gyorsan folyó aranyszínű füstszerű folyamra gondolok, ami áthatol az anyagon.

2020. aug. 27. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Neked is van energiád.

Talán legjobb kifejezés rá miszerint az energia ami hat a környezetre. Pl ha létezel pusztán azzal is hatsz a környezetre pl hő leadás stb. Még ha lászólag lényegtelen mennyiségbe. Igazából nehéz a definició de kicsit sem ezotérikus.

2020. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A szél a legjobb példa rá. Nem látod, de látod azt, hogy egyszer kellemesen hűt, egyszer letarol mindent.
2020. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*de érzed azt
2020. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mr.Q77 ***** válasza:

Ez azért van mert túl sok Marvel filmet nézel :)


Viccet félretéve azért nem tudod (kell) az energiát elképzelni mert az nem "anyagiasítható" a filmekben/fényképeken valahogy meg kell jeleníteni a nézőnek/olvasónak,de fogd úgy fel hogy amit látsz az nem az energia maga hanem az energiának/energiaáramlásnak az adott közegre való fizikai hatása .

2020. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az energia egy kreált fizikai mértékegység, nem lehet közvetlenül megmérni, mint mondjuk a hosszt. A testek állapotát jellemzi.
2020. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Azért minket fizikában fárasztottak hő/mozgás stb energiával. Akkor valamilyen szinten mérhető az, nem?

2020. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Persze, ezért mondtam, hogy nem közvetlenül mérhető: ismerni kell a test tulajdonságait, hogy megmondhasd az energiáját. A mozgási energiájához például a sebességét és a tömegét, a hőenergiájához a részecskék sebességét, a fejhőt, a tömeget, stb.


Egyetemen fizika szakra jártam, ott tanultuk így mechanika tárgyon.

2020. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mozgás az energia is egyben. Minden mozog, így mindennek van energiája. A fizikában a tömeg az energiával ekvivalens. Mindennek aminek van tömege annak energiája is van. A tömeg az energiától egy négyesvektor kordinátáiban különbözik egymástól, tehát nagyon ugyanarról van szó
2020. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az energia nem mértékegység, hanem munkavégző képesség.

.

Emelj fel egy téglát, közben munkát végzel.

Ha felemelted és nyugalmi állapotba került, helzeti energiája van, (sztatikus energia), ha elengeded, sztatikus energiája dinamikussá, mozgási energiává alkul.

(Ha lábadra esik, akkor ez a mozgási energia Ismét átalakul hagszál-szaggató, dobhártya-repesztő üvöltési energiává.)

2020. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Fizikában? Egy láthatatlan valami, ami megváltoztatása testeket. Pl:rugó a benne lévő potenciális energiával ugrik vissza összenyomás után


Ezotériában? Az amit a szekta vezetője akarja, mert ez egy tág fogalom ha az ezzel kapcsolatos

2020. szept. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!