Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha fekete macska át megy...

Ha fekete macska át megy elöttem, az szerencsétlenséget jelent. Hány méterről hatásos? Rálátásomnak kell lenni a macskára?

Figyelt kérdés
2020. szept. 25. 06:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Japánban és Angliában
2020. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

10 000 fekete macska bevonásával készült kísérlet alapján azt állapították meg a John Hopkins egyetem kutatói, hogy az átok átlagos hatásos távolsága 16,2 méter 1,5 méteres devianciával.

A legnagyobb távolság, ahol még működött a rontás, 21,3 méter volt.

Az alany látószöge és az átok hatásossága között mindössze gyenge korrelációt lehetett kimutatni.

2020. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

10 éve van fekete macskám, segített kilábalni a depressziómból, velem csak jót tett pedig rengetegszer elsétál elöttem egy nap.:D

Egy ismerősöm viszont pár percre rá karambolozott, miután átfutott elötte egy fekete macska az úttesten. Szerintem ez csak puszta véletlen volt, sok azon az útszakaszon a kóbor macska. Nem hiszem, hogy egy kisállat befolyással lenne bármi ilyenre.

2020. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Grimfox ***** válasza:
100%

Az lényegtelen, hogy hány méter, a lényeg, hogy keresztezed az útvonalát. Itt variálódik a babona, mert van, ahol nem mindegy merről szalad. Ha jobbról balra, csak akkor jelent balszerencsét. Máshol mindegy merről merre szalad, mindenképp balszerencse keresztezni az útvonalát. A másik, hogy visszafordulsz e, vagy sem. Van ahol úgy tartják, hogy ha visszafordulsz, és nem keresztezed az útját, akkor nem ér balszerencse, van ahol akkor is balszerencse ér, és van ahol úgy hiszik, még balszerencsésebb visszafordulni. Ha a fekete macska megtorpan, és visszafordul, akkor nem keresztezed az útját, mert nem ment át előtted.

Ugyanakkor ha nem látod, hogy átfut előtted a fekete macska, akkor nem jelent balszerencsét, olyankor nem is tudod, hogy keresztezted egynek az újtát.

Ebből látható, hogy területenként, és személyenként is változik a babona, csak az alapötlet az azonos. A babona csak akkor hatásos, ha félsz tőle, vagy ismered az adott babonát. Ha nem tudod, hogy a fekete macska balszerencsét jelent, és átszalad előtted, akkor semmi sem történik. A babona pszichológiai alapon hat, nem mágikus, vagy misztikus úton.

2020. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
96%
ha jobbról balra megy át akkor szerencséd lesz. De szerintem ne legyél babonás, mert egy nagy baromság.
2020. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Bármely színű cica számára szerencsétlen lehet, ha át szeretne menni az úton, te meg elütöd szegényt. Rálátásodnak kell lenni a macskára, rendeltetésszerűen kell használni minden tükröded, ha kell, ne a gázt nyomd a fék helyett! Figyelj minden élőre, emberre-állatra egyaránt. Kérded, "hány méterről hatásos? " A fékút hossza a közlekedés körülményeihez képest neked kell helyesen megsaccolni. Télen-nyáron, minden időben vigyázz a fekete macskákra is, akik átmennek előtted, ne érje őket balszerencse a veled való találkozás miatt.
2020. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!