Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalaitok a tarot...

GyBlanka54 kérdése:

Mik a tapasztalaitok a tarot kártyákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy pakli tarot kárytát, barágnőm elmondta, hogy kell használni, mert ő nagyon kicsit ért hozzá. Nektek mik a tapasztalaitok ezzel kapcsolatban, bevált amit jósoltak vagy nem?

2020. szept. 25. 14:42
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
én imádok tarotozni. de a jövőt nem fogja megmondani. tényleg inkább intuícióval kell használni. lehet nem egy tarot aranyszabály, de én pl arra szoktam használni, hogy emberekről akiket ismerek egy kicsivel többet tudjak meg. pl kihúzom valakire a mágus kártyát, és elgondolkozom azon, hogy lapvetően amit én tudok róla, az miben függhet össze azzal, amit a kártya mond. és egyébként nem hiszek abban hogy abszolút igazat mond mindig( nem is erre való, helyesen kell használni), de négyszer (!) volt olyan hogy ugyanazt a személyt néztem meg, és három kártya a kihúzott négyből visszatért, más alkalmakkor( az egész paklit használtam, nem csak a major arcanat) . rengeteg ilyen tapasztalatom van, az én kártyám pl a six of cups , folyton kijön minden magammal kapcsolatos kérdésnél. nem hiszek sem abban, hogy ez abszolút véletlen, de abban sem, hogy teljesen pontos, és igaz. Inkább tényleg gondolkodásra és szórakozásra jó. de ha érdekel, kezdj bele!
2020. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. A kártya amikst én kaptam régiek, a hátoldalukon nincs semni minta, csak fehér az egész még nagymamám kapta amit odaadott anyámnak. Jövőre utaló dolgok vannak benne, pl hamarosan, öt éven belül stb. Magyarul és németül vannak ranta a szavak, és tudom, hogy a kártyák nem csak egy dolgot jelenthetnek, hanem többet is. Lehet hülyeség, de kicsit hiszek benne, nem random kihúztam 3 lapot a kiterített lapokból, hanem amin éreztem vmit, éreztem az energiát stb.
2020. szept. 26. 12:45
 13/17 anonim ***** válasza:
15%
Vajon mi adta az energiát a kártyának? A papír vagy a nyomdafesték? Esetleg a nagykerben, vagy az üzletben került bele a varázserő, ahol eladták?
2020. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13-as válaszoló, nagyon vicces vagy, de tényleg, nem tök mindegy miben hiszek? Te nsm hiszel benney én igen, te biztos Istenben hiszel, én nem, mindenki hisz valamiben, nem kell ezért lenézni, kiközösíteni, hülyének tartani. Köszönöm!
2020. szept. 26. 12:54
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
komolyan az ilyen szkeptikus nem írom le mik, mit keresnek az ezoteria témakörben?
2020. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Grimfox ***** válasza:
100%

Lehet hogy az akkor nem tarot pakli, hanem cigánykártya. A tarotpakli nagy arkánumának 22 kártyája van. A számozás 0-nál kezdődik. A nulladik a bolond, az első a mágus, aztán főpapnő, uralkodónő, uralkodó, főpap, szeretők(vagy válaszút egyes paklikban), diadalszekér, igazságosság, remete, szerencsekerék, az erő, az akasztott, a halál, kiegyenlítődés/egyensúly fordítástól függően, az ördög, a torony, a csillag, a hold, a nap, a feltámadás, és a világ, mint 21. kártya. Ez a nagy arkánum, a kis arkánum inkább a francia kártyára hasonlít. Van benne négy "szín", botok, kardok, kelyhek, és érmék. Mindegyik sorozat az ásszal kezdődik, majd megy tízig, (pl érmék egyestől érmék tízesig), tíz fölött apródok, lovagok, királynők, és királyok jönnek. Minden sorozatban van egy ilyen. A teljes tarot pakliból 22 kártya a nagy arkánum, 56 a kis arkánum.

A rendes tarot kártyákon a kártya nevén, és számán kívül nincs felirat. A szimbólumokból kell olvasni.

2020. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15%
14: nem, én a józan észben hiszek, bár egyre többször megkérdőjelezem a létezését. :(
2020. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!