Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van minden teliholdkor...

Miért van minden teliholdkor rémálmom?

Figyelt kérdés

Elvileg tudományok is igazolták, hogy teliholdkor rosszabbul alszunk, de nekem minden egyes teliholdnál rémálmom van, és mindig a családom és én vagyunk főszerepben. Általában a legrandomabb témákkal álmodozom (amik nem is kötődnek a napjaimhoz), például ma éjszaka azt álmodtam, hogy apukámnak kiderült, hogy van egy idősebb fiútestvére, akivel gyűlölik egymást (a valóságban egy nővére van, nem utálják egymást), anyukámnak pedig egy nővére, aki már meghalt, bár az álmomban inkább apukám "testvéréről" volt szó. Gondolom, hogy ezt nem nagyon lehet sajnos eltüntetni, csak általában eléggé megnyomnak lelkileg ezek a dolgok.

Troll válaszolók kíméljenek, köszi :)



2020. okt. 3. 09:49
 1/6 Grimfox ***** válasza:
95%
Mindenki másképp reagál a teliholdra. Te úgy tűnik így. Gyógynövényes teákkal biztosan lehet enyhíteni az ilyen helyzeten. Komló, levendula, és hasonló feszültségoldó, és alvást segítő hatású növények keverékéből készült teákkal lehet hogy mérsékelhető a hatás. A telihold csak kihozza belőled a feszültséget, ezért ha nincs elég feszültség, mert ellazítod magad, akkor nem lesznek olyan durva rémálmaid sem.
2020. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D-Mano ***** válasza:

A Szaturnusz és a Hold eléggé retek bolygók sajnos. Mindkettő a maga módján egy karmikus kényszer-körpályában tart fogva. A Szaturnusz inkább nagyobb távlatokban, a Hold viszont havonta újra-és-újra.


A Hold konkrét hatásai közé tartozik, hogy holdtölte körül felszínre hoz tudatalatti és/ vagy negatív (emlékezeti, gondolati, érzelmi; de mindenképp karmikus) tartalmakat.


Az éjszaka egy másik mentalitást, másik szemléletmódot hoz magával mindenképpen. Nyitottabbak vagyunk az intuitívebb, elzártabb vagy misztikusabb információkra.


A telihold mindenképpen problémásabb vagy rejtettebb ügyeket hoz felszínre. Valamikor több tudatosságot "igényel" mindez, ekkor nem igazán tudunk (jól) aludni, mert ezeket a ködös tartalmakat nagyobb tudatossággal, azaz magával az éber gondolkodással, az ébrenléttel, akarja összehozni.


Valamikor pedig "jobbnak látja", ha az illető spirituálisan még nyitottabb állapotban kapja az információkat, azaz alvás, álmodás közben. Ekkor jönnek a zavaros vagy túl élénk álmok.


Nappal a Hold ugyanezt a probléma/rejtetttartalom-felszínrehozós aktivitást folytatja, csak az emberek nappal más mentalitásúk, másképp reagálnak minderre. Leginkább érthetetlen frusztráció és/vagy szétszortság az eredménye. (De nem mindenki egyformán érzékeny a Holdra.)


A másik kérdéskör itt az álomszimbólumok. Az álomszimbólumok értelmezése nem egyértelmű. Vannak gyakori jelentéseik, de teljességében mindenkinél egyedi a jelentésük. És a legtöbbször elvontak. A szimbólumok felfejtésének témájában Szepes Mária és Tar Ildikó álomfejtő könyveit ajánlom. De, ami igazán hatásos lenne, az a tudatos álmodás és az álom-kontroll képességeinek elsajátítása. Mert: az ilyen képességek nélküli álmodónak (azaz az átlagembernek) küldött álom-információk annyira torzulnak, hogy, habár így is sokat lehet belőlük tanulni, de a valódi fejlődéshez túl pontatlanok.


A Holddal az igazi probléma az, hogy a fentebb kifejtett hatásai vagy túl erősek és/vagy túl gyakoriak. Így ezekben a hatásokban könnyebb elveszni, mélyebbre süllyedni, mint fejlődni általuk (ahogy az a Hold célja lenne elvileg...)

2020. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Sátán kiszemelt magának és teliholdkor magáévá akar tenni. Sajnálom, ezt csak burkidozéiai mágus tudja leszedni.
2020. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első két válaszolónak!

A harmadiknak is, jót nevettem rajta :)

2020. okt. 3. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Energatikaliag a telihold hajlamosít a nagy változásokra, így belőled kibuknak dolgok.
2020. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
Nem tudom, én teliholdkor alszok mint a bunda, és újholdkor szoktam többször is felébredni éjjel, de ez sem törvényszerű.
2020. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!