Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az anyagi világ elmúlása,...

Az anyagi világ elmúlása, másnál is okozza, hogy értelmetlenek érzi szinte bármilyen anyagi dologba, nagyobb energiát időt fordítani ?

Figyelt kérdés
Pl: tud jól rajzolni, de ez miatt nincs kedve. Nem motivál a több pénz, csak annyi ami kell épp. Vagy tudná simára vakolni a falat, de nem számít ha nem az. Tehát minden anyagi megvalósulásra a legkisebb energiát fektetni. És előtérbe kerül az elmélkedés az életen, alkotás képzeletben, álmok.És jelentőségét kezdi veszni az anyagi világ, de közben eltűnik minden bosszankodás, ami sok ember életét kitölti. De egyre jelentéktelenebbnek tűnnek. Pl 10 éve még idegesített volna a mögöttem villogó autó, most olyan mintha egy másik világból idecsöppent rovar lenne, amire csak ránézek, és nincs jelentősége, . Szóval van más is aki így érez?

2020. okt. 23. 20:57
1 2 3
 1/23 Lucifer (Lv.101) ***** válasza:

A pénz büdős!


…Ezért kell nekem adni!

2020. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Ez lenyegeben az anhedonia, nem talalsz boldogsagot semmiben. Depresszio tunete. Irany a pszichologus.
2020. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg nincs semminek értelme. De ha élni kell, akkor azért már legyen kényelmes. A kényelemért meg valamit tenni kell....
2020. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Lucifer (Lv.101) ***** válasza:
74%
Sok hozzád hasonló ember van, aki másnak a szemével látja magát, hogy mit várnak el tőle. És miután képtelen elkülöníteni önmagát, mindenképp nyomott akar hagyni, hogy megint csak mások emlékezenek rá, ugyanakkor nincsenek motivációi, viszont ez nem véletlen, mert ezt hívják ürességnak!
2020. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2 es Ja gondoltam, én is arra depresszió, de nem az nem vagyok boldogtalan. Tudok örülni az eső kopogásának, a nyári szellőnek. Épp ez a lényege nagyon kevés elég hozzá, tehát inkább az ellentéte a .3 as én nem mondtam, hogy az életnek nincs értelme. Az anyagi dolgokba fektetett energiának nincs nagy értelme. Pl nem kell tükörsima fal, elég a rücskös vályogfal.Hát nem gondoltam volna, hogy Lucifer, és Jézus is válaszol itt :) Bár nem értem Lucifernek minek pénz? És Jézusnak mért fontos a kényelem? :)
2020. okt. 23. 21:23
 6/23 anonim ***** válasza:
34%
Csak az anyagi elet fontos, mert egyelore nem tudjuk, hogy letezik-e mas.
2020. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Lucifer azt hiszem félreértelmezed. Én nem akarok nyomot hagyni, és nem más szemével látom magam. Főleg nem érzek ürességet, épp ellenkezőleg. Egyszerűbben leírva, elég a kő is, nem kell drágakő. Az anyagi dolgok jelentősége csökkent. Mint mikor tudod, hogy álmodsz, és úgyse hozhatsz magaddal semmit az álomból, hanem valami mást keresel amit tovább hozhatsz.
2020. okt. 23. 21:28
 8/23 A kérdező kommentje:
6 os Pont ezt nem szeretném, hogy csak az anyagi élet legyen fontos, mert akkor teljesen értelmét vesztené az anyagi élet, ha azon kívül nincs más.
2020. okt. 23. 21:31
 9/23 anonim ***** válasza:
24%
6-os vagyok. Élheted úgy az életed, hogy nem figyelsz oda az anyagi javakra, de úgyis megbánod majd ezt, amikor az utolsó lélegzeteidet veszed.
2020. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
6 os Én úgy érzem ez az egy dolog amit biztos nem bánnék meg az utolsó pillanatban. de van sok más amit bánnék, ami fontosabb sokkal a lényegtelen anyagi dolgoknál.Egyébként az utolsó lélegzetvételnél mit számít már? :)
2020. okt. 23. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!