Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van, hogy trauma után az elme...

Van, hogy trauma után az elme úgy leblokkol, hogy az illető nem emlékszik a történtekre. Milyen technikával lehet felszínre hozni az emlékeket?

Figyelt kérdés

#módszer #emlék #elme #trauma #sokk #Poszttraumatikus sokk
2020. okt. 27. 02:19
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem feltétlenül jó előásni az ilyet, láttam már, ahol összeomlás lett belőle. Az agy nem véletlenül temeti mélyre pl. a családon belüli szexuális zaklatást. Ismerősömnek felhozta ezt a tudatalattijából egy szakember, és ő úgy szétesett ezután, semmi másról nem tud beszélni, nem tud funkcionálni, szó szerint beleőrült abba, amit az a pszichiáter felhozott belőle.
2020. okt. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értelek, de amit leírtál, az egy szélsőséges példa.

Ismerősöd kezelője nem folytatta a kezelést addig, hogy jobban legyen az illető? Félmunkának tűnik, amit vázoltál.

2020. okt. 27. 02:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Közel tíz éve nem lett jobban, pszichiátertől pszichiáterig jár.
2020. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egyik pszichiáter gyógyszert írt neki, szörnyű mellékhatásai lettek, azt mondta, mindenképp szednie kell, elment egy másik pszichiáterhez, egy országos hírűhöz, az azt mondta, semmilyen gyógyszert ne szedjen, de attól sem lett jobb idegállapotban.
2020. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor azokról a pszichiáterekről ennyit.

Szerintem most is van esélye az ismerősödnek a gyógyulásra.

Feladni nem érdemes.

2020. okt. 27. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy harmadik pszichiáter arra biztatta, felejtse el a zaklatást, tegye túl magát rajta. Egy másik meg, hogy szerinte nem is volt zaklatás, az az első pszichiáter csak bebeszélte neki. Vagy 2 éve nem is hallottam az ismerősömről.
2020. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Grimfox ***** válasza:
Hipnózis terápiával. Ehhez meg megbízható szakember is kell, nem csak random pszichológus, aki tud hipnotizálni. Valamit kezdeni is kell a felhozott emlékekkel. Kezelni kell a traumát, nem csak emlékeztetni rá. A felejtés önvédelmi reakció. Ha csak ezt kapcsolják ki, és nem kezelik a problémát, az nem gyógyítás, hanem hentesmunka.
2020. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, nem a kérdésre válasz, de ha szereted a rejtélyesebb filmeket, és lelkileg mostanában erősebb vagy meg érdekel a téma, ajánlom a Viharsziget című filmet.

Hasonló téma van benne.

Nem horror de a vége elég felkavaró.

2020. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!