Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy vannak a dimenziók?

Hogy vannak a dimenziók?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mi a 3.dimenzióban vagyunk és ezen kívül még legalább 2 van. Valaki tudna mesélni ezekről??

2020. nov. 30. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Erre én is kíváncsi lennék
2020. nov. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Matematikailag végtelen dimenzió létezik, ha jól tudom.

Olvastam a három dimenzió, bocsi ha tévedek, de a térnek csak 3 dimenziója van. A többit máshogy kell keresni.


Példaul a tömeg. A tömegvonzásrol már biztos hallottál pl. a Nap vonzza a Földet és ezzel meghajlitja a teret.


Vagy az idő is felfogható egyfajta dimenzioként. Ha az időt tudnánk irányítani. Képzeld el hogy egy pillanata képe rajta egyetlen dobozban ami magába foglalja az univerzumot. Minden egyes pillanat egy újabb doboz. Amiből egy hosszú sor lesz. Ez az idő. A nagy kérdés hogyha ettől a tengelyről letérnénk mi történne? A sci-fik szerint létrejönne egy párhuzamos világ.


Ha létezik párhuzamos világ akkor az is egyfajta újabb dimenzio. Talán 6-ik?

Jó kérdés. Lehet hogy nem is a tér az első hàrom dimenzió.

Matematkialig 0. dimenzió is létezik. Ez megint felvet pár kérdést.


Elméletileg Nicolas Tesla bizonyítani tudta volna több dimenzió létezését, de nem publikálta. Persze lehet ez csak ilyen mende-monda.

Ettől függetlenül szerintem az előbb leírt dolgok valóban dimenziok.


Remélem segítettem, ha van kérdésed írj :S

2020. nov. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Köszönik szépen jól!
2020. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:
40%
Mostanában az időt is dimenziónak tekintik, mint amiben a három dimenzió halad, így alapvetően négy dimenziós térben élünk, csak az idő kiterjedése kicsit elvontabb.
2020. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!