Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a karmában? Abban,...

Hisztek a karmában? Abban, hogyha sok rosszat teszel mással visszakapod?

Figyelt kérdés

2020. dec. 8. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen hatása minden cselekedetnek van, de nem hiszem azt, hogy ez a karma műve. Egyszerűen csak az embert úgy kezeli a környezete, ahogy ő kezeli a környezetét. Ha sok rosszat teszel másokkal, az emberek nem fognak benned megbízni, a környezeted eltol magától, kivet magából, amit lehet, hogy csak később veszel észre, mondjuk akkor, amikor 15-20 évnyi átverés után azon kapod magad, hogy el kell hagynod az otthonod, mert már senki nem áll veled szóba, senkire nem számíthatsz, vagy bizonyos emberek az életedre törnek időről időre amiért átverted őket, de ez egyszerű akció-reakció, nem karma. Ugyanez fordítva, ha sok jót teszel a környezetedért, azt mindenki meghálálja ahogy tudja, sokszor észre se veszed, de a hétköznapokban is folyamatosan segítenek ezek az emberek, ahol csak tudnak és emiatt egyszerű szinte az egész életed, egyszerűek a hétköznapjaid, de ez is egyszerű akció-reakció. Tehát bizonyos értelemben igaz, hogy azt kapod, amit adsz, de ez sokkal inkább a környezetednek köszönhető, mint bármi másnak.
2020. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha jót adok és rosszat kapok vissza?
2020. dec. 8. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszek benne. Nem tudom jól megfogalmazni, hogy miért nem, pedig itt ülök tíz perce. Talán mert eddig nem történt semmi amire rá tudtam volna mondani, hogy ez biztos az. Szerintem az embernek tennie kell a dolgokért a világban ezért nekem ez szürreálisnak tűnik.
2020. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne!
2020. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a baj, hogy te nem a karmát definiáltad, csak azt, amit arról a laikus emberek hisznek.
2020. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#2, pontosan ez cáfolja a karmát. Az, hogy jót adsz, nem feltétlen jár azzal, hogy jót kapsz. Vannak emberek, akik ki fognak használni, ha jó vagy velük. Ilyen a világ, az élet nem igazságos, nincs karma, nem kapja mindenki azt, amit érdemel. Cselekszel valamit, aztán lesz rá valami reakció, ami legtöbb esetben igazságosnak tűnhet, mintha karma lenne, de rengeteg a kivétel. Ahogy vannak hálás emberek akik meghálálják a jó cselekedeteid ahogy csak tudják, vannak sunyi emberek akik csak arra fognak menni, hogy kihasználják a segítőkészséged ahogy csak tudják, ilyen az élet, ilyen a világ, ilyenek az emberek. De ha úgy nézed, azok a rossz emberek, akik kihasználják a jóindulatod és segítőkészséged, ugyanúgy szívni fognak később, hisz nem fogsz rajtuk segíteni, mint ahogy más sem.


Például volt egy barátom, rossz családi körülmények között élt, így sokat segítettem neki, munkát szereztem, egy ideig hálás volt, aztán pár nap után már nem ment dolgozni, mert nem volt kedve. Persze arra még megkért, hogy intézzem már el, hogy legalább arra a pár napra kifizessék, én ezt meg is tettem. Pár héttel később azzal hívott, hogy adjak neki kölcsön egy bizonyos összeget (nagyjából a jelenlegi minimálbér felének megfelelő összeget), és amikor közöltem, hogy nem fog menni több okból, elkezdett fenyegetőzve ordibálni. Azóta nem beszélek vele, ahogy senki más sem, lecsúszott, drogfüggő lett, mert mindenkit így kezelt maga körül és senki nem barátkozik már vele.

Van egy másik barátom, aki hasonlóan rossz családi háttérrel nőtt fel, nehéz életet élt, úgyhogy szintén sokat segítettem, viszont ő már viszonozta, ő is rengeteget segít nekem ahogy tud és az utóbbi időkben már ott tartunk, hogy egy közös vállalkozást tervezünk, mert mindketten jó emberek vagyunk, támaszkodhatunk egymásra, bízhatunk egymásban.

Szóval ez nem karmától függ egyáltalán, minden attól függ, te hogyan cselekszel, majd hogyan reagálsz a cselekedeteidre kapott reakciókra.


Tehetsz te jót mindenkivel, de ha nem tudod kiválogatni azokat az embereket, akik csak kihasználják ezt és csak elszívják tőled az időt, pénzt, energiát, egyszerűen sz.r lesz az életed, viszont ha kiválogatod azokat az embereket, akik viszonozzák és meghálálják a segítséged, illetve tudjátok segíteni egymást, szuper életetek lesz, ennyi.

2020. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha én valami rosszat tennék, százszorosan kapnám vissza, de akik velem tesznek rosszat, utána is élik világukat. Szóval a karma csak nálam játszik, sajnos. Így aztán nem teszek rosszat, de nem is átkozok senkit, mert a családomra "szállna".
2020. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Grimfox ***** válasza:
100%
A karma nem arról szól konkrétan, hogy jót adsz, és jót kapsz vissza, rosszat adsz, és rosszat kapsz vissza. Cselekszel, gondolkodsz, azaz valamilyen formában egy hatsz a világra, vagy magadra, azaz egy okot hozol létre, és ezt követi minden esetben egy okozat. Hogy mi a jó, és rossz, az szubjektív megítélés kérdése. A karma mindig következmény, ami logikusan következik az okból. Hogy hogyan ítéled meg, az már szubjektív. Általában persze ha olyasmit teszel, ami általánosan jónak érződik, akkor annak a következménye nem lesz rossz számodra. De nem biztos hogy a következményt akkor tapasztalod, amikor te azt gondolod, hogy a cselekedeted hatását éled át. Hülye példa: Pénzt dobsz egy hajléktalannak, aki szól a haverjainak, hogy a tárcád elég vastag volt, és kirabolnak egy sikátorban. Ez ok-okozatnak tűnik, de a karma nem feltétlen azonnal működik. A kirablás nem azért van, mert jót tettél, hanem azért, mert valamikor régen olyat tettél, aminek ez a következménye. Az adakozás, ha valóban jó cselekedet volt, szintén lehet, hogy egy váratlan időpontban fog következményként megmutatkozni. Nem csak egy ok, és okozat szál működik egyszerre az életedben, hanem megszámlálhatatlan, és rengeteg emberrel, és személyhez nem köthető helyzettel kapcsol össze. Egy cselekedet esélyt adhat egy régi szálnak, hogy véget érjen, azaz következményként megmutatkozzon. Ha nem adakozol a hajléktalannak, akkor máskor, más helyzetben jön elő ugyanez a karmikus szál, amikor lehetőség adódik rá. Ez persze egy egyszerűsített, és elég hülye példa, de teljes egészében senki sem érti a rendszer működését, én sem, és amit értek is csak hosszan magyarázható el, és túlbonyolítva. Már így is olyan, mintha hasmenése lenne a számnak(jelen esetben a kezemnek).
2020. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez egy vágyálom. Hihetetlenül beteg emberek tettek, tesznek rengeteg gonosz dolgot amiket megúsztak, megúsznak.
2020. dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor működik a jót adsz jót kapsz elv ha kevés vagy már nincs előzőleg felhalmozott ledolgozandó karmád. De ha még van törleszteni valód, az bármikor beléphet az életedbe. Én úgy tapasztalom, a karma egy valós dolog.
2020. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!