Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szoktad úgy érezni magad,...

Szoktad úgy érezni magad, mint egy nagyon fényes angyal, segítő, aki talán rossz helyre született?

Figyelt kérdés

Spirituálisan nagyon tudatosnak érzed magad? Úgy érzed, te tudod milyennek kéne lennie a világnak, mit rontanak el az emberek és miért érdemes a jót követni? Tudod pontosan, mit jelent jónak lenni és jót tenni? Egyedül érzed magad olykor, mert annyira más vagy és annyira jó, hogy a világ szintje olyan, mintha fel sem érne hozzád, de mégis képes vagy sajnálattal és szeretettel tekinteni a többiekre és segíteni nekik?


A mindennapokban hogy nyilvánul meg a természeted? Mik azok az események a mindennapjaidban, melyek miatt ki tudsz készülni, annyira romlottnak érzed? Mi az amiből rájöttél, te ilyen vagy, hogy ismerted fel, konkrétan mi történt?


Minél jobban kifejted a válaszod és az érzéseid, annál jobb.

Köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 2. 01:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy az első 2 évtizedemet nagyjából áthatotta ez az életérzés, szóról szóra, pont amit leírsz. Azután diagnosztizáltak nálam egy krónikus "gyógyíthatatlan" betegséget és ez nem illett a képbe, mondjuk úgy, nagy pofáraesés volt és szembenézésre késztetett, onnantól nem tudtam komolyan venni fennkölt érzéseimet önnön emelkedettségemről és mindentudásomról. Akkor komolyan elkezdtem önismerettel foglalkozni és egyre lejjebb jöttem azokból a magasságokból, ahová képzeltem magam. Amíg egy ittfelejtett emelkedett kívülállónak véltem magam, esélyem sem volt kapcsolódni a Földdel, a Földön élőkkel. Az önismeret, alázat segített rájönni, hogy nem vagyok több, ráadásul nem is az utamat járom, amíg nem tudok kapcsolódni, nem tudok emberi életet élni a Földön. Összegezve, az első 20-25 évem általad felvázolt életérzései csak eltávolítottak a valódi földi feladatomtól, ugyanígy az ítélkezés, azaz hogy "tudtam", hogyan kéne viselkedniük a szerencsétlen, botladozó, "tudatlan" földi népeknek, szintén behúzta a falat közénk.

Ma már tudom, hogy embertestbe születve csakis emberként tehetek bármit is. Minél "emberebb" vagyok, annál többet. Kívülállóként nincs esély. Csakis érzelmileg bevonódva, részvétellel. Bár tudom, hogy van némi alapja a korábbi érzéseimnek, azt is sejtem, hogy a magam körül gyerekként tapasztalt családi működés csak ráerősített arra, hogy erre egy egész álomvilágot építsek és hogy elmeneküljek az érzéseim elől. Hiába a Tudás, ha beszülettünk a Földre, ami a tettek bolygója, akkor itt emberként kell megnyilvánulni, érezni kell, részt kell venni a dolgokban, nem kívülről szemlélni és agyalni a látványos összefüggéseken.

2021. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy a krónikus "gyógyíthatatlan" betegség aztán "magától" elmúlt, és remélem (bár sosem tudhatom), hogy most már rendelkezem azzal az önreflexiós fokkal, hogy ne igényeljek ilyen drasztikus hatásokat az "észhez térítésemre". ;)
2021. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
15%

"úgy érezni magad, mint egy nagyon fényes angyal, segítő, aki talán rossz helyre született"

Aki így érez, nincs tisztában az 'angyal' fogalmával.

Az angyalok olyan lelkek, akik még soha nem öltöttek testet - és ezután sem fognak.

Emiatt aztán senki nem tudhatja, hogyan kell éreznie magát, hogy angyalnak képzelhesse önmagát.

2021. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!