Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tiszába vannak azzal azok a...

Tiszába vannak azzal azok a vallásos istenhívő emberek hogy a jóslás, mágia, asztrológia, horoszkóp stb Isten ellenes dolog?

Figyelt kérdés

Már mit aki istenhívő és hisz az ilyen jóslás,mágia,stb dolgokba!

Meg hogy szellemet láttam!A kereszténység ezt se nagyon hiszi vagy nem nézi jó szemmel!(nem hiszi el)


2010. aug. 16. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Istenhívő vagyok és nem is hiszek ilyenekben...Ez már valóban nem a vallás része.
2010. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
91%

Csak óvatosan!

Én is Istenhívő vagyok, de nem merném határozottan felsorolni, hogy mi Isten-ellenes és mi nem.

Az igazi jóslás az lehet javaslattétel, a helyes útra terelés, a mágia lehet gyógyító, stb. A szellemvilág létét kár tagadni, hacsak nem elvakult materialista az emberfia.


"Lehet prófétáló tehetségem,

ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat,

hitemmel elmozdíthatom a hegyeket,

de ha szeretet nincs bennem, mit sem érek. "

2010. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

"Mikor te bemégy arra a földre, amelyet az Úr, a te Istened ád néked, ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint. Ne találtassék te közötted, aki a fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozódó, se titokfejtő, se halottidéző. Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és az ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előtted. Tökéletes légy az Úrral, a Te Isteneddel! Mert ezek a nemzetek, akiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened."

(5 Mózes 18:9-14)

2010. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Eh, megint egy kiragadott rész a Bibliából, amivel lehet jönni, hogy "ez bűnös dolog".

Kopernikuszt meg társait annak idején azért kiáltották ki bűnösnek és olyannak, aki pokolra fog jutni, mert a csillagokat és a világegyetemet tanulmányozta. Évekig eretneknek számított az elmélete is, miszerint a Nap kerül forog a Föld és nem fordítva.

Be kell látni , Isten nemhiába adta ezeket a dolgokat. A tiltás azért születhetett meg, mert Isten tudta hogy rengetegen vissza fognak élni a képességekkel, és rossz útra is tévedhetnek az ezzel foglalkozók. (Lsd. üzleti tevékenység) Semmi bűn nincs magában az asztrológiában, jóslásokban....de a mértékletesség fokozottan számít. Kis adagban gyógyír, nagy adagban méreg-akár így is fogalmazhatunk.

2010. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Én is hívő keresztyénnek vallom magam, és nem is értek egyet ezekkel a felsorolt dolgokkal. A jóslásról csak annyit, hogy ha megvan bennünk az a feltétel nélküli bizalom Isten iránt, akkor nem is érezhetjük szükségét a jövőbelátásnak, mert Isten gondviselése elkísér minket életünk során (pl. Mt. 25-34., és ebből is kiemelendő az utolsó ige: "Ne aggódjatok tehát a holnapért, mert a holnap majd aggódik magáért: elég minden napnak a maga baja.")

Azonban nem úgy állok hozzá, hogy letagadom a létezésüket, mondván ez mind kitaláció stb. Nem lehet egyértelműen tagadni a különböző természetfeletti történések, jelenségek meglétét. Csak egyszerűen nem kötnek le, nem tudnak érdekelni. Racionális ember vagyok, és a tapasztalataimra igen sokat adok, ezért is mondom, hogy bár én még semmi hasonlóval nem találkoztam, ki tudja. Csak egyszerűen követem a Biblia szavait, és nem elvakultan, hanem megértve, hogy ezek a keresztyén felfogásban miért is lehetnek "károsak" (ld. fentebb.) Az Ó- és Újszövetség szerint is ezek bizony kerülendő dolgok. De mindenre van magyarázat, hogy miért is kerülendő Isten szemében, ismét csak ld. fentebb a példát.

2010. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"Be kell látni , Isten nemhiába adta ezeket a dolgokat"


Honnan tudod, hogy valaki Istentől kapta pl. a "jövendő látó" képességeit?

2010. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

úgy hogy keresztyén nem helyes

helyesen így van,ahogy a kérdező is írta keresztény.

Nem kötekedni akarok csak mondom :)

2010. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ó, ha már egy szón is megy a "vita"...

Keresztény- ezt a katolikusok mondják

Keresztény- Protestánsok főként

Az igealakok helyességével/illetve helytelenségével magyarázzák .

2010. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
*Keresztény és Keresztyén, bocsánat.
2010. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Onnan tudom egyébként, hogy Isten ad lelki "adományokat" nekünk embereknek. A próféták is Isten szavait közvetítették a jövőre vonatkozólag. Isten nem sajnálja az emberektől a tudás megértését, sőőt!

Csak odáig az elme nem képes még "eljutni" , ahova a technikai külsőség (tv, számítógép, internet) már eljutott. Miért ne lehetne hinni Istenben és abban hogy az asztrológia egy tudomány?

A jóslásnál már én is finomabban fogalmazok, hiszen rengeteg a mai időkben az átverés meg a sarlatánság. De aki tisztán érzi magában ezeket az erőket, és tisztán adja át (nem vár érte semmit), ott elhiszem, hogy Isten ereje vezeti.

2010. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!