Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítanád,hogy...

Hogyan bizonyítanád,hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 24. 21:31
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
19. Én ilyen szempontból elég keletiesen gondolkodom, ha léteznek ilyenek, akkor úgy gondolom hogy képesek a változásra, hinduknál vannak jó démonok is, meg szokták mondani egy démonnak nincs lelke, oké akkor csak is buddhista (energiaminőség) lehet vagy ateista(bár ide is elférhet 1 életre), ha lélek alapon gondolkodunk akkor pedig nem lehetne létező lélek nélkül, mert ugye nem nekünk van lelkünk, hanem mi magunk vagyunk lelkek és arra jön az egó ami adja a többit, stb stb.
2021. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Raechter ***** válasza:
egy dolgot lekell szögezni, te még sátánizmusos démonokról beszélsz vagy wiccárol (fejjel fölfelé pentagramm) pl. mert a sátánizmusban mindengyik rossz :)
2021. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

20. A bálvány is érdekes dolog, ha egy szobornál imádkozik valaki de nem a szobornak konkrétan akkor nem bálványimádás (szerintem) csak le van vizuálva, ha bálványimádás lenne, konkrétan attól a szobortól várna valami, mert ha így nézzük az iszlám szerint a katolikusok is bálványoznak.

Hát ez a sátánozás embere válogatja, valaki szimplán lázad, fura, beteg elme, vagy isten lehet őrült és ő fellázadt és ő a jó(volt egy ilyen dilemmám).

A LaVey féle lényegében ad egy értékrendet, de igazából adakoznak is tudtommal, meg autistákat segítenek alapítványokkal, alapvetően az ateizmusra épül ami "kicsit" megveti a vak hitet.

2021. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
22. Én nekem van egy elég színes bonyolult hitvilágom ami eléggé a tapasztalásra épít de nyitott mindenre.
2021. ápr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 Raechter ***** válasza:

mért fordultak el a magyarok a hunok istenétől? mért imádnak olyan isteneket aki nem tud magyarul? ocsmányul, hitványan eltörölték idővel a legerősebb istent..

mért nem azután mennek az emberek amit legbelül éreznek?

tudod ez mind az a vallás aki minket eltörölt :D és adakozhattam még a ....... ugyanolyan .............

2021. ápr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Én szeretek paradoxonokkal foglalkozni, sokszor fellelhető a párhuzam, persze sokan a paradoxra "paradoxként" tekintenek, de gyakorlati dolgokban érdekes mikor mindkettőt lehet, sokan nem értik, de például szerethetsz valakit, de most épp utálod (pl kapcsolatot se tartod vele akár, de ha az élete függne a tűzbe mennél érte)

Hát keresztyénség ide vagy oda, de sok babona eléggé ősmagyar eredetű, bár nem tudom van e kifejezetten keresztyén babona.

Bár mondjuk pszichológiában olvasottabb vagyok, "ezo" val 2-3 éve ha elkezdtem foglalkozni, előtte eléggé átmentem kardos ateistába.

2021. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Hogy lehetne bebizonyítani az értelemnek, hogy létezik értelem feletti, azaz egy rajzfilmfigurának meséld el, milyen a harmadik-negyedik dimenzió....
2021. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Türelem, majd látod ha itt az ideje, vagy sem, lehet meghalunk oszt ennyi volt, lehet nem nem tudhatod mit hoz a következő pillanat.
2021. ápr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

#5 -ös vagyok.

Valóban lehet Mihály is egyszinten van a sátánnal és lehet, hogy isten erősebb is stb., de, hogy ki a sátán és milyen ő arról rengeteg vélemény létezik. Én 20 évig keresztény voltam és amióta sátánista vagyok se változott semmi. Sőt! Sokkal kedvesebb, segítőkészebb vagyok meg minden mint a legtöbb keresztény. Egy sátánistának JÓ nak kell lennie. Amiről nem tudjuk, hogy rossz akkor az nem rossz csak azért mert azt mondják mások. Adni kell a sátánnak is egy esélyt és ha ezt megtetted szépen lassan meglátod a dolgok valóságát. Csupán isten természetével, személyiségével, értékrendével nem tudok egyet érteni. Inkább vagyok olyannal aki igaz még ha nem is a leghatalmasabb.


Pl.: Ha az osztályban valakit megvernek és kigúnyolnak, akkor nem kell neked is beszállni közéjük miközben azt se tudod miről van szó. Elmondják neked, hogy hazudott meg lopott ezért ki közösítik stb. Te most vagy elhiszed (HIT) és ugyan úgy bánsz azzal a gyerekkel, vagy pedig oda mész és kideríted tényleg lopott e és hazudott. Mert lehet az is, hogy ártatlan. (TUDÁS)

2021. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Hogy bizonyítanád, hogy létezel? Sehogy. Csak egyszerűen tudod, hogy létezel. A létezésünknek a ténye a bizonyíték. Semmi sem létezhet csak úgy magától.
2021. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!