Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha előre meg van írva mindenki...

Ha előre meg van írva mindenkinek a sorsa, akkor mi benne a lényeg? Mi a poén benne úgymond?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nincs véletlenszerűség. Senki nem születik, és nem hal meg véletlenül, hanem azért mert úgy rendeltetett. Az egész világegyetem hajszálpontosan van megalkotva. Ha a Nap csak egy százalékkal közelebb lenne a Földhöz például, akkor lehetetlenné válna az élet. Szóval nem csak úgy találomra, véletlenül van minden, hanem törvényszerűen, és tökéletes rend szerint. Visszatérve az eredeti kérdésemhez, ha minden egyes embernek van egy megadott sorsa, és el van rendelve hogy mikor fog meghalni, akkor mégis mire megy ki ez a kegyetlen játék az emberekkel?

2021. jún. 4. 18:40
1 2 3
 1/22 Grimfox ***** válasza:
100%

A kulcsmondatot megadtad a legelején. "Tegyük fel". A törvények, amik alapján működik a világ jelen vannak, de az előre megírt sors nincs ezek között a törvények között.

A világegyetem sem "hajszálpontos". A Föld pályája változik, csak millió évek alatt, ugyanígy a keringési, és forgási ideje, dőlésszöge, a Hold távolsága, más bolygókhoz képesti távolsága, de maga a Nap is változik, ahogy halad az idő. Nincs statikus rend, csak rendszerezett változás. Ugyanez van kicsiben, az ember életében is. Nincs előre megírt statikus sors, csak a rend szerinti esélyek, lehetőségek.

2021. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogadjuk a feltevésedet, hogy a világ tényleg csak törvényekből áll, akkor nem te vagy én vagyunk a főszereplők. Pontosan annyit érünk, mint a fogaskerekek egy gépezetben.

A lényeg a tervezés volt, meg hogy működjön a dolog. Lehet, hogy a tervező épp unatkozott. Vagy a világunk pont egy vizsgadarab.

De ugye csak akkor, ha elfogadjuk a feltvésedet.

2021. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1. Esélyek. És az unatkozó Isten ezen szórakozik. Én még mindig úgy tudom csak elképzelni, hogy minden mögött egy unatkozó, végtelen hatalmú és intelligenciájú Isten van. Ha ő ad bizonyos életkörülményt egy bizonyos embernek, mondjuk Józsinak, hogy például Józsi szegénynek fog születni és betegnek, és nincs pénze a gyógymódra, akkor nagy eséllyel a Józsi meg fog halni xy korában.
2021. jún. 4. 19:07
 4/22 A kérdező kommentje:
2. Mert pontosan ez az igazság. Amit te is mondtál. Csak eszközök vagyunk igazából, próbababák..makettek.. játékszer, tesztelés.
2021. jún. 4. 19:12
 5/22 Grimfox ***** válasza:
100%
A feltevésed arra alapszik, hogy isten olyan személy, mint egy ember. Ha isten mondjuk nem személy, akkor az egész unatkozó intelligencia elmélet érvényét veszti. Az emberi egoizmus miatt hisszük, hogy az isten hasonló személy, mint az ember, csak intelligensebb, és többet tud, többre képes. A saját emberi korlátaink nem engedik, hogy elképzeljünk egy istent, ami nem személy. Az sem segít, hogy szinte minden vallásban valamilyen személyiséggel rendelkezik az isten/istenek. Nagyon ritka, ha személy fölötti értelemre hasonlító istenkép jelenik meg egy mitológiában.
2021. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Jó, de mi más lenne, ha nem egy személy?
2021. jún. 4. 20:04
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
6. pl. az univerzumban létező összes lélek összessége. Ha ez így van, akkor az egy személy?
2021. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Grimfox ***** válasza:
100%

Erő, törvény, és az értelem. Ezek szükségesek ahhoz, hogy valamit létrehozzon. Cél, szándék, érzelmek, gondolatok, és vágyak nem szükségesek. Ezek a személyiség részei. Az embernek szüksége van rájuk, ezért feltételezi az ember, hogy az istennek is.

Ez persze mind csak gondolatjáték. Vagy ha tetszik a saját véleményem.

2021. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
én szerintem úgy van, hogy te eldöntöd melyik úton akarsz menni, és az élet abba az irányba terelget... de ezt akármikor megváltoztathatod. Ha nincs konkrét célod akkor is történik valami, mert önkénytelenül is befolyásolod a dolgokat. Legalábbis a Vonzás Törvénye erről szól. Hogy igaz-e vagy nem... hát nem tudom, én eddig elég jó és boldog életet hoztam össze magamnak, és nem hiszem hogy Én lettem volna csak ilyen szerencsés vagy ügyes :D
2021. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A saját személyes tapasztalatom ill véleményem, nincs elrendelt sors. Van egy keretrendszer amiben vannak erősségek és gyengeségek mint tulajdonságok és vannak a döntések amit hozunk bizonyos helyzetekben életünk során. Ami nagyon érdekes, ha valakinek van valamilyen gyengesége és sikerül felülemelkedni rajta, hihetetlen sikeres lesz. Pl. beszédhibás kiváló szónok lesz, kéz nélküli ember csodálatos festő lesz, szociális fóbiásból, embereket segítő sikeres alapítvány létrehozója lesz.
2021. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!