Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet irányítani,...

Hogyan lehet irányítani, kezelni az indulatosságot, mint "alapvető emberi tulajdonságot?

Figyelt kérdés
A legnagyobb hibám az életben h indulatos vagyok,annyi mindent elrontok emiatt,és azt érzem akár az életem is múlhatna ezen.szeretnék változtatni ezen,kelezni kontrollálni szeretném magam.
2010. aug. 26. 22:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék ha esetleg egy szakismert ember is kommentezne(K)
2010. aug. 26. 22:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is ott kellene kezdeni, hogy szépen elfelejted azt, hogy alapvető emberi tulajdonság az indulatosság...tudod ez hajlam...az alapvető pedig a nyugodtság, de az ember elfelejtette hogy mi is valójában, és természetesnek veszi a negatív jellemvonásokat...tévedés. Minden ember valójában jó, de hajlamos a rosszra, és pont azért, hogy tanuljon belőle. Ennek elég mély filozófiai háttere van, de minden ember képes változtatni...csak akarnia kell. Megértéssel tudod kontrollálni, mégpedig annak megértésével, amit felvezettem az előbb. Egyszerűen nincs okod indulatosnak lenni...gondold ezt végig, szerinted van? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 escrogar ***** válasza:

az indulatosság, a harag egy ösztön. ha elfojtod, neked lesz rossz. egyszerűbb levezetni a mindennapi feszültséget sporttal, kiváltképp olyannal, amiben magad javára tudod fordítani a robbanékonyságodat.


az ember alapvetően nem jó és nem rossz. ezek relatív dolgok, olyan fogalmak, amiket mi találtunk ki, és minden egyes ember másképp használja őket. persze léteznek alapvető normák és ma jónak nevezhető tulajdonságok, amik kialakultak az evolúció során, lásd az altruista viselkedésű embereket (te megvakarod a hátam és én is a tiéd).

2010. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!