Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy kerüljek meditatív...

Hogy kerüljek meditatív állapotba?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Hallgasd meg sokszor egymasután bármelyik kormány vagy covid propagandát.
2021. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Ja nem az hipnotikus állapot. Bocsi
2021. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Miért kell minden második kérdés alatt kifejezni az értelmetlen gyűlöletet a kormány ellen?! Ráadásul sok még csak nem is politikai témájú kérdés.


A kérdezőnek pedig: Úgy, hogy elkezdesz meditálni és nem gondolkodsz egyszerre húszféle dolgon, csak létezel.

2021. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Több módszer is van. A legegyszerűbbek ezek:

-Figyeled a légzésed, igyekszel ellazítani, és elmélyíteni azt. Csak a légzésedre figyelsz addig, amíg el nem éred a meditációhoz szükséges laza, mély elmeállapotot.

-Kijelented magadban, hogy visszafelé számolsz 100-tól 0-ig, és mire eléred a 0-át, meditatív állapotba kerülsz. Ezután lassan elkezdesz visszafelé számolni. Légzésenként egyet, vagy belégzéskor egyet, kilégzéskor még egyet haladsz visszafelé, míg el nem éred a nullát. Mire a nullához érsz, egy csökkent testérzettel járó, kissé tompa, nyugodt állapotba kerülsz, ahonnan már folytathatod a tényleges meditációt.

2021. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is tudnod kell, hogy mi a különbség a meditáció és az ücsörgés között. Leginkább az, hogy meditatív állapotban 1-3 alkalommal veszel levegőt percenként. Vannak ennek is stádiumai. Ha normál a légzésed, akkor csak ücsörögsz. Mindenképpen javasolnám, hogy végezz el egy tréninget. Én is egy ilyenen tanultam meg valóban meditálni. Rendberakta az alapokat és segített megérteni, hogy hogyan is kell úgy csinálni, hogy működjön is. Nagyon más azóta meditálni. Aki tartotta az órákat, ő 8 évig gyakorolta előtte mire egy mester megtanította neki, hogy az amit csinál, csak ücsörgés. Nekem is ég és föld a különbség ahhoz képest, hogy előtte mit műveltem meditáció címszó alatt.
2021. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves #5. Hozzászóló! Meg tudod írni, hogy ki tanította meg neked? Ha itt nem lehet, akkor privát üzenetben (de szerintem nyilvánosan is szabad). Köszönöm!
2021. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hahó, #5! Jársz még erre?
2021. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet.
2021. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne gondolkodj rajta. Csak maradj jelen a pillanatban.
2021. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!