Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Gondolkodtatok már ezen az...

Gondolkodtatok már ezen az újjá születésel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval úgy képzelem el, hogy meghalok lesz ami lesz (fogalmam sincs,de azért hiszek Istenben is) de ha mégse létezik akkor tűsarok onnantól kezdve hogy lehúzzák a rolót megszűnt.


Szóval ha megszületek bármilyen más formában, akkor igazából annak a tudatával fogok élni aminek születtem, és fogalmam sem lesz arról hogy mi történt velem előtte.


:D remélem érthető...itt arra gondolok hogy mindenképpen van élet a halál után csak ilyen formában (tudom a Biblia nem ezt mondja)


Mi a véleményetek erről?


2021. aug. 14. 18:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem tűsarkat akartam írni bocs (telefon)
2021. aug. 14. 18:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokan sokféleképpen képzelik el. Én úgy gondolom, hogy nincs értelme nagyon belemenni, mert a kereszténység és a buddhizmus összes ága az emberi fantázia terméke, emberek írtak róla. Ugyanezt megteheti lényegében bárki és ugyanolyan közel vagy távol kerülhet a valóságtól, anélkül, hogy tényleg megtudná az igazságot.
2021. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag amit leírtál, az a reinkarnáció alapvető feltevése a hindu, és buddhista világképben. Amikor meghalsz, te halsz meg, az, akinek most érzed magad. A személy. Ami új testben megszületik, az nem a személy, hanem az, amiből a személy fakad.
2021. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak egy dolog miatt számít hogy van-e reinkarnáció. A mostani tetteinknek lesz-e következménye vagy sem. Ha nincs reinkarnáció és karma, akkor teljesen mindegy mert úgysem fog számítani
2021. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem előfordult, hogy mélyebb meditációban félig ébren, félig alvó állapotban idegen emberek arca, fura tájak, vidékek jelentek meg. Nem ismertem fel egyiket sem, így gondolom csak álomképek, de mégis furcsáltam, mert nem a tipikus álmaimra hasonlítottak, éreztem, hogy ez valami más mégsem emlékszem semmiféle előző életre.
2021. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"akkor igazából annak a tudatával fogok élni aminek születtem, és fogalmam sem lesz arról hogy mi történt velem előtte."

Így van. Modt sem emlékszel, mi volt előtte, pedig valószínűleg több száz, több ezer életed volt már.

2021. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden ember abban hisz amiben akar. Én sosem vallottam spirituálisnak magam, se vallásosnak. Minden dolog magától jött bennem és hozzám.

Én találkoztam Istennel. Láttam az elhunyt szeretteimet, Láttam a jövőt és az előző életeimet is. Sőt néha még olyan titkokhoz is hozzájutok, amikhez csak elég kevés ember. A karma is egy létező dolog. Minden csak megfigyelés kérdése, ha szánsz időt rá, hogy megfigyelj magadat és másokat megfogod látni, hogy mi létezik és mi nem.


De abban egyetérthetünk, hogy valóban meghalunk és nem fogjuk tudni, ha újjászületünk. Bár gondolj bele, hogy éltél például 200 életet, abból mondjuk 180 tök unalmas, miért is akarnál emlékezni rá? Pl a mostani életünk miért lenne izgalmas, hogy a laptop, a tv vagy a telefon előtt vagyunk?:D Nyilván biztos vannak kivételes életek is.


Nekem pl nagyon sok Kínai, Japán álmom is volt.:)

2021. aug. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Csak egy dolog miatt számít hogy van-e reinkarnáció. A mostani tetteinknek lesz-e következménye vagy sem. Ha nincs reinkarnáció és karma, akkor teljesen mindegy mert úgysem fog számítani."


Megkérdezhetem, hogy te az látod, azt tapasztalod magad körül, hogy ez emberek tetteinek nincsen következménye a jelenlegi életükben?

2021. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!