Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi, hogy amikor...

Más is úgy érzi, hogy amikor alszunk az a valódi, igazi világ, ott kéne örökké élnünk és nem a fizikai világban? Lehetséges, hogy a fizikai testben létezés egy büntetés és nem a valódi létezési síkunk vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés
Itt a fizikai test által sokkal gyengébb, sebezhetőbb az ember, míg az álomsíkon szabad, erős és sebezhetetlen és tele energiával, sosem fárad el. Ráadásul bármit valóra válthat ott, míg a fizikai testben csak álmodozhat a legtöbb ember és rengeteg dologról kénytelen lemondani, nélkülözni.

2021. aug. 19. 23:35
1 2 3 4 5
 31/43 SZücsöm ***** válasza:

Kínában elég nagy a kultúrája a fake mestereknek.


Youtube on van egy pár videó egy kínai mma-s ról aki ilyen "mestereket" hív ki. Nagyon csúnyán elveri azokat akik elfogadják a kihívást vagy azokat akik őt hívják ki.


Lényegében halálos fenyegetéseket kapott és a komcsi állam párt is besorolta a legalacsonyabb állampolgári kasztba mert idézem "nyugati módszerekkel bomlasztja az ősi hagyományokat".


Továbbá kétlem hogy a chikung gyakorlása által bárki is golyóálló Herkulessé válhatna. (Nincs rá precedens) Álmában viszont bárki képes erre. De hogy teljesen érthető legyek: bármennyit művelheted a chikung-ot a fizika,biológia stb. szabályai határai akkor is hatni fognak rád. Az álmokban szinte csak a képzelő erő ami eszembe jut mint határ.


Továbbá ez a vannak olyan technikák amik vagy léteznek vagy nem nem érv.

A kínai kormány sem képes mindenre. Ha valaki akarja bármit közzé tehet a neten csak akarat kérdése a dolog tehát ez rossz duma. Viszont a chikung is ugyan olyan biznisz mint minden más és teljesen érthető hogy az általad felsorolt emberek tolni fogják a saját szekerüket különböző sztorikkal/kijelentésekkel.



Viszont amit még megemlítenék hogy a könyvek amiket te is ajánlottál konkrétan azt is leírják hogy átlag ember ne várjon túl sokat a chikung-tól. Mert nagyon időigényes procedúra.


Konkrétan az 1ikbe ki is jelentik hogy ahhoz hogy normálisan művelhesd gazdag családba kell születned hogy ne kelljen dolgoznod mert annyira sok időt igényel az "edzés" Min napi 3 meditáció amiket bizonyos időpontokba kell végrehajtani és amik nem csak 10 percig tartanak.


+ Masszírozó segédek a jing/jang-ot figyelembe véve. + Segédanyagok a hasad csapkodásához. + Az önmegtartóztatás.


Lényeg: Ha valaki nem csak "pepecselni" akar a chikung-ba akkor a könyv szerint az egész életed nagy részét rá kell tudnod áldozni. Tehát csak az információ megléte nem elég.


Azt is megemlíteném hogy pl a chikung gyökerében Dr. Yang Jwing-Ming azt jósolta hogy szerinte pár év és a tudósok bebizonyítják a chi létezését és a chikung egészségre gyakorolt hatását stb. kb. 25 éve írta a könyvét és azóta semmi nem történt.

2021. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Néha büntetésnek tűnik, néha nem tűnik annak. Értem mire gondolsz, én is szoktam gondolkozni ezen. Sokszor úgy tűnik hogy büntetés, mert hiába teszel meg mindent a dolgok nem alakulnak úgy ahogy szeretnénk. A fejlődés hiábavalónak tűnik, nem motívál, de van az a nézőpont amiben motíválhat, minthogy motívál is sok embert. Szerintem amikor valaki elégedett az életével az egy szerencse vagy áldás, és nem erőfeszítés vagy gondolkodásmód eredménye, de ha annak is az eredménye az is szerencse vagy áldás, mert ki ne akarna boldog lenni, a legtöbb ember mégsem az.
2021. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
#32 nem álítom, hogy nincs benne szerencse faktor, de ne mond már, hogy elon musk, vagy bill gates nem dolgozott meg a pénzükért.
2021. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Nem csak a pénzről van itt szó. Akármennyi pénzed van úgyis meghalsz. Azonkívül a pénz sosem tett senkit igazán boldoggá, legalábbis nem úgy ahogy szerette volna ;)
2021. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
A fejlődésünk egyedüli motívációja egy boldogabb állapot elérése, de azt az állapotot ami motívál, sosem érjük el.
2021. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Mindig azt tesszük szívesebben ami éppen boldogabbá tesz mint ami már van (akkor is amikor rosszabb dolgot teszünk mint áldozat a célért) A cél a boldogság. Az hogy írsz ide azt jelenti magad is bizonytalan vagy, és érted a kérdezőt.
2021. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
#34 a legnagyobb baeomság, hogy a pénz nem tett senkit sem boldoggá, persze nem a pénz, de a pénzen szerzett anyagi biztonság, a vele járó szabadság és lehetőségek sokakat boldoggá tett.
2021. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
A pénzedet fogják szeretni, nem téged. Szeretetre pedig mindenkinek szüksége van, tehát a pénz bizonyos fokig tehet csak boldoggá. Nekem van elég pénzem most már, utazgatok, szexelek de nem jött el az a boldogság amiről azt hittem hogy eljön, ami mindig motívált.
2021. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Azért lettem gazdag mert azt hittem akkor boldog leszek.
2021. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Nem stresszelek de nem mondanám magamnak boldognak..nagyon nem
2021. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!