Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jól csinálom a meditációt,...

Jól csinálom a meditációt, vagy változtassak valamin? Ti milyen technikát használtok/javasoltok még?

Figyelt kérdés

Az elején a sima légzésfigyelési technika nem működött az ellazuláshoz, de találtam egyet (6mp belégzés, 2mp benntartás, 7mp kilégzés), amivel már el tudom érni a teljes ellazult állapotot.


Viszont onnantól kezdve sokszor nem tudom, hogy mire fókuszáljak, egyáltalán mik a lehetőségeim.

Ha feljön bármi gondolat, érzés, akkor azt hagyom továbbmenni ítélkezés nélkül, így próbálom megszüntetni a gondolathoz kapcsolódó negatív érzést. Néha szándékosan idézem elő őket, hogy feloldjam a feszültséget.

A másik a vizualizáció, amit még nem próbáltam sűrűn, de eddig kétféleképpen csináltam. Az egyiknél, mintha a szemhéjam lenne a vászon, és egy filmet néznék rajta, azon jelennek meg különböző képek geometriai formák, amik szabályosan forognak (3d tengelyen), úsznak, egyik forma alakul át a másikba, viszont ezt sokáig nem tudom fenntartani, mert jön a bizsergető érzés,a szemem ki akar nyílni, és az erőfeszítés, hogy csukva tartsam, elvonja a figyelmet a koncentrációmról.

A másik vizualizációs technika, amit próbáltam, hogy elképzelek egy konkrét helyszínt, de ezt már nem a szemhéjamon, és ott sétálgatok. Minél tovább sikerül kizökkenés nélkül bennemaradnom, annál élénkebb, folyékonyabb a kép is. Egyébként ezzel tudatos álmodás lett volna a cél, csak nem tudtam addig fenntartani, és nem aludtam bele.


Egyik ismerősöm mesélte, hogy ő alfaállapotban nem hallja a kívülről érkező hangokat. Ez mindenkinél így van, vagy vannak különböző szintek? Nekem még nem sikerült legalábbis idáig eljutnom.


Illetve van egy pont, amikor valószínűleg alfába kerülhetnék, vagy lehet sikerül is, mert kicsit megváltozik az érzékelésem, fókuszáltabb vagyok.

Azt nem tudom, hogy pl a bizsergő érzés után minek kéne következnie. Általában olyankor elkezd gyorsabban verni a szívem, ami picit megbontja a figyelmem.



2021. aug. 30. 16:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy ti milyen technikát használtok, milyen céllal, és miket tapasztaltok közben.
2021. aug. 30. 16:52
 2/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha a tudatos álmodás a célod, akkor egyfelől az ellazultság mélyítésére érdemes fókuszálni anélkül, hogy elaludnál, másfelől a a minél plasztikusabb vizualizációra. Utóbbit csak gyakorlással lehet. Minél többet csinálod, annál életszerűbb lesz a vizualizáció. A relaxáció mélyítését lehet különböző trükkeökkel segíteni. Az egyik a visszafelé számolás. Eldöntöd, hogy mire elérsz nulláig X számtól, addigra mélyen ellazulsz. Lassan, és egyenletesen visszaszámolsz. A másik módszer hasonló, és a vizualizáció gyakorlását is segíti. Egy lépcsőt képzelsz el, amin lefelé mész, azzal a céllal, hogy mire az aljára érsz, egy mélyebb ellazult állapotba kerülj. A harmadik, amit általában én is használok az, amikor a merülés érzését idézed fel. Minden alkalommal, amikor kilélegzel, felidézed azt az érzést, amit akkor érzel, amikor a vízben merülsz, vagy amikor zuhansz(ez könnyen kizökkenthet, ha nem vagy benne gyakorlott). A teljes ellazulásnál is van mélyebb. Mindig lehet mélyebbre jutni, és minél mélyebben vagy, annál hatékonyabb lesz, amit ott tudatosan teszel. Bár jóval nehezebb ezen a szinten ébren maradni.
2021. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

En az 5x55 os modszert alkalmazom. Minden nap leirod 55szor azt amit szeretnel es ugy ,mintha mar megtortent volna (vagyis mult idoben), ezt 5 napon keresztul kell, de az sem problema ha tovabb csinalod. Nagyon fontos ,hogy a manifesztacio kozben ne kalandozzanam el a gondolataid, es ami meg fontosabb ,hogy 100%ig biztos legyel abban hogy ez megtortent, mar a tied, mar elerted. Tenyleg el kell hinned ,hogy megkaptad es halat kell adni az univerzumnak. En emellett meg a vizualizacios modeszert is szoktam alkalmazni, ami tulajdonkeppen csak annyi ,hogy elkepzeled amit szeretnel, ezt is ugy, mintha mar megtortent volna. Par percig, ameddig jol esik, akar zenere is alkalmazhatod. Nagyon fontos ,hogy higgy benne, hogy meg fog tortenni!


Nekem mar tobbszor osszejott manifesztaciom, pedig eloszor nem is gondoltam ,hogy sikerulni fog.

Azert azt tudni kell, hogy nem feltetlenul fog rogton, vagy mondjuk az 5. Nap utan megrtotenni, mert vannak dolgok, amiknek kell ido, vagy meg bizonyos dolgoknak meg kell tortennie addig (pl azt szeretned ,hogy osszejojj valakivel, de neki addig meg talalkoznia kell ket lannyal,es utana rajon ,hogy veled szeretne lenni--ez csak egy pelda volt, de remelem igy ertheto)


Remelem tudtam segiteni, ha barmi kerdesed van meg, irj nyugodtan :)

2021. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Megiszol 1 üveg rövidet. Attól ne félj, lemész még alfa alá is.
2021. aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mar setalgatsz alomban akkor fogdoss meg valamit azzal jobban fenn tudod tartani az álmot
2021. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A tudatos álmodás is cél (szokott lenni néha, csak nem meditációból), de a fő célom az, hogy feloldjam a negatív energiákat, mert elég sok összegyűlt az életem során, és kicsit megváltoztatni a gondolkodásom, és ugyebár minél mélyebben vagyok, annál hatásosabb. Ezt a technikát majd ki fogom próbálni, amit írtál, úgyhogy köszi Grimfox :)

A manifesztáción is gondolkoztam, csak eddig pont a negatív érzések miatt úgy éreztem, hogy nem vagyok képes a pozitívakra koncentrálni, befogadni őket, ezért elsőnek azzal szeretnék dolgozni, kicsit rendbetenni a belső világom.

2021. aug. 31. 10:46
 7/7 Laylah ***** válasza:
Azt szeretném hozzátenni, hogy az valóban úgy van, ahogy az ismerősöd mondta. Ha sikerül elérnem azt az állapotot (zenére szoktam, nekem azzal megy), akkor bár tudatában vagyok, hogy zajok vannak körülöttem, de nem fogom fel, hogy micsoda. Nem süketülök meg, csak nem fogom fel. :)
2021. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!