Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A zen, zazen mennyiben hoz...

A zen, zazen mennyiben hoz más eredményt, másfajta állapotot, mint a Silva féle módszer? Magyarázattal, összehasonlítással, kérlek.

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Huh. Tök más dolog a kettő. Az agykontroll meditatív állapotban elvégzett elmeprogramozás, pozitív gondolatok elültetése a tudatalattiban, illetve különféle egyéb technikák összessége.

A zazen pedig a tudat megtisztítása mindentől, a nirvána/megvilágosodás elérése érdekében.

2021. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Rosszul fogalmaztam meg a kérdést!

Tehát: a Silva módszerrel elérhető meditatív állapot (programozás és minden egyéb nélkül) mennyiben más mint a zazennel elérhető meditatív állapot?

2021. szept. 22. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Így semmi különbség szerintem. Agykontrollnál visszafelé számolással, meg "lazíts" és hasonló szavak ismétlésével, mély levegővételekkel éred el az állapotot, zazenben koanokon történő meditálással, légzésfigyeléssel, vagy akár gyalogos meditációval.

Bizonyos esetekben meg semmivel, régen foglalkoztam sokat agykontrollal, és már technikák nélkül is tudok bármikor meditatív állapotba kerülni, valamennyire még akár nyitott szemmel, vagy állva is.

Lehet száz meg ezer féle technika is, mind ugyanarra irányul. Osho írt pl. asszem dohányzás meditációról is. Nem a technika a lényeg.

2021. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Grimfox ***** válasza:
88%
Az agykontroll eszköze az "alfa" állapot, amikor a tudat alkalmassá válik a szuggesztiók befogadására. Hasonló az önhipnózishoz. A zazen jóval mélyebb, mint az az állapot, ahová az agykontrollal eljut a tudat. A zen meditáció esetén az elme teljes kiürítése a cél, hogy minden világi vágy, inger, és maga az én is eltűnjön. Ez az agykontrollhoz használt állapotban nem történik meg.
2021. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen igaz, az agykontroll használ ún. theta állapotot is, főleg öngyógyításra. Az más kérdés hogy a "lemegyek alfába" kifejezés lett kábé egyenértékű a köznyelvben az agykontrollal.
2021. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Értem, ezt jó tudni. Köszönöm.
2021. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, rengeteg tud. kutatás van a zen meditációról (kb. a második legtöbbször kutatott meditációs módszer), az agykontrollról viszont nem olvastam orvosi kutatást. Keress rá a szakirodalomra gugli segítségével.
2021. szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. szept. 24. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!